VÝZORZdravie

Prečo sa lámu nechty – najčastejšie príčiny

Prečo sa lámu nechty – najčastejšie príčiny. Lámanie nechtov je bežný problém, ktorý postihuje mnoho ľudí. Ak máte tento problém, určite viete, že to môže byť veľmi frustrujúce a dokonca aj bolestivé. Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť lámanie nechtov, ale väčšinou je to spôsobené nedostatkom starostlivosti o nechty.

Prečo sa lámu nechty

 

Prečo sa lámu nechty

 

Pretože existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť lámanie nechtov, je dôležité zistiť príčinu vašich problémov s nechtami a zamerať sa na ich riešenie. Ak máte problémy s krehkými a lámavými nechtami, môžete sa poradiť s dermatológom alebo odborníkom na nechty, ktorí vám môžu odporučiť vhodné liečebné metódy a produkty.

Nedostatok hydratácie

 

Nedostatok hydratácie

 

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré spôsobujú lámanie nechtov, je nedostatok hydratácie. Ak sú vaše nechty suché, krehké a lámavé, môže to znamenať, že ich nedostatočne hydratujete. V tomto prípade by ste mali pridať do svojej starostlivosti o nechty hydratačný krém a riešiť príčinu nedostatku hydratácie, ako napríklad nedostatok pitia vody.

Nedostatok vitamínov a minerálov

 

Nedostatok vitamínov a minerálov

 

Ďalším faktorom, ktorý môže spôsobiť lámanie nechtov, je nedostatok vitamínov a minerálov. Nedostatok biotínu, ktorý sa tiež nazýva vitamín B7, môže spôsobiť krehké a lámavé nechty. Našťastie, biotín sa nachádza v mnohých potravinách, ako sú napríklad vajcia, mliečne výrobky, celozrnné obilniny, avokádo a orechy.

 

Lak a odlakovač na nechty – Prečo sa lámu nechty

 

Lak a odlakovač na nechty - Prečo sa lámu nechty

 

Ďalším faktorom, ktorý môže spôsobiť lámanie nechtov, je nadmerné používanie nechtového laku a odstraňovača nechtového laku. Tieto produkty môžu vysušiť vaše nechty a spôsobiť, že sa stanú krehkými a lámavými. Ak používate nechtový lak, snažte sa používať kvalitné produkty s menej agresívnymi zložkami a používajte odstraňovač nechtového laku menej často. Čo použiť namiesto odlakovača – prírodné alternatívy

 

Pilníky a škrabky na nechty

 

Pilníky a škrabky na nechty

 

V neposlednom rade, lámanie nechtov môže byť spôsobené aj nadmerným používaním nechtových nástrojov, ako sú napríklad pilníky a škrabky na nechty. Tieto nástroje môžu poškodiť nechtovú platničku a spôsobiť, že sa vaše nechty stan ané krehkými a lámavými. Ak používate nechtové nástroje, snažte sa ich používať čo najjemnejšie a vyhýbajte sa príliš agresívnemu pileniu alebo škrabaní nechtov. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Zhrnutie – Prečo sa lámu nechty

 

V každom prípade, starostlivosť o nechty by mala byť súčasťou vašej bežnej hygieny tela. Hydratácia nechtov a pravidelné ošetrovanie nechtových platničiek sú dôležité pre zdravé a pevné nechty. Prečo sa lámu nechty? Vyhnite sa nadmernému používaniu nechtových nástrojov a nechtového laku a pridajte do svojej stravy potraviny bohaté na vitamíny a minerály, ktoré môžu pomôcť zlepšiť zdravie vašich nechtov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button