MÓDAZimné topánky

Top zimne topánky – Ako si vybrať čo najlepšie

Top zimne topánky – Ako si vybrať čo najlepšie. Pri výbere dámskych alebo pánskych zimných topánok je potrebné zohľadniť niekoľko dôležitých vlastností okrem štýlu a módneho faktora. Áno, vzhľad zimných topánok zohrá v rozhodovacom procese veľkú úlohu, ale rovnako dôležité sú aj technické vlastnosti.

 

To, kde a kedy plánujete zimné topánky nosiť, ovplyvní rôzne technické vlastnosti, ktoré vás môžu, ale nemusia osloviť. Nebol by užitočný sprievodca zimnými topánkami?

 

Top zimne topánky

 

Top zimne topánky

 

Ako vieme, zima je vo všeobecnosti chladnejšia ako ostatné ročné obdobia v závislosti od podnebia, v ktorom žijete, takže adekvátna výbava je nevyhnutná. Vzhľadom na extrémnejšie teploty je správna výbava nevyhnutná nielen pre vaše pohodlie, ale aj pre vašu bezpečnosť (a samozrejme pre zabezpečenie výnimočných zážitkov), takže sa uistite, že si vyberáte správny pár zimných topánok s pomocou tohto sprievodcu zimnými topánkami. Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať

 

 

Výber ponožiek

 

Výber ponožiek

 

Ak sa zúčastňujete zimných aktivít pri vyšších teplotách, postačí vám bežná vlnená ponožka. Ak patríte k ľuďom, ktorým sa viac potia nohy a zúčastňujete sa aktivít v chladnejších teplotách, ideálna môže byť ponožková vložka, ako aj teplá vlnená ponožka. Vložka odvádza vlhkosť a pot z nohy, zatiaľ čo vlnená ponožka udrží nohu v teple. Novoročné prianie, sms, želania, 100+ prianí

 

TEPLOTNÉ HODNOTENIA – Top zimne topánky

 

TEPLOTNÉ HODNOTENIA - Top zimne topánky

 

V Sprievodcovi zimnými topánkami je uvedených päť hlavných teplotných tried pre zimné topánky: 5 °C až 10 °C, 0 °C až 20 °C, -10 °C až -25 °C, -20 °C až -40 °C a -25 °C a viac. Teplotné hodnotenie je orientačné, takže ak viete, že budete v počasí s teplotou -25 °C. Priplaťte si pár eur navyše za hodnotenie -30 °C, aby ste mali istotu, že na konci svojho zimného dobrodružstva si budete stále cítiť svoje prsty.

 

 

Snehové topánky s miernejším teplotným hodnotením budú mierne zateplené (menej ako 400 gramov izolácie). Takže sú ideálne na zimné aktivity, pri ktorých bude ich nositeľ veľa cvičiť. Panské zimne topánky – Ako si vybrať zimné topánky

 

Dobrodruhovia, ktorí sa vydávajú na viacdňové zimné expedície alebo žijú v oblastiach s drsným zimným podnebím, by sa mali poobzerať po topánkach so silnou izoláciou (približne 400-600 gramov izolácie). Tieto modely môžu obsahovať aj ďalšie prvky. Ktoré chránia používateľa pred nepriaznivými vplyvmi počasia, ako sú vyššie priehlavky a/alebo zvršky pripomínajúce gamaše.

 

 

Pre odvážne duše, ktoré odolávajú zime na miestach, kde môžete len sedieť a čakať na pokles extrémnych zimných teplôt, bude vašou záchranou pár zimných topánok s hodnotou -25 a viac. Tieto modely sú nabité izoláciou. Pretože ich nositeľ sa príliš nepohybuje, napríklad počas lovu rýb pod ľadom (500 – 800 gramov izolácie).

 

NAJLEPŠIE PRE TRAKCIU

 

NAJLEPŠIE PRE TRAKCIU

 

 

Už ste niekedy vyšli z domu počas zasneženého dňa a stresovali ste sa pri každom kroku a premýšľali, či vaši susedia opäť zažijú slávu. Keď vás uvidia, ako sa pošmyknete cestou na autobus? Podrážka je veľmi dôležitý faktor.

 

NAJLEPŠIE NA ĽAD – Top zimne topánky

 

NAJLEPŠIE NA ĽAD - Top zimne topánky

 

 

Priľnavosť je vždy veľkým problémom pre tých, ktorí zažívajú ľadové podmienky. Kde ani tá najpríľnavejšia guma nestačí na to. Aby sa im uľavilo na zľadovatených chodníkoch. V týchto klimatických podmienkach, kde množstvo piesku. Soli alebo iných chemických prostriedkov na odstraňovanie námrazy nie je dostatočne odolné voči živlom. Možno robustný pár zimných topánok skombinovať s párom protišmykových skôb pre maximálnu trakciu. Väčšina zimných topánok je kompatibilná. Vždy je lepšie urobiť si malý prieskum, aby ste si nekúpili niečo, čo nebudete môcť ani používať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button