AUTO A MOTOZimné pneumatiky

Zimne pneumatiky 205 55 r16 – Najlepšie a najlacnejšie

Zimne pneumatiky 205 55 r16. S blížiacou sa zimou na Slovensku vieme, že nás čaká veľa dažďa, ale je pravdepodobné, že sa dočkáme aj zmesi snehu, snehovej kaše a ľadu.

 

Zimne pneumatiky 205 55 r16

 

Zimne pneumatiky 205 55 r16

 

Hoci celoročné pneumatiky môžete používať aj počas zimy, prechod na zimné pneumatiky sa dôrazne odporúča. Platí to najmä vtedy, ak bývate v oblasti, kde sa často vyskytuje ľad a sneh, alebo vo vidieckych oblastiach, ktoré nie sú pravidelne posypané/odpratávané. Ak musíte jazdiť na snehu a ľade, je dôležité vybrať pre svoje vozidlo správne pneumatiky, pretože tieto situácie môžu byť náročné a nebezpečné.

Nezáleží na tom, aký dobrý vodič ste, aj v zime sa na ceste môžu vyskytnúť nebezpečenstvá, ako napríklad snehová kaša, čierny ľad a iné, ktoré môžu ovplyvniť vašu priľnavosť k volantu alebo dokonca spôsobiť stratu kontroly nad vozidlom. Zimne pneumatiky 205 55 r16. Keďže zimné pneumatiky sú špeciálne navrhnuté, je veľmi dôležité, aby ste na ne presedlali skôr, ako sa stanete obeťou tohto nepríjemného počasia. Nový dizajn zabezpečí skvelý výkon na snehu vďaka lepšej priľnavosti, ktorá umožní vozidlám prekonať sneh a ľad. Najväčší výber zimných pneumatík na Slovensku.

 

Výber správnych zimných pneumatík môže byť pre každého vodiča výzvou, preto sa ju pravdepodobne snažíte vyriešiť. Ak vám dávajú rady, ignorujte ich. Zimné pneumatiky, ktoré našiel váš švagor, môžu byť úžasné, ale to neznamená, že sú to správne pneumatiky pre vaše auto. Dôležitosť zohľadnenia typu vášho vozidla a jazdných návykov pri výbere pneumatík nemožno preceňovať.

 

Pri kúpe ďalšej sady zimných pneumatík vám ponúkame tipy, ktoré vám pomôžu nájsť správnu rovnováhu medzi vašimi potrebami a rozpočtom.

 

Určite veľkosť svojich pneumatík – Zimne pneumatiky 205 55 r16

 

Určite veľkosť svojich pneumatík - Zimne pneumatiky 205 55 r16

 

Zimne pneumatiky 205 55 r16. Než sa vyberiete do obchodu, je absolútne nevyhnutné poznať rozmer svojich pneumatík. Bude to prvá otázka, ktorú vám položia. Uistite sa, že vaše zimné pneumatiky a letné pneumatiky sú rovnaké. Pozrite sa na bočnicu svojich pneumatík, aby ste určili veľkosť. Kód je podobný: P225/60 R17.

 

Poznajte typy ciest, po ktorých jazdíte

 

Výber správnych zimných pneumatík je veľmi dôležitý. Po akej trase jazdíte najčastejšie? Sú to väčšinou mestské cesty, diaľnice alebo vedľajšie cesty? Pokiaľ ide o pneumatiky, uistite sa, že ste si kúpili kvalitné pneumatiky, ak jazdíte často. Jazda na kompaktnom vozidle za zlých podmienok môže byť obzvlášť riskantná, pretože je pravdepodobnejšie, že dostanú šmyk. Na jazdu v meste sú najlepšie pneumatiky s dobrým pomerom ceny a kvality.

 

Pozorujte pneumatiky – Zimne pneumatiky 205 55 r16

 

Pozorujte pneumatiky - Zimne pneumatiky 205 55 r16

 

Urobte si výlet do obchodu bez ohľadu na to, ako sa to zdá samozrejmé. Porovnať kvalitu rôznych dostupných pneumatík možno vizuálne, najmä drážky, pružnosť a bočnú tuhosť. Je dôležité si uvedomiť, že veľké drážky pomáhajú vytláčať sneh a kašu na zimnom povrchu. Okrem toho môžete skontrolovať kvalitu pneumatík vyrobených za nižšiu cenu. Cena môže byť nižšia, ale opotrebujú sa oveľa rýchlejšie a budú mať horšie vlastnosti. Ako čítať pneumatiku – Vysvetlivka.

 

Je potrebné klásť správne otázky

 

Nákup zimných pneumatík vám uľahčia správne otázky, ktoré položíte vybranému dodávateľovi. Spolu s pravidelným používaním vozidla sa opýtajú na tieto otázky: koľko vaše vozidlo ročne stojí, kde bývate a aký je váš rozpočet.

 

Odborník sa tiež opýta, či potrebujete zosilnené pneumatiky na zlepšenie trakcie pri zatáčaní, a vysvetlí výhody a nevýhody rôznych typov dezénu (s hrotmi alebo bez nich) vrátane hluku, ktorý každý z nich vydáva.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button