KrálikyZAJACE

Ako držať zajaca – Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk

Ako držať zajaca. Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk. Zajace sú prirodzene spoločenské a zvedavé, takže nadviazanie dobrého vzťahu s nimi môže byť obohacujúce pre vás oboch. Socializujte svojho zajaca už od útleho veku, aby mu vyhovoval kontakt s človekom.

 

Ako držať zajaca – Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk

 

Ako držať zajaca - Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk

 

Je veľmi dôležité správne zaobchádzať so zajacmi, pretože bez správneho zaobchádzania je možné, že vás budú považovať za hrozbu.

 

 

Začnite včas

 

Začnite včas

 

Zvyknite svoje zajace na ľudský dotyk tým, že ich budete skoro socializovať. Zajace, s ktorými sa od malička pravidelne nezaobchádza alebo ktoré v akomkoľvek veku zažili hrubé zaobchádzanie, môžu kontakt s človekom považovať za stresujúci. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk

 

Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk

 

Mláďatá zajaca by sa nemali chytať do rúk pokiaľ sú v hniezde  – slepé a bez srsti. Ak by ste tak urobili samica by ich mohla odvrhnúť alebo dokonca usmrtiť. Takže Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk? Zajaca môžeme chytať do rúk keď už vidia a majú srsť, čiže keď už behajú po klietke samé. Zakrslý králik chov a starostlivosť

 

 

 

Ako držať zajaca Buďte jemní

 

Ako držať zajaca Buďte jemní

 

V blízkosti zajacov sa pohybujte pomaly a hovorte potichu, aby ste ich nevyplašili. Je pravdepodobnejšie, že sa uvoľnia v tichom a pokojnom prostredí, kde sa s nimi manipuluje. Prečo zajac dupe

 

Je menej pravdepodobné, že zajace  vystrašíte, keď ste blízko pri zemi, a je to aj bezpečnejšie, pretože to pomáha zabrániť ich náhodnému zhodeniu z výšky. Ako držať zajaca. Odporúčame, aby všetky interakcie prebiehali na úrovni zeme, ak je to možné. Zajac do bytu – chov a starostlivosť

 

Zakrytie očí uterákom alebo v záhybe vašej ruky im môže pomôcť cítiť sa počas držania uvoľnenejšie, ale mali by ste zabezpečiť, aby nemali zablokované nozdry. Chov zajaca – sprievodca chovom od začiatku

 

Ako držať zajaca Buďte v bezpečí

 

Ako držať zajaca Buďte v bezpečí

 

Pri manipulácii so zajacmi je najdôležitejšia bezpečnosť, pretože ich krehké chrbtice sa môžu vážne alebo dokonca smrteľne poškodiť, ak sa cítia neisto a pri držaní sa bránia. Nezabudnite:

 

  • Držte zajace jemne, ale pevne – jednou rukou im vždy podopierajte chrbát a zadné končatiny. Pomôžte im cítiť sa bezpečne tým, že ich budete držať všetkými štyrmi nohami pri svojom tele. Ako držať zajaca.
  • Nikdy zajace nedvíhajte za uši – bolo by to pre ne mimoriadne stresujúce a je veľmi pravdepodobné, že by sa zranili. Čo môže jesť zajac a čomu sa radšej vyhnúť?
  • Minimalizujte obmedzenie pohybu – znížte stres a minimalizujte riziko poranenia použitím minimálnej potrebnej miery obmedzenia pohybu. Závisí to od temperamentu, zdravotného stavu a aktivity vášho zvieraťa.
  • Stále dohliadajte na deti – zajace by mali brať do rúk len dospelí alebo zodpovedné staršie deti.
  • Neumiestňujte zajace na klzké povrchy – položenie uteráka na zem môže králikom pomôcť, aby sa cítili bezpečnejšie. Kedy môžeme chytať malé zajace do rúk.

 

Ak vás znepokojuje správanie vášho zajace, požiadajte veterinára, aby vylúčil akúkoľvek formu choroby alebo zranenia, ktoré by mohli spôsobovať problémy. Ich reakcia na manipuláciu môže závisieť aj od ich predchádzajúcich skúseností s manipuláciou, takže budete potrebovať trpezlivosť, aby ste im pomohli vypestovať si dôveru voči ľuďom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button