TECHNOLÓGIAZaujímavosti

Ako zistiť polohu mobilu: ako nájsť svoj telefón

Ako zistiť polohu mobilu? Ak ste niekedy stratili svoj mobil alebo si ho niekto ukradol, určite viete, aký nepríjemný pocit to je. V takýchto situáciách môže byť užitočné vedieť, ako zistiť polohu mobilu. Existuje niekoľko spôsobov, ako lokalizovať svoj telefón, a v tomto článku sa pozrieme na niektoré z nich.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zistiť polohu svojho mobilu, je pomocou funkcie GPS. Väčšina mobilných zariadení má zabudovanú GPS, ktorá dokáže určiť polohu zariadenia s presnosťou na pár metrov. Ak máte Android zariadenie, môžete použiť služby Google, ako napríklad Google Maps alebo Android Device Manager, ktoré vám umožnia nájsť svoj telefón. Ak máte iPhone, môžete použiť funkciu Find My iPhone, ktorá je súčasťou služby iCloud.com.

Ako lokalizovať mobil

 

Ako Lokalizovať Mobil Ako zistiť polohu mobilu

Ak ste stratili svoj mobil alebo bol ukradnutý, lokalizácia zariadenia môže byť užitočná pri jeho hľadaní. V tomto článku sa pozrieme na dva spôsoby, ako lokalizovať váš mobil – pomocou Google Lokalizácie a pomocou funkcie Nájdi Moje Zariadenie v iOS.

Použitie Google Lokalizácie

Google Lokalizácia je užitočná funkcia, ktorá vám umožní nájsť polohu vášho mobilu. Ak máte Android zariadenie, musíte mať zapnuté funkcie Lokalizácia a Nájdi moje zariadenie. Ak ste sa už prihlásili na svoj účet Google, môžete použiť webovú stránku findmymobile.samsung.com na lokalizáciu vášho mobilu.

Ak máte iPhone, môžete použiť funkciu Nájdi moje zariadenie na icloud.com. Ak ste sa už prihlásili na svoj účet iCloud, môžete vidieť polohu svojho zariadenia na mape.

 

Použitie iOS funkcie nájdi moje zariadenie

Funkcia Nájdi Moje Zariadenie v iOS je užitočná funkcia, ktorá vám umožní nájsť polohu vášho mobilu. Ak máte iPhone, musíte mať zapnutú funkciu Nájdi Moje Zariadenie. Ak ste sa už prihlásili na svoj účet iCloud, môžete použiť webovú stránku icloud.com na lokalizáciu vášho mobilu. Najlepšie tapety na mobil

Väčšina moderných zariadení má zabudované funkcie na lokalizáciu mobilu, ktoré vám umožňujú nájsť váš mobil. Ak ste stratili svoj mobil alebo bol ukradnutý, môžete použiť tieto funkcie na jeho nájdenie.

Ako sledovať mobilné telefónne číslo

 

Ako sledovať mobilné telefónne číslo

Ak chcete sledovať polohu mobilného telefónu, môžete použiť rôzne spôsoby. Jedným z nich je sledovať mobilné telefónne číslo. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, a niektoré z nich sú uvedené nižšie.

 

Sledovanie telefónu pomocou mobilnej aplikácie

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sledovať mobilné telefónne číslo, je použitie mobilnej aplikácie. Existuje mnoho aplikácií, ktoré vám umožňujú sledovať polohu mobilného telefónu, zobraziť históriu jeho pohybu a získať presné správy o jeho najčastejšie navštevovaných miestach. Niektoré z týchto aplikácií sú mSpy, EyeZy a uMobix. Ktorý mobil ma najlepší fotoaparát – top 5 modelov

 

Sledovanie telefónu pomocou internetu

Ďalším spôsobom, ako sledovať mobilné telefónne číslo, je použitie internetu. Existuje mnoho webových stránok, ktoré vám umožňujú sledovať polohu mobilného telefónu zadarmo. Niektoré z týchto stránok sú Buddy-Locator.com/sk/ a sledovač polohy.

