MÓDAZimné topánky

Zimné topánky dámske – Najlepší výber

Zimné topánky dámske – Najlepší výber. VÝBER NAJLEPŠÍCH ZIMNÝCH TOPÁNOK NA ZIMU. Pri výbere dámskych alebo pánskych zimných topánok je potrebné zohľadniť niekoľko dôležitých vlastností okrem štýlu a módneho faktora. Áno, vzhľad zimných topánok zohrá v rozhodovacom procese veľkú úlohu, ale rovnako dôležité sú aj technické vlastnosti.

 

Zimné topánky dámske – Najlepší výber

 

Zimné topánky dámske - Najlepší výber

 

To, kde a kedy plánujete zimné topánky nosiť, ovplyvní rôzne technické vlastnosti, ktoré vás môžu, ale nemusia osloviť. Nebol by užitočný sprievodca zimnými topánkami? Zimné topánky dámske.

 


Ako vieme, zima je vo všeobecnosti chladnejšia ako ostatné ročné obdobia v závislosti od podnebia. V ktorom žijete, takže adekvátna výbava je nevyhnutná. Vzhľadom na extrémnejšie teploty je správna výbava nevyhnutná nielen pre vaše pohodlie. Ale aj pre vašu bezpečnosť (a samozrejme pre zabezpečenie výnimočného zážitku). Takže sa uistite, že si vyberáte správny pár zimných topánok s pomocou tohto sprievodcu zimnými topánkami.

 

NAJLEPŠIA CELKOVÁ ZIMNÁ OBUV

 

NAJLEPŠIA CELKOVÁ ZIMNÁ OBUV

 

Teplotné hodnotenia zimných topánok sú podobné systémom teplotného hodnotenia spacích vakov, používajú sa skôr ako usmernenie, ktorým sa treba riadiť. Pri nakupovaní zimných topánok sú teplotné hodnotenia dobrým porovnaním, ak sa snažíte vybrať si medzi viacerými modelmi. Vianočne prianie 100+ Vianočné priania a vinše na Vianoce

 

Podobne ako spacie vaky, aj rôzne topánky budú vhodnejšie pre rôznych ľudí a na rôzne aktivity z viacerých dôvodov vrátane zdravotného stavu, aktivity, prostredia a dokonca aj tak jednoduchého, ako je výber ponožiek.

 

Najlepšie zimne topánky na teplo

 

PODŠÍVKY

Existuje množstvo typov vložiek do snežných topánok, či už ide o topánky typu pac (spravidla vyberateľné vložky), majú strižnú podšívku (často sa vyskytujú vo väčšine módnych zimných topánok) alebo tepelné materiály. Outdoorové aktivity, ako je turistika alebo chôdza na snežniciach v páre snežných topánok s vyberateľnou vložkou (pac boots), sú ideálne. Na konci dňa sa vložka dá vybrať, vysušiť a znovu nasadiť na aktivity nasledujúceho dňa.

 

PRIEDUŠNÉ TOPÁNKY

Priedušnosť je ďalším dôležitým faktorom pri výbere zimných topánok. Ak sa vaše nohy potia, sú mokré, a ak táto vlhkosť nemá kam uniknúť, zostanú vám studené nohy. Zimné topánky dámske. V niektorých prostrediach môže byť správny výber ponožiek rozdielom medzi mokrou a suchou nohou a môže vás zachrániť pred omrzlinami, ktoré by samozrejme skomplikovali vaše outdoorové aktivity. Chlapčenské zimné topánky – Ako správne vybrať

 


Väčšina topánok je vyrobená z kombinácie materiálov, či už je to koža alebo nylon a s rôznymi materiálmi sa spájajú aj rôzne vlastnosti.

Nylonové zvršky a akcenty sú vo všeobecnosti priedušnejšie, ale nemusia byť také nepremokavé a môžu vyžadovať vodoodolnú povrchovú úpravu. Opak platí pre celokožené topánky; sú nepremokavé, ale nie tak priedušné. Výber ponožiek bude tiež zohrávať veľkú úlohu v prostredí vo vnútri vašej zimnej topánky.

 

Výber ponožiek – Zimné topánky dámske

 

Výber ponožiek - Zimné topánky dámske

Ak sa zúčastňujete zimných aktivít pri vyšších teplotách, postačí vám bežná vlnená ponožka. Ak patríte k ľuďom, ktorým sa viac potia nohy a zúčastňujete sa aktivít v chladnejších teplotách, ideálna môže byť ponožková vložka, ako aj teplá vlnená ponožka. Vložka odvádza vlhkosť a pot z nohy, zatiaľ čo vlnená ponožka udrží nohu v teple.

 

Teplotné hodnotenia

 

Teplotné hodnotenia

V Sprievodcovi zimnou obuvou je päť hlavných teplotných tried pre zimnú obuv: 5°C až 10°C, 0°C až 20°C, -10°C až -25°C, -20°C až -40°C a -25°C a viac. Teplotné hodnotenie je orientačné, takže ak viete, že budete v počasí s teplotou -25 °C, priplaťte si pár eur navyše za hodnotenie -30 °C. Aby ste mali istotu, že na konci svojho zimného dobrodružstva budete stále cítiť prsty na nohách.

 


Zimné topánky s miernejším teplotným hodnotením budú mierne zateplené (menej ako 400 gramov izolácie). Takže sú ideálne na zimné aktivity, pri ktorých bude ich nositeľ veľa cvičiť.

