O KRAJINÁCHZaujímavosti

Zaujímavosti o Austrálii 21 zaujímavých faktov o Austrálii

Zaujímavosti o Austrálii 21 zaujímavých faktov o Austrálii. Ste Austrálčan? Sťahujete sa do zahraničia a sťahujete sa do Austrálie? Preprava do Austrálie? Dovolenkujete v Austrálii? Pýtame sa príliš veľa otázok o Austrálii? Prepáčte. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o krajine Oz, ktoré sme nechali otvorené, aby ste ich mohli doplniť. 

 

Zaujímavosti o Austrálii 21 zaujímavých faktov o Austrálii

 

Zaujímavosti o Austrálii 21 zaujímavých faktov o Austrálii

 

1.V krajine Oz sa „rozťahovanie“ nerobí. Vegetácia pokrýva 91 % Austrálie.
2.Strecha opery v Sydney váži viac ako 160 000 ton. To sa tomu pokrývačovi musí uznať.
3.V rokoch 2010 – 2011 klesol počet vypitých pív na 65-ročné minimum. Na osobu sa vypilo len 4,23 litra. Muselo dôjsť k synchronizovanému zisteniu, že pivo je hrozné a iné nápoje sú krajšie.
4.V zasnežených horách je viac snehu ako vo Švajčiarsku. Snežné hory sa nachádzajú v Novom Južnom Walese a sú známejšie ako… počkajte si na to… Snežné hory.

 

Austrália fakty

 

Austrália fakty

5.Austrália bola druhou krajinou na svete, ktorá v roku 1902 udelila ženám volebné právo. Nový Zéland bol prvý. Možno práve preto.
6.Masterchef Austrália je naozaj skvelý. Prepáčte, to nie je ani tak fakt, ako skôr osobný názor, ale aj tak je to môj zoznam.
7.Melbourne bolo za posledné dva roky vyhlásené za mesto, v ktorom sa najlepšie žije. A ak sledujete Twitter Shanea Warnea, svedčia o tom jeho nepríjemne krásne fotografie Melbourne.
8.Austrália má najvyššiu mieru hazardných hier na svete, pričom len v rokoch 2007 – 2008 sa na pokrových automatoch vyzbierali 3 miliardy dolárov. Prečo ho ľudia stále využívali?
9.Klokanie mäso je zdravšou alternatívou hovädzieho alebo jahňacieho mäsa. Je len ťažšie ich uloviť.
10.Tasmánia má najčistejší vzduch na svete. Účesy pre riedke vlasy.

 

živočíchy v Austrálii Zaujímavosti o Austrálii

 

živočíchy v Austrálii

11.Austrália má najväčší dobytok na svete, ktorý má približne rovnakú rozlohu ako Belgicko. Aj keď je zaujímavé, že má len šesť kráv. Len časť z toho je vymyslená. Zaujímavosti o Austrálii.
12.Canberra sa stala hlavným mestom Austrálie ako neutrálna možnosť ukončiť intenzívne diskusie (a hádky) medzi Melbourne a Sydney.
13.V Austrálii je 150 miliónov oviec a len 20 miliónov ľudí, takže máme čo doháňať.
14.Žraloky sú odolné voči všetkým známym chorobám. Tak toto je úžasný fakt. Mali by sme sa ich opýtať, aké je ich tajomstvo. A keď hovorím „my“, myslím tým „ktokoľvek okrem mňa“.
15.Priemerný Austrálčan prehltne tri pavúky ročne. Pravdepodobne aj viac, ak im pavúky naozaj chutia.
16.Klokan a emu sú na austrálskom erbe preto, lebo obaja nevedia chodiť dozadu. Boli vybrané ako symbol národa, ktorý sa pohybuje vpred. (Hoci tieto zvieratá sa môžu otočiť a kráčať opačným smerom, ale nebuďme malicherní.)

 

Opera Sydney Zaujímavosti o Austrálii

 

Opera Sydney

17.Projektant opery v Sydney Jørn Utzon povedal, že jeho návrh bol inšpirovaný jednoduchým aktom lúpania pomaranča. Chcel, aby 14 škrupín budovy dokázalo vytvoriť dokonalú guľu. Nevyšlo to celkom tak, ale aj tak sa nám to páči. Najväčšie pavúky na svete

18.Dňa 17. decembra 1967 zmizol austrálsky premiér Harold Holt po tom, ako si išiel zaplávať na pláž Cheviot Beach Victoria a o dva dni neskôr bol považovaný za mŕtveho.
19.Australia’s Naughtiest Home Videos je relácia stanice Nine Network, ktorá sa preslávila tým, že bola stiahnutá z vysielania v polovici vysielania svojej prvej a jedinej epizódy.

 

Austrália zaujímavosti 

 

Austrália zaujímavosti 

20.Austrália je domovom šiestich z desiatich najsmrteľnejších hadov na svete. Šesť. Ešte raz to číslo. Šesť.
21.Prví osadníci z Európy skonzumovali viac alkoholu na osobu ako ktorákoľvek iná komunita v histórii ľudstva. Údajne. Zvieratá objavené v roku 2020 – 15 novoobjavených druhov zvierat.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button