SLÁVNE OSOBNOSTIŠPORTVŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Lionel Messi zaujímavosti: 30 zaujímavosti

Lionel Messi zaujímavosti: 30 fascinujúcich faktov o futbalovej legende. Lionel Messi je bezpochyby jedným z najväčších futbalových talentov v histórii. Jeho schopnosť, technika a úspechy ho urobili ikonou tohto športu. Tu je 20 zaujímavostí o tomto argentínskom futbalistovi, ktoré by vás mohli prekvapiť.

 

Lionel Messi zaujímavosti

 

Lionel Messi zaujímavosti

 

1. Messiho prvé slová v detstve boli „gól“ a „mama“. Už v mladom veku sa jasne prejavoval jeho futbalový talent.

 

2. Narodil sa 24. júna 1987 v argentínskom meste Rosario. Od útleho veku bol futbal jeho vášňou.

 

3. V 13 rokoch podpísal Lionel Messi svoju prvú profesionálnu zmluvu s FC Barcelona. Klub mu zaplatil liečbu rastových problémov, ktoré mal v detstve.

 

4. Messiho výška je 1,70 metra. Napriek svojej menšej postave je však neúnavným súperom pre všetkých obrancov.

 

5. V roku 2004, vo veku 17 rokov a 45 dní, Messi debutoval za A-tím Barcelony. Stal sa tak najmladším hráčom, ktorý kedy obliekal dres tohto klubu.

 

Rekordman medzi futbalistami

 

Rekordman medzi futbalistami

 

6. V roku 2012 Messi dosiahol neskutočný rekord – strelil 91 gólov v jednom kalendárnom roku. Tento úspech ho zaradil medzi legendy futbalu.

 

7. Messi získal Zlatú loptu (Cenu FIFA pre najlepšieho futbalistu sveta) až 7-krát (do roku 2021), čo je najviac v histórii tejto ceny. Najväčšie futbalové štadióny na svete – Top 10

 

8. Jeho vernou oporou na ihrisku bol jeho bývalý spoluhráč z Barcelony, Xavi Hernández. Obe hviezdy spolu vytvorili úžasnú symbiózu na ihrisku.

 

9. Lionel Messi je najlepším strelcom v histórii FC Barcelona. V auguste 2021 dosiahol neuveriteľný počet 672 gólov v 778 zápasoch.

 

10. Okrem svojho klubu bol Messi významnou postavou aj v argentínskom národném tíme. V roku 2021 vyhral s Argentínou Copa América, čo bola jeho prvá veľká medzinárodná trofej.

 

Messi idol mládeže

 

Messi idol mládeže

 

11. Messi je známy svojou charitatívnou prácou. Spolu so svojou rodinou založil nadáciu nazvanú „Fundación Leo Messi“, ktorá podporuje vzdelávanie a zdravotníctvo detí vo svete. Messi tiež pravidelne prispieva na charitatívne organizácie a zapája sa do rôznych humanitárnych projektov.

 

12. V roku 2016 Messi oznámil, že sa chce dočasne vzdať hrania za argentínsky národný tím po prehre v finále Copa América. Avšak neskôr zmenil názor a vrátil sa do reprezentácie, aby pomohol tímu dosiahnuť úspech v roku 2021.

 

13. Lionel Messi je veľmi skromný a vyhýba sa mediálnej pozornosti. Snaží sa udržiavať súkromie a sústrediť sa na svoju hru.

 

14. V roku 2020 Messi oznámil, že chce opustiť FC Barcelona, no následne sa dohodol na prestupe do francúzskeho tímu Paris Saint-Germain (PSG), kde pokračuje vo svojej kariére.

 

15. Messi je veľmi technicky zručný hráč. Jeho precízne ovládanie lopty, rýchlosť a schopnosť prenikať obranou ho robia nevídaným hráčom.

 

Lionel Messi zaujímavosti

 

Lionel Messi zaujímavosti

 

16. Vďaka svojim výkonom a popularite Messi získal niekoľko sponzorských zmlúv s renomovanými značkami ako Adidas, Pepsi, Huawei a dalšími.