 

Sledovanie strateného mobilu

Ak ste stratili svoj mobilný telefón, môžete ho nájsť pomocou jeho polohy. Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť polohu strateného mobilného telefónu. Jedným z nich je zistiť jeho polohu pomocou odkazu zaslaného cez chatovacie aplikácie, ako je napríklad WhatsApp. Ďalším spôsobom je použitie webovej stránky, ktorá vám umožní sledovať polohu mobilného telefónu.

 

Lokalizácia mobilu

Na lokalizáciu mobilu môžete použiť rôzne spôsoby, ako napríklad sledovanie telefónneho čísla alebo použitie mobilnej aplikácie. Existuje mnoho webových stránok, ktoré vám umožňujú sledovať polohu mobilného telefónu zadarmo. Niektoré z týchto stránok sú Buddy-Locator.com/sk/ a sledovač polohy. Najlepšie hry na mobil Zoznámte sa a skúste ich

Ako nájsť stratený mobil

 

Ako nájsť stratený mobil Ako zistiť polohu mobilu

Stratený alebo ukradnutý mobil je nočnou morou pre každého z nás. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako ho nájsť. V tejto sekcii sa pozrieme na dva hlavné spôsoby, ako nájsť stratený mobil: použitie Google Find My Phone a použitie iOS Nájdi Moje Zariadenie.

 

Ako zistiť polohu mobilu – Použitie Google Find My Phone

Google Find My Phone je skvelý nástroj, ktorý vám umožní nájsť stratený mobil. Ak máte Android zariadenie, môžete použiť túto funkciu. Tu je postup, ako na to:

 1. Prihláste sa na Google účet, ktorý je spojený s vaším strateným mobilom.
 2. Otvorte stránku Google Find My Phone.
 3. Zvoľte zariadenie, ktoré chcete nájsť.
 4. Ak je zariadenie online, zobrazí sa jeho poloha na mape.
 5. Ak je zariadenie offline, budete mať možnosť uzamknúť ho alebo poslať naň zvukový signál.

Ak máte viac ako jedno zariadenie, môžete si zobraziť ich polohy a stavy na jednom mieste.

 

Použitie iOS nájdi moje zariadenie

Ak máte iPhone alebo iné iOS zariadenie, môžete použiť funkciu Nájdi Moje Zariadenie. Tu je postup, ako na to:

 1. Prihláste sa na svoj Apple ID, ktorý je spojený s vaším strateným zariadením.
 2. Otvorte aplikáciu Nájdi Moje Zariadenie na inom zariadení alebo na webovej stránke iCloud.
 3. Zvoľte zariadenie, ktoré chcete nájsť.
 4. Ak je zariadenie online, zobrazí sa jeho poloha na mape.
 5. Ak je zariadenie offline, budete mať možnosť uzamknúť ho alebo poslať naň zvukový signál.

Podobne ako v prípade Google Find My Phone, môžete si zobraziť polohy a stavy viacerých zariadení.

Ak sa vám nepodarí nájsť svoj stratený mobil pomocou týchto funkcií, môžete skúsiť zistiť jeho poslednú polohu. Tá sa dá zistiť napríklad pri poslednom pripojení na internet alebo pred úplným vybitím. Nezabudnite tiež kontaktovať svojho poskytovateľa mobilnej služby a nahlásiť stratenie alebo krádež. Najlepšie offline hry na mobil, 15 hier ktoré nevyžadujú Wi-Fi

Ako lokalizovať príbuzné zariadenia

 

Ako lokalizovať príbuzné zariadenia

Ak chcete lokalizovať zariadenia svojich príbuzných, existujú rôzne spôsoby, ako to urobiť. Väčšina moderných zariadení umožňuje používanie aplikácií a funkcií na lokalizáciu príbuzných zariadení. V tejto sekcii si ukážeme, ako použiť Apple Airtag a Samsung Smarttag na lokalizáciu príbuzných zariadení.

Ako zistiť polohu mobilu – Použitie Apple Airtag

Apple Airtag je malé zariadenie, ktoré môžete pripojiť k akémukoľvek predmetu. Pomocou aplikácie Find My môžete sledovať polohu Airtagu a teda aj predmetu, na ktorom je pripojený. Ak chcete lokalizovať príbuzné zariadenie, ktoré má Airtag pripojený, musíte najprv pridať Airtag do svojho účtu Apple ID.

