ŠPORTŠport

Najlepší Slovenský hokejista : 10 Slovenských hokejistov

Ktorý Slovenký hokejista je podľa vás najlepší ? Najlepší Slovenský hokejista. Zanechajte nám komentár, no my sme pripravili zoznam Najlepších Slovenkých hokejistov všetkých čias.

10. Marián Gáborík

 

Marian Gáborík

Marián Gáborík je slovenský hokejový útočník, hviezda NHL. Najlepší Slovenský hokejista. V sezóne 2013/14 získal Stanleyho pohár s klubom Los Angeles Kings.

9. Tomáš Tatar

 

Tomáš Tatar

Tomáš Tatar je slovenský profesionálny hokejový útočník. Najlepší Slovenský hokejista.

8. Marián Hossa

 

 Marian Hossa

Marián Hossa je bývalý slovenský hokejista a reprezentant. Je považovaný za jedného z najlepších útočníkov NHL a taktiež za jedného z najrýchlejších korčuliarov tejto súťaže .

 

7. Andrej Sekera – Najlepší Slovenský hokejista

 

Andrej Sekera Najlepší Slovenský hokejista

Andrej Sekera slovenský hokejový obranca hrajúci za klub Dallas Stars v kanadsko-americkej NHL. 5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení

6. Jozef Stümpel

 

 Jozef Stümpel

Jozef Stümpel je slovenský hokejista, hrajúci na pozícii centra. Je považovaný za tvorcu hry, svojou konštruktívnou hrou a presnými prihrávkami. Na klubovej i reprezentačnej úrovni vytvoril produktívnu dvojicu so Žigmundom Pálffym. Ako doplnkový šport hráva hokejbal, V októbri 2012 bol zvolený za prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie.

5. Žigmund Pálffy

 

Žigmund Pálffy

Žigmund Pálffy je bývalý slovenský hokejový útočník, majster sveta a popredný hráč v NHL. Na klubovej i reprezentačnej úrovni vytvoril produktívnu dvojicu s Jozefom Stümpelom.

4. Zdeno Chára

 

Zdeno Chára

Zdeno Chára je slovenský hokejový obranca. Je najvyšším hráčom, aký kedy hral v NHL, a tiež prvý slovenský hráč, ktorý ako kapitán mužstva získal Stanley cup (v sezóne 2010/11). V slovenskej reprezentácii získal dve strieborné medaily na MS 2000 a MS 2012. Jeho otec Zdeněk Chára pochádza z Česka, bol reprezentantom Česko-Slovenska v zápasení.

 

3. Miroslav Šatan – Najlepší Slovenský hokejista

 

Miro šatan Najlepší Slovenský hokejista

Miroslav Šatan je súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. V minulosti bol hokejovým útočníkom a je najlepším strelcom v histórii slovenskej reprezentácie, držiteľom jej všetkých štyroch medailí z majstrovstiev sveta a víťazom Stanley Cupu s Pittsburghom Penguins v roku 2009. Koľko zlata je v trofeji FIFA World Cup Trophy?

2. Jaroslav Halák

 

Jaroslav Halák Najlepší Slovenský hokejista

Jaroslav Halák je slovenský hokejový brankár. Je považovaný za najlepšieho bránkara zo Slovenska.

1. Pavol Demitra – Najlepší Slovenský hokejista

 

 Najlepší Slovenský hokejista Pavol Demitra

Pavol Demitra bol slovenský hokejový útočník. Naposledy pôsobil v ruskom klube KHL Lokomotiv Jaroslavľ. Na viacerých reprezentačných podujatiach bol kapitánom slovenského mužstva. Posledný zápas zaň odohral 9. mája 2011 proti Dánsku (4:1).

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button