KrálikyZAJACE

Mini rex: Populárna plemeno králikov

Mini Rex králiky sú jedným z najobľúbenejších plemien králikov v Spojených štátoch. Boli prvýkrát uznávané Americkou asociáciou chovateľov králikov (ARBA) v roku 1988 a odvtedy sú veľmi populárne medzi výstavkami. Tieto králiky majú malú veľkosť, plstnatú srst a priateľskú povahu, ktorá ich robí ideálnymi ako spoločníci pre rodiny s deťmi.

Mini rex

Mini rex

 

Mini Rex králiky sú mini verziou pôvodného Rex králika, ktorý môže vážiť viac ako 10 libier. Tieto králiky sú známe svojou plstnatou srstou, ktorá sa pri dotyku cíti ako samet. Sú populárne ako spoločníci pre domácnosti a aj ako výstavní králiky. Majú skvelú povahu a sú veľmi roztomilí a maznáčikovia. Ak plánujete mať doma králika ako domáceho maznáčika, Mini Rex králik by mohol byť pre vás tou správnou voľbou.

História Mini rex

História Mini rex

 

Králik Mini Rex bol vyšľachtený v roku 1984 v štáte Florida v USA chovateľkou Monnou Berryhill. Tento králik bol vyšľachtením trpaslíka Rexa s podmernou srnkou Lynx Rex. Tento proces vyšľachtenia trval niekoľko rokov, kým Monna Berryhill dosiahla svoj cieľ a vytvorila nové plemeno králika.

Rexovitá srsť bola vyšľachtená v 19. storočí vo Francúzsku a je recesívnou mutáciou. Táto mutácia spôsobuje, že srst králika vystupuje z tela namiesto toho, aby bola rovná a ochranné chlpy sú skrátené na dĺžku podsady. Toto je to, čo robí Mini Rexa takým jedinečným a atraktívnym pre chovateľov.

Mini Rex králik bol predstavený na konferencii ARBA v roku 1985, kde sa jeho popularita rýchlo rozšírila kvôli jeho malým rozmerom a rexovitej srste. Postupne sa Mini Rex dostal do mnohých krajín, vrátane Rakúska, Veľkej Británie, Maďarska, Česka a Slovenska.

Dnes je Mini Rex jedným z najobľúbenejších výstavných králikov vďaka svojej zamatovej srsťe a priateľskej povahy. Ak sa rozhodnete chovať Mini Rexa, mali by ste vedieť, že sú to veľmi inteligentné a zvedavé zvieratá, ktoré si vyžadujú pravidelnú starostlivosť a pozornosť.

Všeobecný popis a vlastnosti

Všeobecný popis a vlastnosti

 

Vzhľad

Králik Mini Rex je malý a kompaktný, s plochým profilom hlavy a krku. Jeho uši sú krátke a okrúhle. Výrazné sú jeho veľké oči, ktoré sú plné života a zvedavosti. Jeho kožušina je sametová a jemná na dotyk, s krátkym a hustým kožuchom, ktorý sa drží tesne k telu.

Veľkosť a hmotnosť

Ideálna hmotnosť pre králika Mini Rex je medzi 1,8 a 2,39 kg. Tento králik je menší ako jeho väčší brat, Standard Rex, ale stále má krásne vlastnosti, ktoré ho robia populárnym výstavným králikom a milým spoločníkom.

Farby a znaky

Mini Rex králik môže mať rôzne farby a znaky. Niektoré z najbežnejších farieb sú čierna, červená, hnedá, modrá a strieborná martová. Znaky môžu byť jednofarebné, zdrobnené, zlomené alebo špeciálne ako sable point alebo blue-eyed white. Jeho farby a znaky robia z tohto králika krásneho a zaujímavého spoločníka.

Celkovo je králik Mini Rex krásny, jemný a milý spoločník, ktorý si získa srdce každého, kto sa s ním stretnú. Jeho vzhľad, veľkosť a farby robia z tohto králika skvelého výstavného králika a roztomilého domáceho maznáčika.

