Filmy a voľný časONLINE FILMY

Ako voda na čokoládu online cz dabing 2023

Ako voda na čokoládu online cz dabing 2023 je romantický film v štýle magického realizmu z roku 2023, ktorý vznikol na základe rovnomenného románového debutu mexickej spisovateľky Laury Esquivelovej vydaného v roku 1989. Získal desať cien Ariel vrátane ceny za najlepší film a bol nominovaný na Zlatý glóbus za najlepší cudzojazyčný film. Film sa stal v tom čase najziskovejším cudzojazyčným filmom, ktorý bol kedy uvedený. 65. ročník udeľovania Oscarov bol vybraný ako mexický kandidát na najlepší cudzojazyčný film, ale nebol prijatý medzi nominovaných.

 

Ako voda na čokoládu online cz dabing 2023

 

Ako voda na čokoládu online cz dabing 2023

 

Žena menom Tita, ktorá žije na začiatku 20. storočia a prežíva boje lásky, rodinnej dynamiky a rodinnej tradície.

Mladá žena krája cibuľu, vyjadruje vplyvy emócií a varenia. Začína príbeh s narodením dievčaťa menom Tita. Titina matka Elena rodí na kuchynskom stole za asistencie domácej kuchárky Nachy.

Krátko nato Elenin manžel zomiera na infarkt, keď mu cudzí človek zlomyseľne oznámi, že jeho žena mala pomer a jedna z dcér nie je jeho. Počas pohrebu Elena vysvetľuje Nache, že už nemôže mať deti a rodinná tradícia prikazuje, že Tita sa ako najmladšie dieťa nemôže vydať, ale musí sa starať o matku až do jej smrti. Titine sestry Rosaura a Gertrudis sa môžu vydať. Nacha si vezme na starosť, aby Titu naučila variť jedlo na chutné spôsoby. Tita sa naučí vkladať do jedla svoje emócie.

 

Sleduj film zadarmo

 

Sleduj film zadarmo

 

Po rokoch jej mladý muž Pedro Muzquiz vyzná lásku a túži sa oženiť s Titou, ktorá k Pedrovi cíti to isté. V deň Titiných narodenín prichádza Pedro so svojím otcom donom Pascualom Muzquizom, aby ju požiadal o ruku. Elena mu vysvetlí, prečo sa Tita nechce vydať a namiesto toho mu ponúkne Rosauru. Rosaura je nadšená, Tita je zničená a Gertrudis a Chencha (domáca slúžka) sú sklamané. Nacha počuje, ako Pedro hovorí otcovi, že si Rosauru berie len preto, aby zostal Tite nablízku.

Nacha túto správu oznámi Tite, ale Tita je príliš rozrušená, aby tomu uverila. Počas pečenia svadobnej torty sa Tita rozplače do cesta. Počas svadobnej hostiny Pedro povie Tite svoje skutočné pocity. Elena má podozrenie, že Tita a Pedro majú pomer, a vyhráža sa Tite, aby sa od Pedra držala ďalej. Keď hostia jedia svadobnú tortu, všetkých prepadne veľký smútok za stratenými milencami a začnú plakať, po čom nasledujú zvratky. Premožená týmto smútkom sa Elena ponáhľa do svojej spálne a so slzami v očiach si prezerá fotografiu dobre oblečeného mulata. Naznačuje sa, že chýry o Eleninom romániku sú pravdivé. Tita nájde Nacha mŕtveho na zemi, ako drží fotografiu svojho manžela.

 

Ako voda na čokoládu film

 

Ako voda na čokoládu film

 

O niečo neskôr Rosaura otehotnie. Jedného dňa Pedro prinesie Tite kyticu ruží na oslavu toho, že Tita je hlavnou kuchárkou. Elena prikáže Tite, aby ich vyhodila, ale Tita ich použije na vytvorenie ružovej omáčky na prepeličiu večeru. Počas jedenia sa všetci okrem Rosaury naplnia zmyselným uspokojením. Rosaure je namiesto toho zle a odchádza od stola. Gertrudis sa rozpáli a je taká prehriata, že v dome so sprchami vypukne požiar. Uteká nahá a stretáva vojaka Juana Alejandreza, ktorý bojuje v mexickej revolúcii. Gertrudis, naplnená silnou príťažlivosťou k Juanovi, okamžite vyskočí na chrbát jeho koňa a odchádza s ním. Tita to vidí, ale povie Elene, že Gertrudis uniesli a vojaci podpálili sprchový dom. Elena sa od rodinného kňaza dozvie, že Gertrudis bola prinútená k prostitúcii. Tita tajne pošle Gertrudis jej veci. Ako voda na čokoládu online cz dabing 2023

Rosaura porodí chorľavého syna menom Roberto. Keďže je príliš chorá na to, aby mohla Roberta dojčiť, musí ho nechať dojčiť Tite, ktorá sleduje Pedra. Elena, ktorá má stále podozrenie, že Tita a Pedro majú pomer, pošle Rosauru, Pedra a Roberta žiť do Texasu. O niekoľko mesiacov neskôr Chencha oznámi Elene a Titovi, že Roberto, ktorý nechce jesť, zomrel. Tita je veľmi zarmútená, ale Elena jej povie, aby neprejavovala žiadne emócie a pokračovala v kuchynských prácach. To Titu privedie k výbuchu hnevu a Elena ju udrie drevenou lyžicou, čoho výsledkom je krvácanie z nosa. Tita vbehne do holubníka a Elena dá odstrániť rebrík. Ako hrať dámu – návod, pravidlá a triky

 

Novinka 2023

 

Obradom odlúčenia je pre Titu fyzické vyňatie jej osoby z Eleninej despotickej nadvlády do holubníka, kde sedem dní prežíva stav ničoty. Po týždni pobytu v holubníku Titu zachráni rodinný lekár John Brown, ktorý ju vezme na liečenie do svojho domu v Texase. Obrad premeny Tity nastáva pri tejto záchrane doktorom Brownom, kde zje liečivú polievku, ktorú pre ňu pripravil, a dozvie sa o svetelnom tuneli, s ktorým sa neskôr stretne na konci filmu. Chencha ide navštíviť Titu a je šokovaná, že sa uzdravila. Tita povie Chenche, aby Elene povedala, že sa na ranč už nikdy nevráti. Doktor Brown, ktorý sa do Tity zamiloval, jej navrhne manželstvo a Tita súhlasí.

 

Ako voda na čokoládu online cz dabing 2023

 

Späť na ranči vtrhne na pozemok skupina banditov, znásilnia Chenchu a zabijú Elenu tak, že ju zhodia z útesu. Tita a doktor Brown sa vrátia na ranč, aby pripravili Elenin pohreb. Pri obliekaní Eleninho tela Tita objaví medailón a šperkovnicu s fotografiou Eleninho milenca. Obrad začlenenia Tity nastane, keď sa s novonadobudnutou slobodou od Eleny vráti späť na ranč, kde objaví medailón, ktorý ukrývala jej matka a ktorý obsahoval fotografie iného muža. Pedro a Rosaura, teraz opäť tehotná, sa vrátia na Elenin pohreb a Rosaure praskne voda. Rosaura má ťažký pôrod, ale porodí zdravé dievčatko menom Esperanza. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button