ElektrotechnikaVŠEOBECNÉ VZDELANIE

Ako vyrobiť minerál , kryštál – postup , typy , návod

Ako vyrobiť minerál , kryštál .Ako vyrobiť minerál , kryštál je jednoduchý vedecký projekt . Na výrobu takýchto minerálov je potrebný presný roztok . Minerál vznikne rozpustením minerálnej látky vo vode . Najbežnejším minerálom používaným pri domácich kryštálových experimentoch je soľ, pretože je ľahko dostupná.

 

Kryštály soli Ako vyrobiť minerál

 

Kryštály soli Ako vyrobiť minerál , kryštál

 

Kryštály soli sú najbežnejšie kryštály . Vznikajú odparovaním slanej vody , kde soľ zostane v nádobe a voda sa odparí .

Postup

Kryštály soli sa vyrábajú takto : Budeme potrebovať 4 polievkové lyžice soli , 4 lyžice vody , nádobu , soľ rozpustíme vo varenej vode . potom túto zmes nalejeme do nádoby , v nádobe sa budú vytvárať kryštály soli už za 6 hodín . Ak chceme kryštály zväčšovať tak tento postup stále opakujeme . 

Najväčší divý pes Top desať divokých psov

 

Kryštály kamenca Ako vyrobiť minerál

 

Kryštály kamenca Ako vyrobiť minerál , kryštál

Kamenec je skratka pre síran hlinito-draselný a dá sa kúpiť v každom obchode s potravinami . Ide o niečo podobné ako soľ. Kamenec vytvára kryštály sám takže stačí len nádoba na vytvorenie zmesi.

Postup Ako vyrobiť minerál

2 polievkové lyžice Kamenca zmiešame s polovicou pohára vody a zahrievame na sporáku alebo v mikrovlnnej rúre , kým sa kamenec úplne nerozpustí . Nalejeme do čistej , žiaruvzdornej misky a necháme odstáť 24 hodín . Na nádoby sa vytvoria jednotlivé kryštály . Kamencové kryštály sa zväčšujú čím pomalšie sa roztok ochladzuje . vodu môžete tiež nejako zafarbiť potom aj kryštály budú farebne .

Kryštály cukru 

 

kryštály cukru

Kryštály cukru vznikajú zo super nasýteného roztoku .Týmto spôsobom získate viac minerálov ako tekutých molekúl . Týmto spôsobom sa tiež vyrábajú cukríky.

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

Postup

2 poháre vody zohrejeme do varu potom do nich vmiešame 4 poháre cukru tak aby sa všetok cukor rozpustil . Roztok vlejeme do sklenenej nádoby . Do nádoby ponoríme šnúrku ktorá je priviazaná na ceruzku . Takúto nádobu odložíme na bok a zakryjeme papierom až do nej nejde prach .Ceruzka je položená na vrchu nádoby na nej je priviazaná šnúrka tak aby bola ponorená do tekutiny , teraz stačí čakať .Trvá to približne týždeň , na šnúrke sa vytvoria veľké kryštály cukru.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button