Starostlivosť o Mini rex

Starostlivosť o Mini rex

 

Ak sa rozhodnete chovať Mini rex králika ako domáceho maznáčika, musíte sa mu venovať primeranou starostlivosťou. Tento druh králika je veľmi priateľský, hravý a zvykne sa dobre prispôsobiť aj menšiemu bytu.

Strava

Správna strava je pre Mini rex králika veľmi dôležitá. Jeho strava by mala obsahovať kvalitné seno, ktoré by malo byť vždy k dispozícii. Okrem toho by mali byť súčasťou jeho stravy aj granule a čerstvé ovocie a zelenina. Je dôležité, aby mal vždy k dispozícii čistú vodu. Chov zajaca – sprievodca chovom od začiatku

Hravosť a pohyb

Mini rex králik je veľmi hravý a potrebuje dostatok pohybu. Mali by ste mu poskytnúť dostatok hračiek, na ktorých si môže hravo pochutnať. Okrem toho by mal mať aj dostatok miesta na pohyb. Ideálne je poskytnúť mu dostatočne veľkú klietku, v ktorej sa bude môcť voľne pohybovať.

Zdravotná starostlivosť

Pre Mini rex králika je dôležitá aj zdravotná starostlivosť. Mali by ste sa pravidelne starať o jeho nechty, ktoré by sa nemali predlho nechať rásť. Okrem toho by ste mali dbať aj na jeho stravu, ktorá by mala byť vyvážená a zdravá. Často sa vyskytujú aj problémy so zdravím zubov, preto by ste mali venovať pozornosť aj jeho zubom.

V tabuľke nižšie nájdete prehľad o tom, ako sa starať o Mini rex králika:

Starostlivosť Popis
Strava Seno, granule, ovocie, zelenina, voda
Hravosť a pohyb Hračky, dostatok miesta na pohyb
Zdravotná starostlivosť Starať sa o nechty, zuby, zdravú stravu

V prípade, že má váš Mini rex králik nejaké zdravotné problémy, mali by ste sa obrátiť na veterinára. Niektoré zdravotné problémy, ktoré sa u tohto druhu králika môžu vyskytnúť, sú napríklad sore hocks alebo problémy s trávením. Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

Dúfame, že vám tento prehľad pomôže pri starostlivosti o vášho Mini rex králika.

Mini Rex ako domáce zviera

Mini Rex ako domáce zviera

 

Ak hľadáte malého, roztomilého a spoločenského domáceho maznáčika, Mini Rex králik môže byť tou správnou voľbou pre vás. Tento plemeno králika je veľmi populárne ako domáce zviera kvôli svojej priateľskej, pokojnej a spoločenskej povahe.

Mini Rex králik je známy pre svoju mäkkú a plyšovú srsť, ktorá vyžaduje minimálnu starostlivosť. Sú to ideálne domáce zvieratá pre tých, ktorí majú obmedzený priestor, pretože sú malí a nevyžadujú veľa miesta na pohyb. Okrem toho, Mini Rex králik je veľmi čistotný a nevyžaduje pravidelné kúpanie.

Toto plemeno králika je veľmi priateľské a spoločenské. Sú veľmi radi v spoločnosti ľudí a iných zvierat. Mini Rex králik je veľmi pokojný a neagresívny, čo z nich robí ideálne domáce zviera pre rodiny s deťmi. Okrem toho, sú veľmi docilní a ľahko sa učia, čo z nich robí skvelých spoločníkov.

Celkovo, ak hľadáte malého, priateľského a spoločenského domáceho maznáčika, Mini Rex králik môže byť tou správnou voľbou pre vás. Sú to ideálne domáce zvieratá pre tých, ktorí hľadajú menej náročné zviera, ktoré im bude robiť spoločnosť a prinášať radosť. Vlasové hnojivo šampón

Chov Mini rex

Chov Mini rex

 

Ak sa rozhodnete chovať Mini rex králikov, musíte sa uistiť, že máte dostatok informácií o tomto plemene. Mini rex králiky sú veľmi obľúbené medzi chovateľmi, pretože majú krásne, krátke a jemné srsti a sú veľmi priateľské a láskavé.

