O KRAJINÁCHZaujímavosti

Zaujímavosti o Brazílii 10 zaujímavých faktov o Brazílii

Zaujímavosti o Brazílii. Vedeli ste, že….? V krajine sa koná najväčší karneval na svete a že Brazília bola miestom najväčšej bankovej lúpeže?

Zaujímavosti o Brazílii 10 zaujímavých faktov o Brazílii

Toľko a ešte viac sa dozviete práve tu:

Zaujímavosti o Brazílii

História o Brazílii

Európania prvýkrát objavili Brazíliu začiatkom 16. storočia, keď lode z Portugalska dorazili na centrálne pobrežie severne od Ria de Janeiro. História krajiny sa však začala písať už o tisíce rokov skôr.

história o Brazílii

Brazília, ktorá zaberá polovicu územia Južnej Ameriky, je gigantom kontinentu – čo do veľkosti aj počtu obyvateľov. História Brazílie je plná hospodárskych turbulencií, ktoré sa striedajú s rozmachom a úpadkom, a jej kultúra je taviacim kotlom, ktorý tradične víta celý svet. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Všeobecné fakty o Brazílii

 

Brazília, jedna z hlavných krajín BRICS s rozvíjajúcimi sa ekonomikami, je popredným svetovým producentom kávy a hospodárstvo krajiny je aktívne v poľnohospodárstve, výrobe, ťažbe a službách.

Zaujímavosti o Brazílii

Brazília je jednou z najlepších turistických destinácií na svete, ale krajina v 21. storočí čelí vážnym otázkam týkajúcim sa chudoby, nerovnosti, správy vecí verejných a životného prostredia. Zaujímavosti o Turecku 20 fascinujúcich faktov o Turecku

Tu je 10 zaujímavých faktov o Brazílii:

Zaujímavosti o Brazílii 10 zaujímavých faktov o Brazílii

 

1. Relatívne nedávno objavené dôkazy naznačujú, že ľudské osídlenie Brazílie sa začalo pred viac ako 30 000 rokmi.

2. Názov Brazílie pochádza z pau-brasil, portugalského názvu pre brazílsky strom, národný strom krajiny a prírodný zdroj, ktorý zohral dôležitú úlohu v hospodárskom rozvoji krajiny.

3. Hranice Brazílie sa dotýkajú všetkých krajín juhoamerického kontinentu okrem Čile a Ekvádoru.

4. Brazília je piatou najväčšou krajinou na svete podľa rozlohy a šiestou najväčšou podľa počtu obyvateľov.

5. Brazília bola poslednou krajinou na americkom kontinente, ktorá v roku 1888 zrušila otroctvo.

6. Futbal – nohejbal – je v Brazílii jednoznačne najpopulárnejším športom a mužský národný tím vyhral rekordných päť majstrovstiev sveta.

7. Podľa Guinnessovej knihy rekordov sa najväčšia suma peňazí, ktorú lupiči ukradli z banky, stala 6. – 7. augusta 2005 v brazílskom meste Fortaleza. Gang až 10 ľudí vykopal 256 metrov dlhý tunel, aby sa zmocnil piatich kontajnerov s valutami v odhadovanej hodnote takmer 70 miliónov dolárov.

8. V Brazílii sa nachádza sedem prírodných a 14 kultúrnych lokalít zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO.

9. Brazílčania sú vo všeobecnosti potomkami troch etnických skupín: Američania, Afričania a Európania.

10. V Riu de Janeiro sa každoročne v prvý marcový týždeň koná najväčší karneval na svete. Karneval v roku 2018 údajne prilákal 6 miliónov účastníkov.

karneval Brazília

Bonusový fakt

Odhaduje sa, že Brazília prijala celkovo štyri milióny afrických otrokov, čo je približne 40 % z celkového počtu zotročených ľudí prepravených do Ameriky. Spojené štáty prijali približne 500 000 otrokov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button