VÝZORZdravie

Umy si zuby – prečo je dôležité umývanie zubov

Umy si zuby. Pravidelné umývanie zubov je jedným z najdôležitejších spôsobov, ako udržať zdravie ústnej dutiny. Okrem toho, že umývanie zubov zlepšuje celkovú hygienu úst a chráni zuby pred kazy a inými zubnými problémami, má aj ďalšie výhody.

Umy si zuby

 

Umy si zuby

 

Umývanie zubov je dôležitou súčasťou každodenného zdravotného režimu. Pravidelné umývanie zubov spolu s návštevami zubného lekára môže pomôcť udržať zuby zdravé a chrániť celkové zdravie ústnej dutiny.

Prečo je dôležité si umývať zuby?

 

Prečo je dôležité si umývať zuby

 

Každý deň sa v ústach tvoria baktérie, ktoré sú zodpovedné za tvorbu zubného kameňa a škodlivých kyselín, ktoré môžu poškodiť zubnú sklovinu a spôsobiť kazy. Ak sa baktérie hromadia a neodstránia sa, môžu sa stať zdrojom zápalových procesov v ústnej dutine, ktoré môžu viesť k ďalším zdravotným problémom. Pravidelné umývanie zubov pomáha odstrániť tieto baktérie a zabrániť tvorbe zubného kameňa a kariés.

 

Ako často si umývať zuby?

 

Ako často si umývať zuby

 

Odporúča sa umývať si zuby minimálne dvakrát denne – ráno a večer. V prípade, že máte sklon k tvorbe zubného kameňa alebo kazov, môže byť vhodné si zuby umývať aj po každom jedle. Pri umývaní zubov by ste mali venovať pozornosť aj správnej technike. Správne umývanie zubov by malo trvať minimálne dve minúty a zahŕňať umývanie všetkých zubov a ďasien. Zub múdrosti – prečo je dobré ho odstrániť

 

Okrem pravidelného umývania zubov je dôležité aj navštíviť zubného lekára minimálne raz za rok na preventívnu prehliadku. Týmto spôsobom môžete odhaliť a riešiť zubné problémy včas a zabrániť ich eskalácii.

Čo sa stane keď si nebudem umývať zuby

 

Ak si nebudete pravidelne umývať zuby, môže to mať vážne následky na vaše zdravie ústnej dutiny a celkové zdravie. Baktérie a zvyšky potravy sa môžu hromadiť na zuboch a v medzizubných priestoroch a tvoriť zubný plak. Ak sa zubný plak neodstráni, môže sa stáť zubným kameňom. Zubný kameň je tvrdá, žltkastá alebo hnedastá vrstva, ktorá sa tvorí na zuboch a spôsobuje nepríjemný zápach z úst. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Umy si zuby

 

Ak sa nebudete starať o svoje zuby, môžu sa vám vyvinúť zubné kazivosti. Ktoré sú spôsobené kyselinami, ktoré produkujú baktérie v zubnom plaku. Ak nebudú kazivosti liečené, môžu sa stať hlbokými až do zubnej drene a spôsobiť bolesti a infekcie. Môžu viesť k zápalu. Zápalové procesy v ústach môžu tiež ovplyvniť celkové zdravie. Pretože môžu zvýšiť riziko srdcových ochorení, mŕtvice, cukrovky a iných zdravotných problémov.

 

Navyše, neumývanie zubov môže viesť k strate zubov. Pretože zubný kameň a kazivosti môžu oslabiť zubnú sklovinu a podporovať tvorbu zubného pôvabu. Umy si zuby. Strata zubov môže mať negatívny vplyv na váš zovňajšok. Sebavedomie a zdravie, preto je dôležité venovať dostatočnú pozornosť starostlivosti o svoje zuby a pravidelne ich umývať.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button