Dobrodruhovia, ktorí sa vydávajú na viacdňové zimné expedície alebo žijú v oblastiach s drsným zimným podnebím. Tak aby sa mali poobzerať po topánkach so silnou izoláciou (približne 400-600 gramov izolácie). Tieto modely môžu obsahovať aj ďalšie prvky, ktoré chránia používateľa pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Ako sú vyššie priehlavky a/alebo zvršky pripomínajúce gamaše.

 


Pre odvážne duše, ktoré odolávajú zime na miestach. Kde môžete len sedieť a čakať na pokles extrémnych zimných teplôt, bude vašou záchranou pár zimných topánok s hodnotou -25 a viac. Tieto modely sú nabité izoláciou, pretože ich nositeľ sa príliš nepohybuje (500 – 800 gramov izolácie).

 

Najlepšie zimné topánky pre trakciu (držanie na ľade)

 

Najlepšie zimné topánky pre trakciu (držanie na ľade)

 

Už ste niekedy vyšli z domu počas zasneženého dňa a stresovali ste sa pri každom kroku a premýšľali,. vaši susedia opäť zažijú slávu, keď vás uvidia, ako sa pošmyknete cestou na autobus?

 

Najlepšie dámske topánky na zimnú turistiku

 

Najlepšie dámske topánky na zimnú turistiku

 

Priľnavosť je vždy veľkým problémom pre tých, ktorí zažívajú ľadové podmienky. Kde ani tá najpriliehavejšia guma nestačí na to, aby im uľahčila život na zľadovatených chodníkoch. Zimné topánky dámske. V týchto klimatických podmienkach, kde množstvo piesku, soli alebo iných chemických prostriedkov na odstraňovanie námrazy nie je dostatočne odolné voči živlom, možno robustný pár zimných topánok skombinovať s párom násuvných skôb na dosiahnutie dokonalej trakcie. Väčšina zimných topánok je kompatibilná, ale vždy je lepšie urobiť si malý prieskum, aby ste si nekúpili niečo, čo nebudete môcť ani používať.

 

Pohodlie a veľkosť – Zimné topánky dámske

 

Pohodlie a veľkosť - Zimné topánky dámske

 

Pohodlná zimná topánka by mala poskytovať určitú oporu klenby a chodidla a podporovať správne držanie tela pri chôdzi. Niektoré zimné topánky môžu byť ťažšie a trochu pomalé, preto je najlepšie vyskúšať rôzne modely, aby ste našli to, čo vám najlepšie vyhovuje. Niektoré využívajú ľahšie materiály, aby ste pri každom kroku neťahali nohy. Ak nie ste zvyknutí na ťažkú obuv kvôli tomu, že väčšinu času nosíte sandále alebo tenisky, môže sa vám stať, že ťažšie zimné topánky budú počas nosenia unavovať vaše nohy.

Ak môžete, vždy je najlepšie vyskúšať si zimné topánky so zimnými ponožkami (tenkými alebo hrubými), ktoré budete nosiť najčastejšie. Častým omylom je, že zimné topánky by sa mali kupovať vo väčšej veľkosti, aby sa do nich zmestili hrubšie ponožky. Vždy začnite skúšaním svojej veľkosti topánok a od nej sa odvíjajte smerom nahor alebo nadol. Veľkosti sa môžu v rámci rôznych značiek dosť výrazne líšiť a niektoré štýly majú vložky, ktoré sa časom zbalia.

 

Najlepšie vodotesné topánky

 

Najlepšie vodotesné topánky

 

Zimné topánky sú vyrobené tak, aby nielen udržali vaše nohy v teple, ale aj v suchu – mokré nohy majú väčšiu šancu prechladnúť. Väčšina zimných topánok v tomto sprievodcovi zimnými topánkami bude vyrobená z nepremokavého materiálu, ako je GORE-TEX alebo nepremokavá koža. Zimné topánky, ktoré sú vyrobené z materiálov, ako je nylon, ktorý vo všeobecnosti nie je nepremokavý, môžu byť ošetrené PU vrstvou, vďaka ktorej sú buď vodeodolné, alebo nepremokavé.

 


V prípade zimných topánok, ktoré nie sú dostatočne vysoké, sa dajú kamaše zakúpiť samostatne a sú kompatibilné s väčšinou obuvi. Ak vlastníte kratšie zimné topánky s výškou po členky, ale potrebujete trochu vyššiu výšku pre prípad nečestnej snehovej búrky, ktorá sa objaví každých pár rokov, môžete si nasadiť pár gamaší, ktoré vám poskytnú trochu dodatočnej ochrany.

 

Vyberte si, čo vám vyhovuje. Zimná topánka bude počas celej zimnej sezóny vaším doplnkom číslo jeden, tak nechajte vyniknúť svoju osobnosť!

 

OKREM VZHĽADU – Zimné topánky dámske

 

OKREM VZHĽADU - Zimné topánky dámske

Nájsť pár zimných topánok, ktoré sú praktické a zároveň módne, môže byť dlhý, ale nie nemožný proces. Tento sprievodca zimnými topánkami by mal pomôcť tento proces zjednodušiť. Viaceré značky sa usilujú skĺbiť funkčný aspekt s módnym vzhľadom – aby ste mohli vyraziť do centra mesta alebo nájsť útulné pohodlie po dni strávenom na svahu.

 


Zime nie sú cudzie extrémne teploty a podmienky, preto nezabudnite uprednostniť svoje pohodlie a bezpečnosť na prvom mieste. Vaše nohy sa vám poďakujú, keď budú v nových topánkach v teple a suchu. Neponáhľajte sa s prezeraním Sprievodcu zimnou obuvou a nečakajte na prvý sneh, aby ste začali nakupovať. Potom už len stačí naplno využiť svoje ďalšie zimné aktivity.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button