OsobnostiSLÁVNE OSOBNOSTI

Terence Hill: Život a kariéra

Terence Hill je taliansky herec, režisér, scenárista a producent, ktorý sa narodil v roku 1939 v talianskom meste Venaria Reale. Kde žije Terence Hill? Jeho rodina sa neskôr presťahovala do mesta Lomello, kde vyrastal. Jeho skutočné meno je Mario Girotti, ale získal si popularitu pod pseudonymom Terence Hill.

Kde žije Terence Hill?

 

Kde žije Terence Hill

 

Hill začal svoju kariéru ako herec ešte v detstve, keď sa objavil vo filme „Vacanze col gangster“ v roku 1951. Potom začal hrať v rôznych talianskych filmoch, ale jeho prelomová rola prišla až v roku 1967, keď si zahral vedľajšiu úlohu v legendárnom westernovom filme „V prepadlisku“. Po tomto úspechu sa objavil v mnohých iných westernoch a akčných filmoch.

 

Hill je najlepšie známy svojimi úlohami v spaghetti westernoch, najmä v spolupráci s režisérom Sergiom Leonem. Ich prvý film spolu bol „Fistful of Dollars“ (1964), kde Hill zohral jednu z vedľajších úloh. Ich najúspešnejším filmom spolu bolo však „Django Unchained“ (1966), kde Hill zohral hlavnú úlohu.

 

Terence Hill v Taliansku

 

Terence Hill v Taliansku

 

Terence Hill stále žije v Taliansku. V súčasnosti žije so svojou manželkou Lori Zwicklbauer a ich rodinou v meste Lomello v provincii Pavia. Hill sa aktívne venuje aj charitatívnym aktivitám a podporuje rôzne dobročinné organizácie. Mastné vlasy

 

Hill sa v Taliansku stále venuje aj hereckej kariére a objavuje sa v rôznych filmoch a seriáloch. Jeho najnovšou úlohou je postava Dona Mattea v talianskom kriminálnom seriáli „Il Commissario Montalbano“.

 

Terence Hill v Hollywoode

 

Terence Hill v Hollywoode

 

Terence Hill má však aj povesť v Hollywoodskej filmovom priemysle. V 70. a 80. rokoch sa stal populárnym aj v Spojených štátoch a objavil sa v rôznych hollywoodskych filmoch. Jeho najznámejšími filmami sú „My Name is Nobody“ (1973), „March or Die“ (1977) a „Super Fuzz“ (1980).

 

Hill sa v Hollywoode tiež pokúsil o režírovanie a v roku 1990 natočil film „Lucky Luke“, ktorý bol však komerčne neúspešný. Napriek tomu Hill pokračoval v práci v Hollywoode a objavil sa v rôznych seriáloch a filmoch.

 

Hill bol tiež uznávaným športovcom a jazdcom na motocykli. V 80. rokoch sa dokonca zúčastnil niekoľkých pretekov na motocykli v Taliansku.

 

Terence Hill: Život mimo filmu

 

Terence Hill: Život mimo filmu

 

Terence Hill nie je iba herec, ale aj veľký fanúšik futbalu. Podporuje taliansky futbalový klub Juventus Turín a často sa objavuje na ich zápasoch. Je tiež majiteľom vlastného tímu v talianskej futbalovej lige Serie C. Kresťanské filmy – 15 filmov ktoré vás zmenia

 

Hill je známy aj svojou láskou k gastronómii a talianskej kuchyni. Je majiteľom vlastnej vinice a olivovníka v Taliansku a produkuje vlastné víno a olivový olej.

 

Terence Hill je tiež autorom niekoľkých kníh, vrátane autobiografie „Io e mio figlio“ (Ja a môj syn) a knihy o jeho veľkej láske k motocyklom „Il mio nome è Nessuno“ (Mojím menom je Nikto).

 

Význam Terencea Hilla v histórii filmu

 

Význam Terencea Hilla v histórii filmu

 

Terence Hill sa stal ikonou filmového priemyslu v 60. a 70. rokoch, najmä vďaka svojim úloham v spaghetti westernoch. Jeho spolupráca s režisérom Sergiom Leonem a hercom Budom Spencerom vytvorila unikátnu a nezabudnuteľnú kombináciu humoru, akcie a romantiky.

 

Hillove úspechy v Taliansku a v Hollywoode ukázali, že talianski herci a režiséri môžu byť úspešní aj mimo svojej krajiny. Jeho práca ovplyvnila mnoho ďalších filmárov a hercov a jeho dedičstvo sa stále cíti v súčasnosti vo filme a televízii.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button