Okrasné rastlinyOKRASNÉ RASTLINYSTAROSTLIVOSŤ A SADENIE OKRASNE

Hyacint pestovanie, sadenie, starostlivosť

Hyacint je krásna a populárna cibuľovina, ktorá sa pestuje pre svoje okrasné kvety. Tento kvet je pôvodom z východnej časti Stredomoria a patrí do rodiny hyacintov. Hyacinty sú dostupné v mnohých farbách vrátane bielej, žltej, ružovej, červenej a modrej. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa starať o hyacint a kedy a ako ich sadit.

Hyacint

 

Hyacint

 

Hyacint je krásna cibuľovina, ktorá sa dá ľahko pestovať a starostlivosť o ne je pomerne jednoduchá. Ak ich zasadíte na jeseň a poskytnete im dostatok slnečného svetla, dobrej pôdy a vlhkosti, môžete sa tešiť z ich nádherných kvetov na jar.

Kedy sadiť hyacint?

 

Kedy sadiť hyacint
Kedy sadiť hyacint

 

Hyacinty sa najlepšie sadia na jeseň, zvyčajne medzi septembrom a decembrom. To im umožní zakoreniť sa pred zimným obdobím a pripraviť sa na kvitnutie na jar.

 

Ako sa starať o hyacint?

 

Ako sa starať o hyacint

 

Hyacinty potrebujú dobre priepustnú pôdu, ktorá obsahuje hnojivá a je umiestnená na slnečnom mieste. Pri pestovaní hyacintov je dôležité, aby bola pôda stále vlhká, ale nie premočená. Preto by ste mali pravidelne kontrolovať vlhkosť pôdy a prípadne ju zvlhčovať.

 

Ako často polievať hyacint?

 

Ako často polievať hyacint

 

Hyacinty by sa mali polievať asi raz týždenne, ak je pôda suchá. Ak je pôda vlhká, nezalejte ju a radšej počkajte, kým pôda vyschne.

 

Ako uskladniť hyacint cez zimu?

 

Ako uskladniť hyacint cez zimu

 

Po odkvitnutí hyacintov na jar sa môžu nechať na mieste až do júna, kým ich listy nezhnednú. Potom ich môžete vykopať a uskladniť v suchom a tmavom mieste, kým príde čas na opäť ich zasadenie na jeseň. Cezmína pestovanie, rozmnožovanie a starostlivosť o rastlinu

 

Najlepší čas na sadenie hyacint?

 

Najlepší čas na sadenie hyacin

 

Najlepší čas na sadenie hyacint je na jeseň, zvyčajne medzi septembrom a decembrom, aby mali dostatok času na zakorenenie sa pred zimným obdobím a pripravenie sa na kvitnutie na jar. Mastné vlasy

 

Najlepšie miesto na sadenie hyacint?

Najlepšie miesto na sadenie hyacint

Hyacinty sa najlepšie sadia na slnečnom mieste s dobre priepustnou pôdou. Môžete ich zasadiť do kvetinových záhonov, kvetinových nádob alebo na okraj záhrady. Dôležité je, aby boli v blízkosti iné rastliny, ktoré by mohli konkurovať o živiny a vlhkosť. Hyacinty by mali byť zasadené tak, aby sa medzi nimi dalo ľahko prechádzať a aby mali dostatok priestoru pre kvitnutie.

Ako sa starať o kvety hyacintu?

Ako sa starať o kvety hyacintu

Keď hyacinty kvitnú, mali by ste sa o ne starať tak, aby zostali zdravé a kvitli čo najdlhšie. Odstráňte z kvetov všetky odkvitnuté kvety a staré stonky. To pomôže zabezpečiť, aby sa rastlina sústredila na rast nových kvetov namiesto produkcie semien. Ak by ste chceli, aby sa hyacinty vrátili každý rok, neodstraňujte stonky a listy až kým úplne nezhnednú.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button