AUTO A MOTOZimné pneumatiky

Zimne pneumatiky 195 65 r15 – Najlepší výber

Zimne pneumatiky 195 65 r15  je vyrobená z gumy špeciálne vyvinutej tak, aby zostala pružná v chladnom počasí. Jej profil sa tiež líši od letných pneumatík, pretože lepšie drží na zemi a lepšie sa pohybuje v snehu alebo blate. Odporúča sa vybaviť vozidlo zimnými pneumatikami, keď teplota klesne pod 7 °C.

 

ČO JE TO ZIMNÁ PNEUMATIKA?

 

ČO JE TO ZIMNÁ PNEUMATIKA

 

Existujú štyri hlavné typy pneumatík:

  •  Zimné pneumatiky ;
  •  letné pneumatiky ;
  • 4-sezónne pneumatiky;
  • .pneumatiky s hrotmi.

Zimné pneumatiky sa nazývajú aj studené pneumatiky. Umožňujú zvýšenú priľnavosť, keď je počasie chladné, vlhké alebo dokonca zasnežené. Zimná pneumatika tak v zimných podmienkach funguje lepšie ako letná pneumatika.

 


Na tento účel sú zimné pneumatiky vybavené hlbším profilom a širšími drážkami, ktoré im umožňujú lepšie odvádzať sneh, dážď a blato. Ich gumy sú účinné aj pri veľmi nízkych teplotách, zatiaľ čo bežné gumy majú tendenciu tvrdnúť a strácať priľnavosť.

 

Kde kúpiť zimné pneumatiky

 

Kde kúpiť zimné pneumatiky 

 

Odporúčame vám internetový obchod autoobuv

 

AKO ROZOZNAŤ ZIMNÚ PNEUMATIKU OD LETNEJ – Zimne pneumatiky 195 65 r15

 

AKO ROZOZNAŤ ZIMNÚ PNEUMATIKU OD LETNEJ - Zimne pneumatiky 195 65 r15

 

Zimná pneumatika nie je vyrobená z rovnakej gumy ako letná pneumatika, materiál je navrhnutý tak, aby zostal účinný pri teplotách nižších ako 7 °C. Zimne pneumatiky 195 65 r15. Profil týchto dvoch typov pneumatík tiež nie je rovnaký, pretože drážky zimnej pneumatiky sú hlbšie. Ich cik-cakový tvar pomáha udržiavať trakciu v daždi alebo na snehu. Zimnú pneumatiku však od letnej rozoznáte aj podľa nápisu na jej bočnici. Ako čítať pneumatiku – Vysvetlivka

 

SÚ ZIMNÉ PNEUMATIKY POVINNÉ?

 

Na rozdiel od toho, čo môže byť bežné na internete, prezuť na zimné pneumatiky vyplýva zo zákona. Zimné pneumatiky musíte mať na osobnom aute vždy, keď sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza.

 

ZIMNÉ ALEBO CELOROČNÉ PNEUMATIKY – Zimne pneumatiky 195 65 r15

 

ZIMNÉ ALEBO CELOROČNÉ PNEUMATIKY - Zimne pneumatiky 195 65 r15

 

Celoročné pneumatiky sú hybridné pneumatiky, ktoré môžu fungovať širšie ako zimné alebo letné pneumatiky. Štvorsezónna pneumatika sa naozaj hodí na teploty od -10 °C do 30 °C… Na tento účel sa používajú technológie oboch typov pneumatík, letných aj zimných. Umožňuje teda jazdiť na mokrých cestách, na zasnežených aj suchých cestách.

 


Použitie celoročných pneumatík teda umožňuje obmedziť spotrebu pneumatík a jazdiť po celý rok. V zime však zostávajú menej účinné ako zimné pneumatiky a v lete menej účinné ako letné pneumatiky. Rozdiel pocítite v priľnavosti, ale aj v spotrebe. Neočakávajte, že s celoročnými pneumatikami budete jazdiť na veľmi zasneženej ceste.

 


 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button