MÓDAZimné topánky

Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať

Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať správne topánky na túto zimu. Už ste si objednali návštevu servisu? Presne tak, čoskoro príde čas na výmenu zimných pneumatík. Čo znamená, že je tiež čas zamieriť do obchodu a nakúpiť si dobré topánky, aby ste boli na zimu dobre pripravení.

 

Dámske zimné topánky

 

Dámske zimné topánky

 

Existuje toľko štýlov, farieb a materiálov, že to môže byť občas mätúce. Preto som o radu požiadal odborníka na obuv Stanislava, nákupcu obuvi pre spoločnosti. Tu je 8 tipov a trikov, ako si túto zimu vybrať SPRÁVNE topánky!

 

Trendy

 

Trendy

 

„Práve teraz je trendom vzhľad, ktorý je kombináciou módy a skvelého outdooru: topánky, ktoré nie sú príliš ťažké, ale sú teplé. Dobrá kompozícia. Ak však chcete ísť napríklad na snežniciach, vhodnejšia je topánka na outdoorové aktivity.“

Pssst! Na zimné športy existuje niekoľko štýlov, ktoré vyzerajú ako turistické topánky.

 

 

Výška – Dámske zimné topánky


Výška - Dámske zimné topánky

 

„Pokiaľ ide o výšku, v posledných rokoch boli veľmi obľúbené čižmy po kolená, ale teraz sú trendy kratšie, do polovice lýtok.“ Napriek tomu je stále k dispozícii kombinácia oboch.

Musím uznať, že pančuchy sú teraz veľmi módne, takže sa zdá, že ukazujeme trochu viac nôh. ODborník upozorňuje, že lodičky sú obľúbené na nosenie v meste, ale keďže nie sú zateplené, nie sú vhodné na outdoorové aktivity.

 

Farba

 

Farba

 

„Čierna je stále všade, ale tento rok je veľmi in farba pšenice. Najmä u tínedžerov, ktorí milujú jej vzhľad.“

Aj keď máme radi funky farby, v športovej móde sme pri výbere zimných topánok konzervatívnejší. Dôvod: často máme len jeden alebo dva páry, preto je najlepšie zvoliť neutrálnejšiu farbu, ktorá sa hodí ku všetkému.

 


Preto sa väčšina ľudí snaží nájsť štýl, ktorý ich prevedie od odhŕňania snehu a hrania sa vonku až po chôdzu do práce a vybavovanie záležitostí. Kľúčom k úspechu je skrátka „všestrannosť“. Pravdepodobne preto sa čierne topánky stali v priebehu rokov také populárne…

 

Materiály

 

Materiály

 

„Koža je veľmi nepremokavá, ale nedýcha tak ako syntetika. Nylon však časom stráca svoju odolnosť voči vode, takže ho musíte častejšie ošetrovať.“ Dámske zimné topánky.

 


Na druhej strane, koža si vyžaduje náležitú starostlivosť, aby bola chránená pred soľou.

Na tento účel je potrebné mať doma univerzálny ochranný prostriedok v spreji, ktorý je vhodný na rôzne materiály. Stačí niekoľko aplikácií počas zimy, aby ste zabránili pôsobeniu soli na topánku a zároveň ju impregnovali. Tu je tip, na ktorý nezabúdajte: utierajte sneh z topánok, aby sa nevsiakol do tkaniny.

 

Izolácia

 

Izolácia

 

„Izolácia závisí od typu aktivity. Snežnice alebo outdoorové aktivity, ktoré sú statickejšie, si vyžadujú vyšší stupeň izolácie. Ak sa však veľa pohybujete, nemali by ste si vyberať topánky, ktoré sú príliš teplé, pretože sa budete veľa potiť a potom vám bude ešte chladnejšie. Ak len nastupujete a vystupujete z auta, nie je potrebná veľká izolácia, pretože chcete zabrániť poteniu nôh.“

 


Topánky s vyššou technickou úrovňou sú väčšinou vyrobené zo syntetických materiálov a majú ochrannú vrstvu. Štýly, ktoré majú vyberateľné plstené vložky, sú lacnejšie a veľmi praktické, najmä pre deti, pretože rýchlejšie schnú.

Na druhej strane, módne topánky majú často podšívku z imitácie ovčej kože, ktorá poskytuje ľahkú izoláciu. Odporúčajú sa preto na nosenie v meste. Vianočné dekorácie – Inšpirácie na rok 2022

 

Podrážky

 

Podrážky

 

Väčšina zimných topánok má podrážky vyrobené z gumy s rôznou hĺbkou výstupkov.

„Pri outdoorových aktivitách sú výstupky dezénu hlbšie, takže poskytujú lepšiu trakciu v snehu. V ponuke spoločnosti sú aj rôzdne podrážky, ktoré sú ľahko rozpoznateľné vďaka malým modrým bodkám, ktoré sa zachytávajú na ľade a sú veľmi účinné na zľadovatených chodníkoch.“ Detské zimne topánky – Ako správne vybrať pre deti

 


Inak sú stále veľmi obľúbené odnímateľné mačky (ktoré veľmi ocenia starší ľudia).

 

Vysoké podpätky – Dámske zimné topánky

 

Vysoké podpätky - Dámske zimné topánky

 

„Ide o módny trend, ktorý veľmi oceňujú ženy, ktoré denne nosia vysoké podpätky.“

Podpätok však nesmie byť príliš vysoký pre riziko zníženia stability v zime. Odporúčame maximálne 2″ blokový podpätok alebo malú platformu.

 

Životnosť – Dámske zimné topánky

 

Životnosť - Dámske zimné topánky

 

Životnosť zimnej topánky priamo súvisí s tým, ako sa používa.

Ak topánky nosíte denne, izolácia spľasne a vnútro sa stane menej účinným. Zápach môže byť tiež známkou toho, že je čas na nový pár. Dámske zimné topánky. V skutočnosti, keď vidíte, že sa zhoršuje vonkajší vzhľad a znižuje sa odolnosť voči vode, je čas na zmenu.“

 

 

Pri správnej starostlivosti však môžu zimné topánky vydržať veľmi dlho.

Tak a je to! Teraz je na vás, aby ste si vybrali…

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button