VÝZORZdravie

Ako umyť farbu na vlasy z pokožky – 4 spôsoby

Ako umyť farbu na vlasy z pokožky. Farba na vlasy môže byť skvelým spôsobom, ako zmeniť svoj vzhľad, ale niekedy sa môže stať, že sa dostane aj na pokožku hlavy. To môže byť veľmi frustrujúce, najmä ak sa snažíte odstrániť farbu z pokožky a neviete ako na to. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako umyť farbu na vlasy z pokožky.

 

Ako umyť farbu na vlasy z pokožky

 

Ako umyť farbu na vlasy z pokožky

 

V prípade, že sa vám farba dostala na pokožku, pamätajte, že čím skôr ju odstránite, tým je pravdepodobnejšie, že ju úplne odstránite. Ako sme už spomenuli, pred použitím akéhokoľvek riešenia na odstránenie farby na vlasy z pokožky by ste mali vždy skontrolovať, či spôsob neobsahuje zložky, ktoré by mohli vašu pokožku dráždiť alebo poškodiť. 

1. Vazelína

 

Vazelína

 

Jedným zo spôsobov, ako odstrániť farbu na vlasy z pokožky hlavy, je použitie vazelíny. Stačí naniesť vazelínu na miesto, kde sa farba nachádza, a nechať ju pôsobiť po dobu niekoľkých minút. Potom ju stačí opláchnuť teplou vodou a umyť si vlasy šampónom.

 

2. Aceton

 

Aceton

 

Aceton je ďalší účinný spôsob, ako odstrániť farbu na vlasy z pokožky. Stačí naniesť malé množstvo acetónu na vatový tampón a potom jemne utrieť miesto, kde je farba. Dávajte však pozor, aby ste acetón nepoužili príliš veľa, pretože to môže dráždiť pokožku. Potraviny pre zdravé vlasy : Top 10 potravín pre zdravé vlasy

 

3. Odpudzovač hmyzu – Ako umyť farbu na vlasy z pokožky

 

Odpudzovač hmyzu - Ako umyť farbu na vlasy z pokožky

Niektorí ľudia sa snažia odstrániť farbu z pokožky pomocou odpudzovača hmyzu. Stačí naniesť malé množstvo na vatový tampón a potom jemne utrieť miesto, kde sa farba nachádza. Potom to stačí opláchnuť teplou vodou a umyť si vlasy šampónom.

 

4. Očistný prostriedok na pleť

 

Ak nemáte k dispozícii žiadne z vyššie uvedených riešení, môžete sa pokúsiť použiť očistný prostriedok na pleť. Stačí naniesť malé množstvo na vatový tampón a potom jemne utrieť miesto, kde sa farba nachádza. Potom to stačí opláchnuť teplou vodou a umyť si vlasy šampónom.

 

Je dôležité si uvedomiť, že každý typ pokožky je odlišný a výsledky môžu byť rôzne. Ak máte citlivú pokožku alebo ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, aký spôsob by pre vás bol najlepší, najlepšie je poradiť sa so svojím kaderníkom alebo dermatológom, aby ste sa uistili, že vaša pokožka nebude dráždená alebo poškodená. Pivo na vlasy

Zhrnutie – Ako umyť farbu na vlasy z pokožky

 

Okrem použitia týchto spôsobov na odstránenie farby na vlasy z pokožky môžete budúce farbenie aj predísť. Pred farbením vlasov sa môžete pokúsiť aplikovať vazelínu alebo krém na tvár okolo priamej línie vlasov, aby ste zabránili tomu, aby sa farba dostala na pokožku.

 

V každom prípade, ak sa vám nepodarí odstrániť farbu z pokožky alebo máte obavy o zdravie svojej pokožky, najlepšie je poradiť sa so svojim kaderníkom alebo dermatológom, ktorí vám môžu poskytnúť odbornú radu a odporučiť najlepší spôsob, ako sa o svoju pokožku starať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button