Ak plánujete chovať Mini rex králiky, je dôležité nájsť si dobrého chovateľa, ktorý má skúsenosti s týmto plemenom. Môžete sa obrátiť na miestne združenia chovateľov králikov alebo na Americkú združenie chovateľov králikov (ARBA), aby ste našli overeného chovateľa.

Pri výbere Mini rex králika si musíte byť vedomí, že existujú dve triedy tohto plemena: Rex a Dwarf Rex. Rex trieda má hmotnosť od 1,8 kg do 2,39 kg, zatiaľ čo Dwarf Rex má hmotnosť od 0,9 kg do 1,13 kg.

Rex trieda má krátku, jemnú a plyšovú srst, zatiaľ čo Dwarf Rex má krátku, hustú a jemnú srst. Oba typy majú vynikajúce kvality srsti. Mini rex králiky sú tiež známe svojimi krásnymi hindquarters.

Mini rex králiky sú známe svojou recesívnou farbou srsti a existuje mnoho uznaných farieb. Najpopulárnejšie farby sú čierna, biela, modrá, červená, fialová a hnedá.

Mini rex králiky sú skvelými domácimi miláčikmi a sú vhodné pre každého, kto má radi zvieratá. Sú to veľmi láskavé a priateľské zvieratá, ktoré sa ľahko prispôsobia novému prostrediu.

V závislosti od miestnej triedy môžete svojho Mini rex králika vystaviť na miestnej výstave králikov. Výstavy sú skvelým miestom na získanie nových informácií o chove králikov a na stretnutie s inými chovateľmi.

Všetko však závisí od vašej starostlivosti a trpezlivosti. Ak sa rozhodnete chovať Mini rex králiky, musíte byť pripravení na to, že to bude vyžadovať veľa času, trpezlivosti a starostlivosti.

Rôzne druhy Mini rex

Rôzne druhy Mini rex

 

Mini rex králiky sú známe pre svoju krásnu, plyšovú a zamatovú srsť. Toto plemeno králikov sa vyznačuje malými ušami, ktoré sú vzpriamené. Ich srsť je hladká a krátka, s hustým a jemným podsadom. Existuje niekoľko druhov mini rexov, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou a inými charakteristikami.

Jedným z druhov mini rexov je Blue Mini Rex. Tento typ má modrú farbu s hnedými očami. Ich srsť je krátka a hustá, s jemným podsadom. Tento typ mini rexov má hmotnosť medzi 1,8 až 2,4 kg.

Ďalším druhom mini rexov je Black Mini Rex. Tento typ má čiernu farbu s hnedými očami. Ich srsť je krátka a hustá, s jemným podsadom. Tento typ mini rexov má hmotnosť medzi 1,8 až 2,4 kg.

Ďalším druhom mini rexov je Chocolate Mini Rex. Tento typ má hnedú farbu s hnedými očami. Ich srsť je krátka a hustá, s jemným podsadom. Tento typ mini rexov má hmotnosť medzi 1,8 až 2,4 kg.

Posledným druhom mini rexov je Lilac Mini Rex. Tento typ má lila farbu s hnedými očami. Ich srsť je krátka a hustá, s jemným podsadom. Tento typ mini rexov má hmotnosť medzi 1,8 až 2,4 kg.

Všetky druhy mini rexov majú rovnaké charakteristiky, ako sú malé uši, vzpriamené uši a hladkú a krátku srsť s hustým a jemným podsadom. Sú to skvelí spoločníci a veľmi milujúci zvieratá. Ak hľadáte králika, ktorý má malú postavu a krásnu srsť, mini rex králik môže byť skvelou voľbou pre vás.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button