SLÁVNE OSOBNOSTIŠport

Hokejista Slavkovsky – všetko o ňom

Hokejista Slavkovsky, Juraj Slavkovský je slovenský profesionálny hokejový útočník za tím TPS fínskej Liigy.

 

Hokejista Slavkovsky

 

Hokejista Slavkovsky

 

Narodil sa v Košiciach, jeho mama Gabriela Slavkovská je bývalá reprezentantka v plávaní a je odchovancom HC Košice. V drese Košíc hral až do jeho dorastu, potom odišiel do Rakúska, kde hral za Red Bull Academy a do Česka, kde hral za Mountfield HK. Ako 15-ročný prestúpil do fínskeho klubu TPS Turku.

V auguste 2021 debutoval v drese prvého mužstva TPS Turku v SM-liige. V tejto sezóne dosiahol v klubovom drese výnimočný úspech, keď sa s tímom prebojoval až do finále play-off fínskej ligy.

Je považovaný za hokejový talent a predpokladá sa, že bude vybraný vysoko v drafte NHL 2022.

 

Svoj debut v seniorskej reprezentácii absolvoval na majstrovstvách sveta 2021 IIHF, kde reprezentoval Slovensko a stal sa najmladším slovenským reprezentantom na seniorských majstrovstvách v histórii. Slováci v NHL : Top 10 slovenských hráčov v histórii NHL

Spolu so Šimonom Nemcom bolo Slavkovskému ako jednému z dvoch 17-ročných hokejistov, umožnené reprezentovať Slovensko na ZOH 2022, pričom Slavkovský bol úplne najmladším hráčom turnaja. Slavkovský strelil oba góly Slovenska v úvodnom zápase proti Fínsku a týmto sa stal prvým sedemnásťročným hráčom, ktorý skóroval v mužskom olympijskom turnaji na ZOH od čias Eddieho Olczyka v roku 1984. Po zisku bronzovej medaily, získal titul najproduktívnejšieho hráča ZOH 2022 v ľadovom hokeji (MVP). Spolu na turnaji nazbieral 7 kanadských bodov (7+0)

 

Juraj Slavkovský

 

Juraj Slavkovský

Štátna príslušnosť –  Slovensko
Narodenie – 30. marec 2004 (18 rokov), Košice, Slovensko
Pozícia – útočník
Streľba – ľavou rukou
Juraj Slavkovský Výška a váha – 192 cm, 99 kg
Tím – TPS Turku
Bývalé tímy – HC Košice U16, U18, EC Red Bull Salzburg U18, Mountfield HK U16, U18
Aktívna činnosť – 2021 – súčasnosť , Najlepší Slovenský hokejista : 10 Slovenských hokejistov

 

Juraj Slavkovský Výška a váha

 

Juraj Slavkovský je nová prichádzajúca hviezda Slovenského hokeja . Je mladý a šikovný hráč, hokejista ktorý sa stal ťahúňom Slovenska na olympiáde a veríme že nám toho ešte veľa ukáže aj na MS sveta v hokeji 2022. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.  Hokejista Slavkovsky – Veríme že za svoju kariéru sa zaradí medzi také elity ako boli Hossa, Chára, Gaborík a ďalší šikovný slovenský hokejisti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button