OKRASNÉ RASTLINYZaujímavosti

Exotické stromy – 10 najkrajších stromov

Exotické stromy. V dnešnom článku sa pozrieme na fascinujúci svet exotických stromov. Tieto jedinečné rastliny nás ohromujú svojou krásou, nevšedným tvarom a pôvodom. Prejdeme si zoznam desiatich najzaujímavejších exotických stromov, ktoré sú rozšírené po celom svete. Pripravte sa na cestu do ríše zázračnej flóry!

 

Exotické stromy

 

Exotické stromy

 

 

 

Exotické stromy nám prinášajú fascinujúcu pestrosť prírody. Ich jedinečné vlastnosti, tvary a farby nás ohromujú a dokazujú, aké úžasné a rozmanité môže byť ríša rastlín. V tomto článku sme sa zoznámili s desiatimi top exotickými stromami, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach sveta. Od majestátnych baobabov po farebné kôry a nádherné kvety, tieto stromy nás neprestajne prekvapujú svojou krásou a jedinečnosťou. Ak máte možnosť, vyberte sa na ich objavovanie a zažite úžasné dobrodružstvo v exotickom svete flóry! Farby dúhy

1. Baobab africký (Adansonia digitata)

 

Baobab africký (Adansonia digitata)

 

Podobne ako zo života z fantasy príbehov, baobab africký sa vyznačuje výrazným vzhľadom. Jeho obrovský kmeň a vysoká koruna z neho robia jeden z najcharakteristickejších stromov sveta. Tento strom, ktorý sa nachádza v subsaharskej Afrike, je známy svojou schopnosťou zadržiavať vodu až na tisíc litrov vo vnútri svojho kmeňa.

 

2. Strom sangre de drago (Croton lechleri)

 

Strom sangre de drago (Croton lechleri)

 

Tento strom, známy aj ako krvavý strom, je domovom v Amazonskom pralese. Jeho červená šťava sa používa v tradičnej medicíne a má liečivé vlastnosti. Okrem toho má sangre de drago vynikajúcu schopnosť hojenia rán a je považovaný za symbol života v amazonskej kultúre.

 

3. Kauri (Agathis) – Exotické stromy

 

Kauri (Agathis) - Exotické stromy

 

Kauri je obrovský strom, ktorý rastie v Novom Zélande. Jeho impozantné rozmery a vek robia z kauriho jedno z najúžasnejších drevených stromov na svete. Jeho drevo je veľmi cenné a používa sa na výrobu nábytku a umeleckých diel.

 

4. Strom kapok (Ceiba pentandra)

 

Strom kapok (Ceiba pentandra)

 

Kapok je majestátny strom, ktorý sa nachádza v tropických oblastiach Ameriky, Afriky a Ázie. Jeho veľkolepá koruna a obrovské trny na kmeni robia z kapoku jednu z najfotografovanejších exotických rastlín na svete. Okrem toho sa jeho duté vlákna používajú na výrobu vankúšov a izolačných materiálov.

 

5. Kafrový strom (Erythrina caffra) – Exotické stromy

 

Kafrový strom (Erythrina caffra) - Exotické stromy

 

Tento strom, pôvodom z Južnej Afriky, sa vyznačuje svojimi ohromujúcimi červenými kvetmi. Kafrový strom je obľúbeným cieľom pre milovníkov vtákov, pretože jeho kvety lákajú množstvo druhov vtákov. Okrem toho je kafrový strom využívaný aj v tradičnej medicíne pre svoje liečivé vlastnosti.

 

6. Strom zdobený kvetmi (Tabebuia)

 

Strom zdobený kvetmi (Tabebuia)

 

Rod Tabebuia zahŕňa viacero druhov stromov, ktoré sú známe svojimi nádhernými kvetmi. Tieto exotické stromy sú rozšírené v tropických a subtropických oblastiach Ameriky. Ich kvety majú rôzne farby, vrátane žltej, ružovej a fialovej, a vytvárajú úchvatné kvetinové koberce.

 

7. Stromový papagáj (Eucalyptus deglupta) – Exotické stromy

 

Stromový papagáj (Eucalyptus deglupta) - Exotické stromy

 

Tento pôsobivý strom je domovom v dažďových pralesoch na ostrove Nová Guinea. Jeho najvýraznejšou vlastnosťou je kôra, ktorá mení farby od zelenej cez modrú, fialovú až po oranžovú. Táto farebná paleta robí z tohto stromu skutočnú vizuálnu lahôdku. Čo robiť s rednutim vlasov počas menopauzy

 

8. Strom s hadím ovocím (Averrhoa bilimbi)

 

Strom s hadím ovocím (Averrhoa bilimbi)

 

Hadie ovocie je exotický strom, ktorý pochádza z Malajzie a iných juhovýchodných ázijských krajín. Jeho ovocie má podobu dlhých, hadovitých plodov so kyslou chuťou. Strom s hadím ovocím je tiež populárny v tradičnej medicíne na liečenie rôznych ochorení.

 

9. Strom kakaovníka (Theobroma cacao)

 

Strom kakaovníka (Theobroma cacao)

 

Kakaovník je známy svojimi plodmi, z ktorých sa vyrába čokoláda. Tento exotický strom pochádza z tropických oblastí Ameriky. Jeho ovocie je obalené sladkou dužinou, ktorá obsahuje kakaové bôby. Kakaovník je dôležitým zdrojom príjmu pre mnoho miestnych komunít a jeho plody sú obľúbené pochúťkou po celom svete. Ako často polievať palmu

 

10. Strom draka (Dracaena draco) – Exotické stromy

 

Strom draka (Dracaena draco) - Exotické stromy

 

Strom draka je jedným z najznámejších exotických stromov, ktorý je domovom na Kanárskych ostrovoch a Madeire. Má charakteristický vzhľad s hrubým kmeňom a korunou tvorenou zelenými listami. Ľudia mu však dali názov „strom draka“ kvôli jeho šťave, ktorá pripomína krv. Tento strom má aj kultúrny význam a je považovaný za symbol síly a plodnosti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button