 

17. Messi je tiež obľúbeným cieľom pouličných umelcov a sochárov. Jeho busty a graffiti sa nachádzajú v mnohých mestách a fanúšikovia ho často vyobrazujú vo svojich umeleckých dielach.

 

18. Vo svojom voľnom čase Messi rád hraje videohry a sleduje basketbalové zápasy. Je fanúšikom klubu FC Barcelona a basketbalového tímu NBA, FC Barcelona.

 

19. Messiho vplyv na populáciu mladých futbalistov je obrovský. Mnohí ho považujú za svojho vzoru a snažia sa napodobňovať jeho štýl hry.

20. Napriek tomu, že Messi prežil niekoľko zranení a prekážok vo svojej kariére, vždy sa dokázal vrátiť silnejší a lepší. Jeho odhodlanie a vášeň pre futbal sú neochvejné. Aj keď sa stretol s kritikou a tlakom, vždy sa dokázal vyrovnať s očakávaniami a predvádzať vynikajúce výkony na ihrisku. Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

 

Najlepší hráč planéty

 

Najlepší hráč planéty

 

21. Messiho dribling je jedinečný. Svojou nevídanou rýchlosťou a technickými schopnosťami dokáže prekonať aj najlepších obrancov. Jeho dribling je takmer nemožné zastaviť.

 

22. Lionel Messi zaujímavosti: Messi je tiež majstrom prihrávok. Jeho vynikajúce videnie ihriska a presná prihrávka mu umožňujú vytvárať gólové šance pre svojich spoluhráčov.

 

23. Messi je držiteľom mnohých rekordov. Medzi jeho úspechy patrí napríklad najviac gólov v jednej sezóne španielskej La Ligy a najviac gólov v jednom kalendárnom roku.

 

24. V roku 2021 Messi podpísal dvojročnú zmluvu s Paris Saint-Germain (PSG), čím sa stal súčasťou francúzskeho tímu. Jeho prestup bol jedným z najväčších prestupov v histórii futbalu.

 

25. Svojím talentom a vplyvom na futbalový svet sa Messi stal jedným z najuznávanejších a najobdivovanejších športovcov na svete. Jeho fanúšikovia ho považujú za legendu a futbalovú ikonu.

 

Futbalová hviezda Messi

 

Futbalová hviezda Messi

 

26. Messi bol tiež súčasťou argentínskeho tímu na Letných olympijských hrách v roku 2008, kde získali zlatú medailu. Tento úspech mu priniesol ďalšiu cennú trofej.

 

27. Jeho skromnosť a pokora ho robia obľúbeným nielen medzi fanúšikmi, ale aj medzi spoluhráčmi a trénermi. Messi je tímový hráč a vždy kladie dôraz na kolektívne úsilie a úspech tímu.

 

Lionel Messi zaujímavosti

 

Lionel Messi zaujímavosti

 

28. Messiho popularita sa prejavuje aj na sociálnych médiách. Na Instagramovej platforme má milióny sledovateľov a jeho príspevky často získať veľké množstvo lajkov a komentárov. Jeho fanúšikovia ho podporujú a vyjadrujú svoju obdiv k jeho talentu a úspechom.

 

29. Messi bol tiež súčasťou mnohých charitatívnych projektov a kampaňí. Okrem svojej vlastnej nadácie sa zapájal aj do projektov organizácií ako UNICEF a Médecins Sans Frontières, aby pomohol ľuďom v núdzi a podporil ich lepší život.

 

30. Lionel Messi zaujímavosti: Messi je tiež rodinou orientovaný človek. V roku 2017 sa oženil so svojou priateľkou Antonelou Roccuzzo, s ktorou má troch synov – Thiaga, Matea a Ciro. Jeho rodina je pre neho veľmi dôležitá a poskytuje mu podporu a stabilitu.

 

Lionel Messi je talentovaný futbalista so širokej škály zaujímavostí. Jeho úspechy, rekordy a charitatívna práca ho robia jedným z najobdivovanejších a najvplyvnejších športovcov na svete. Jeho pokora, skromnosť a oddanosť futbalu ho vytýčili ako vzor pre mnohých mladých hráčov. Messiho dedikácia k svojmu umeniu a neustály zápal pre hru ho bezpochyby zaradili medzi veľké legendy futbalu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button