Po pridaní Airtagu do svojho účtu môžete sledovať jeho polohu pomocou aplikácie Find My na svojom iPhone, iPad, Apple Watch alebo MacBook. Ak sa Airtag a príbuzné zariadenie nachádzajú v dosahu Bluetooth, môžete zistiť presnú polohu Airtagu a teda aj príbuzného zariadenia.

 

Použitie Samsung Smarttag

Samsung Smarttag je podobné zariadenie ako Apple Airtag. Môžete ho pripojiť k akémukoľvek predmetu a pomocou aplikácie SmartThings môžete sledovať jeho polohu. Ak chcete lokalizovať príbuzné zariadenie, ktoré má Smarttag pripojený, musíte najprv pridať Smarttag do svojho účtu Samsung.

Po pridaní Smarttagu do svojho účtu môžete sledovať jeho polohu pomocou aplikácie SmartThings na svojom Samsung zariadení. Ak sa Smarttag a príbuzné zariadenie nachádzajú v dosahu Bluetooth, môžete zistiť presnú polohu Smarttagu a teda aj príbuzného zariadenia. Ako byť offline na WhatsApp: Návod pre užívateľov

V obidvoch prípadoch je dôležité mať zapnuté funkcie lokalizácie a Bluetooth na príbuznom zariadení, aby bolo možné ho lokalizovať. Ak nie je Bluetooth zapnutý, nemôžete zistiť presnú polohu príbuzného zariadenia.

Bezpečnostné opatrenia

 

Bezpečnostné opatrenia
Ako zistiť polohu mobilu

Pri používaní funkcie lokalizácie mobilného telefónu, je dôležité zabezpečiť svoje zariadenie pomocou niekoľkých bezpečnostných opatrení. V tejto časti sa dozviete, ako nastaviť PIN kód, použiť lokalizátor, a ako použiť email a heslo na zabezpečenie svojho zariadenia.

 

Nastavenie PIN kódu

Nastavenie PIN kódu je jednoduchým spôsobom, ako zabezpečiť svoj telefón pred neoprávneným prístupom. Po nastavení PIN kódu, budete musieť zadávať kód pri každom odblokovávaní zariadenia. Aby ste nastavili PIN kód, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Prejdite do Nastavenia a vyberte záložku Zámok obrazovky.
 2. Vyberte možnosť PIN kód a zadajte svoj kód.
 3. Potvrďte svoj kód a uložte nastavenia.

Použitie Lokalizátora

Lokalizátor je užitočný nástroj na zistenie polohy vášho zariadenia. Avšak, aby ste mohli používať lokalizátor, musíte povoliť prístup k polohe svojho zariadenia. Ak chcete povoliť prístup k polohe, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Prejdite do Nastavenia a vyberte záložku Poloha.
 2. Zapnite možnosť Poloha a povolte prístup k polohe.
 3. Ak chcete používať lokalizátor, prejdite do aplikácie lokalizátora a povolte prístup k polohe.

Použitie Emailu a Hesla

 

Použitie emailu a hesla je ďalším spôsobom, ako zabezpečiť svoje zariadenie. Ak stratíte svoj telefón alebo ho ukradnú, môžete pomocou emailu a hesla vzdialene zablokovať alebo vymazať svoje dáta. Ak chcete používať email a heslo, postupujte podľa týchto krokov:

 1. Prejdite do Nastavenia a vyberte záložku Zabezpečenie.
 2. Vyberte možnosť Vzdialené zamykanie a vymazanie dát.
 3. Povolte prístup k vášmu emailu a heslu.
 4. Ak stratíte svoj telefón alebo ho ukradnú, môžete pomocou emailu a hesla vzdialene zablokovať alebo vymazať svoje dáta. Vypadávanie vlasov u mužov

Pri používaní lokalizácie mobilného telefónu, je dôležité zabezpečiť svoje zariadenie pomocou týchto bezpečnostných opatrení. Týmto spôsobom zabezpečíte svoje dáta a zabránite neoprávnenému prístupu k svojmu zariadeniu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button