KrálikyZAJACE

Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

Králiky sa čoraz viac stávajú obľúbeným domácim maznáčikom . Deti ich máju veľmi radi , dajú sa vycvičiť a sú neškodné . Ako vybrať dieťaťu vhodného zajačika ? Tieto rozkošné chlpáč sú vhodne aj do bytu . Králiky nezaberajú toľko miesta ale pritom sú veľmi prítulné a v noci na rozdiel od škrečkov alebo morčiat sú pokojné a spia . Tu je zoznam Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

 

Krátkosrsté plemená králikov :

 

 

 

Saténový krátkosrstý zakrslý králik

 

Saténový krátkosrstý zakrslý králik Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

 

Krátka srsť so zvláštnym mimoriadnym leskom. U nás málo rozšírené plemeno .

 

Krátkosrstý zakrslý králik

 

Krátkosrstý zakrslý králik  Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

 

Zakrslý králik je druh králika domáceho, ktorý bol vyšľachtený vo Veľkej Británii. Všetky plemená zakrpatených králikov sú vzrastom menšie a s nižšou hmotnosťou  ako ostatné domáce králiky. Vo väčšine prípadov sú trpasličie králiky viac roztomilé než bežné plemená.Pozrite si ako sa správne starať o zajaca na článku Sprievodca starostlivosťou o domáce králiky

 

Zakrslý králik farebný

 

Kratouché králiky majú krátke stojaté ušká, platí čím kratšie tým lepšie, ak sa králik zúčastňuje výstav, zvyčajne okolo 5 – 6cm. Vážia od 1000 – 1500g.

Zakrslý rex

 

Zakrslý rex Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

Extra krátka postavená srsť so vzhľadom zamatu. Mini rex: Populárna plemeno králikov

Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

 

Dlhosrsté plemená králikov :

 

Lev- „levík“

 

Lev-levík Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

 

 

Srsť: Tento králik patrí k zakrslým králikom . Na celom tele má úplne normálnu srsť, len na častiach hlavy, na šiji a čiastočne aj na chrbte aj hrudi má dlhšie a strapatejšie chlpy. Zvláštnosť: Levy niesú uznaným plemenom. V belgicku dnes žije veľký belgický fúzatý králik, ktorý má rovnaký druh srsti a dnes mu hrozí vyhynutie.

Zakrslý králik japonský modrý

 

Zakrslý králik japonský modrý

 

Tento králik sa podobá rozdelením farieb plemenu japonských králikov, u ktorých sú charakteristické čierne, žlté až červené od seba ohraničené škrvny, rozmiestnené po celom tele. Farby sú svetlé, teda modré a krémové partie.

Zakrslý angorský králik

 

Zakrslý angorský králik

 

Tieto králiky sa dnes chovajú v stále väčšom počte farieb. Časti tela s kratšími chlpmi-hlava, uši (okrem štetiniek na špičkách uší), labky a chvost-majú väčšinou tmavšie sfarbenie než zbytok tela. Zvláštnosť: pravých „angorákov“ ide rozoznať podľa štetiniek na ušiach-niesu u nich veľmi výrazné.

Zakrslý králik levia hriva

 

Zakrslý králik levia hriva Top 10 plemien králikov chovaných ako domáci miláčik

 

Tento králik patrí k zakrslým králikom . Na celom tele má úplne normálnu srsť, len má dlhšiu srsť na hlave, takže pôsobí ako levia hriva. Uši može mať vzpriamené alebo možu byť vo forme barančekov.

Kašmírový zakrslý králik

 

Kašmírový zakrslý králik

 

Je plemeno vzniknuté zo zakrpateného barana a angorského králika. Títo králiky majú rovnaké znaky ako zakrpatený baran. Jediný rozdiel je v srsti, ktorú má kašmírový králik polodlhou a extrémne hebkú.

Zakrslý králik s teddy génom

 

Zakrslý králik s teddy génom

 

Rovnako dlhá srsť po celom tele, vrátane hlavy a uší. Ideálne viac ako 5cm.

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button