ElektrotechnikaTECHNOLÓGIA

Ako zistím ip adresu – rady na zistenie ip adresy

Ako zistím ip adresu. IP adresa je unikátny identifikátor, ktorý sa používa na identifikáciu zariadení pripojených k internetu. Ak potrebujete zistiť IP adresu, existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najjednoduchších spôsobov, ako zistiť IP adresu.

Ako zistím ip adresu

 

Ako zistím ip adresu

 

Zistenie IP adresy môže byť užitočné v mnohých situáciách, najmä ak sa zaoberáte sieťovými problémami alebo bezpečnostnými otázkami. Existuje mnoho spôsobov, ako zistiť IP adresu, a každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Najlepšie je vyskúšať niekoľko rôznych spôsobov a zvoliť ten, ktorý je pre vás najlepší a najpohodlnejší.

1. Použite príkazový riadok

 

Väčšina operačných systémov má zabudovaný príkazový riadok, ktorý umožňuje získať informácie o pripojených zariadeniach. Ak používate Windows, môžete otvoriť príkazový riadok a zadajte príkaz „ipconfig“. Tento príkaz vám poskytne informácie o vašej IP adrese, ako aj o adrese brány a masky podsiete.

 

Ak používate MacOS alebo Linux, môžete skúsiť príkaz „ifconfig“. Tento príkaz vám poskytne podobné informácie ako „ipconfig“ v systéme Windows.

 

2. Použite webovú stránku

 

Použite webovú stránku

 

Existuje mnoho webových stránok, ktoré vám umožnia zistiť vašu verejnú IP adresu. Stačí otvoriť prehliadač a vyhľadať „zistiť moju IP adresu“. Jednou z najpopulárnejších webových stránok tohto typu je https://www.whatismyip.com/.

 

3. Využite email – Ako zistím ip adresu

 

Využite email - Ako zistím ip adresu

 

Ak ste niekedy odoslali email, môžete si skontrolovať hlavičku emailu, aby ste zistili vašu IP adresu. Hlavička emailu obsahuje informácie o odosielateľovi, vrátane IP adresy. Ak používate Gmail, môžete si zobraziť hlavičku emailu kliknutím na tlačidlo „Zobrazuť pôvod“ v hornej časti správy.

 

4. Použite mobilnú aplikáciu

 

Existujú aj mobilné aplikácie, ktoré vám umožňujú zistiť vašu IP adresu. Tieto aplikácie sú zvyčajne zadarmo a sú k dispozícii pre Android a iOS. Stačí prejsť do obchodu s aplikáciami a vyhľadať „zistiť moju IP adresu“.

 

Zhrnutie – Ako zistím ip adresu

 

Existuje mnoho spôsobov, ako zistiť IP adresu vášho zariadenia. Ak potrebujete zistiť IP adresu inej osoby alebo zariadenia, existujú aj ďalšie spôsoby, ktoré môžete vyskúšať.

 

1. Použite príkaz „ping“

 

Ak poznáte názov alebo adresu webovej stránky, môžete použiť príkaz „ping“, ktorý vám umožní zistiť IP adresu tohto webu. Stačí otvoriť príkazový riadok a zadať príkaz „ping [názov alebo adresa webovej stránky]“. Príkaz „ping“ vám vráti IP adresu webovej stránky, ako aj informácie o čase odozvy a strate paketov. Prečo je tlačiareň offline – možností a rady

 

2. Použite online nástroje – Ako zistím ip adresu

 

Použite online nástroje - Ako zistím ip adresu

 

Existuje mnoho online nástrojov, ktoré vám umožnia zistiť IP adresu. Jedným z najobľúbenejších nástrojov je „Nslookup“, ktorý vám umožní zistiť IP adresu webovej stránky alebo domény. Stačí otvoriť prehliadač a vyhľadať „Nslookup“. Potom zadajte názov alebo adresu webovej stránky a nástroj vám vráti príslušnú IP adresu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

3. Použite softvér na zisťovanie siete

 

Existujú aj softvéry, ktoré vám umožnia zistiť IP adresu a ďalšie informácie o zariadeniach v sieti. Tieto softvéry sú zvyčajne určené pre profesionálnych používateľov a sieťových administrátorov. Niektoré z najobľúbenejších softvérov sú „Wireshark“, „Nmap“ a „Angry IP Scanner“.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button