MÓDAZimné topánky

Detské zimne topánky – Ako správne vybrať pre deti

Detské zimne topánky. Sprievodca nákupom zimných topánok pre deti. Výber správnych zimných topánok pre vaše deti je dôležitý. Chcete, aby ich malé nožičky zostali v teple a suchu, ale chcete aj topánky, ktoré nebude príliš ťažké vyzúvať a obúvať – najmä pre deti v školskom veku, od ktorých sa očakáva, že to zvládnu samy. Navyše nie je na škodu hľadať topánky, ktoré sa vašim deťom budú skutočne páčiť. Skôr ako sa túto zimu vyberiete na nákupy topánok, pozrite si tohto sprievodcu hľadaním správnych zimných topánok pre deti.

 

Forma nasleduje funkciu

 

Forma nasleduje funkciu

 

 

V architektúre to znamená, že tvar a štruktúra budovy by mali vychádzať zo zamýšľanej funkcie budovy. Keď ide o zimné topánky pre vaše dieťa, platí rovnaká myšlienka. To znamená, že sa uistite, že vidíte rozdiel medzi módnymi topánkami a topánkami, ktoré sú vhodné na zimné hry. Samozrejme, trblietky a ovčia koža majú svoje miesto; len to nie je na zasneženom ihrisku alebo sánkarskom kopci.

 

Detské zimne topánky

 

Detské zimne topánky

 

Keď ste pripravení nájsť seriózny pár topánok pripravených vydržať to najhoršie, čo zima na Slovensku ponúka, uistite sa, že hľadáte:

 

Nepremokavosť – Detské zimne topánky

 

Nepremokavosť - Detské zimne topánky

 

Je rozdiel medzi odolnosťou voči vode a nepremokavosťou. Prvá z nich udrží ľahšiu topánku v suchu pri mrholení alebo slabom snežení, ale nevyrovná sa kalužiam, hustému sneženiu a predieraniu sa cez neodhrnuté chodníky. Ak chcete mať istotu, že topánky vášho dieťaťa sú úplne nepremokavé, hľadajte pevné švy a vnútornú vložku, ktorá nedovolí vode preniknúť cez šnúrky alebo iné uzávery.

 

Priedušnosť

Hoci nikdy nechcete, aby sa vlhkosť dostala dovnútra, vždy chcete, aby sa dostala von. V opačnom prípade bude ťažké udržať vlhké a spotené nohy v teple a vaše zimné topánky začnú zapáchať už po niekoľkých noseniach.
Izolácia. Malé prsty na nohách sú prvou oblasťou tela, ktorá prechladne, a po dlhšom vystavení nižším teplotám ako prvé trpia omrzlinami. Aj keď hľadáte zimné topánky len na rýchlu prechádzku do školy, aj tak sa uistite, že ste si vybrali topánky, ktoré sú dobre izolované, aby sa zahriali. Vianočné obliečky – 25 najkrajších obliečok

Protišmyková podrážka – Detské zimne topánky

 

Protišmyková podrážka - Detské zimne topánky

 

Hrboľatá, ťažká topánka možno nie je najatraktívnejším štýlom v interiéri, ale sú presne tým, čo hľadáte v topánke určenej na to, aby sa deti pohybovali bez pošmyknutia a pádu. Hľadajte topánky s pevnou, ťažkou podrážkou, ktorá je pripravená na boj s ľadovými podmienkami.

 

Správna výška

 

Správna výška

 

Členkové topánky sú síce rozkošné, ale prakticky nepoužiteľné, pokiaľ ide o ochranu malých nôh pred snehom a vodou. Minimálna výška topánok do snehu by mala byť približne do polovice lýtka. Takto môžu vaše deti prechádzať pomerne hlbokým snehom bez toho, aby im vlhkosť skĺzla cez vrchnú časť. Zimné topánky dámske – Najlepší výber
Nebojte sa opýtať!

 


 

Ak si nie ste istí, ktoré čižmy sú vhodné do prírody a ktoré je lepšie nechať na módny výstrelok, nebojte sa zastaviť a opýtať sa. Postaráme sa, aby ste dostali presne to, čo potrebujete, aby boli vaše malé nožičky spokojné počas celej zimy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button