AUTO A MOTOŠport

Najdivnejšie auto na svete – 10 najdivnejších aut

Najdivnejšie auto na svete – 10 najdivnejších aut . Najneobviklejšie autá na svete pozrite si top 10 divne vyzerajúcich aut ktorých dizajn vás prekvapí a možno nebudete úplne chápať čo tým chceli strojci dosiahúť.

 

10. Norman Timbs Special

 

Norman Timbs Special

Norman E. Timbs bol vplyvným inžinierom 40. rokov 20. storočia, ktorý pracoval s automobilmi Tucker. V tom čase vzal do svojich rúk projekt, ktorého dokončenie by trvalo viac ako 3 roky. Cieľom bolo vyrobiť vozidlo, ktoré bude neskôr známe ako Norman Timbs Special.Čo sa mu aj podarilo .

 

Toto auto patrí medzi elegantnejšie a efektívnejšie vozidlá, aké boli kedy vyrobené. Dlhý predok a zoštíhlený dizajn bez dverí z neho robia jedno z najpodivnejších automobilov, aké kedy vznikli.Najdivnejšie auto na svete.

 

9. Stout Scarab

 

Stout Scarab

 

Stout Scarab navrhol William Bushnell Stout v roku 1932. Bolo označené ako prvý minivan na svete . Stout Scarab sa nedostalo do masovej výroby , bolo ich vyrobených asi len tucet a dnes ich existuje ešte minimálne 5 .

 

8. Bugatti Type 57s Aérolithe

 

Bugatti Type 57s Aérolithe

 

Dnes, keď počujeme meno Bugatti, okamžite nám v mysli napadne rýchle a elegantne auto ako Veyron. Spoločnosť ale vyrobila stovky rôznych modelov automobilov a niektoré z nich možno budete považovať za čudne , ako v prípade Bugatti typu 57s.

 

7. General Motors Le Sabre

 

General Motors Le Sabre

General Motors Le Sabre bol preslávený v roku 1951 . Dizajn auta sa inšpiroval lietadlom – otváracie čelné sklo a chvostné krídla . Avšak v roku 1951 nebolo takéto auto až také čudné ba naopak takýto dizajn aut sa v tej dobe stal bežným .

 

6. 1932 Ford Speedster

 

1932 Ford Speedster Najdivnejšie auto na svete - 10 najdivnejších aut z celého sveta . Divné auta na ktorých sa jazdilo . Najdivnejšie auto na svete  .Divné auto .

Toto auto je jedným z najjedinečnejších aut od fordu . Na aukcií v roku 2016 sa predal za 770 000 dolárov . Už v čase uvedenia modelu na trh nemal jeho dizajn pre nikoho zmysel a dnes je jedno z najpodivuhodnejších automobilov , aké kedy vznikli .

 

5. Peel P50

 

Peel P50 Najdivnejšie auto na svete - 10 najdivnejších aut z celého sveta . Divné auta na ktorých sa jazdilo . Najdivnejšie auto na svete  .Divné auto .

Musíte uznať že toto auto vyzerá trošku roztomilo . Peel P50 bol trojkolesový mikroautomobil, ktorý pôvodne vyrábala spoločnosť Peel v rokoch 1962 až 1965.

 

4. 1948 Tasco

 

4. 1948 Tasco Najdivnejšie auto na svete - 10 najdivnejších aut z celého sveta . Divné auta na ktorých sa jazdilo . Najdivnejšie auto na svete  .Divné auto .

 

Tasco je jedno z najzvláštnejších vozidiel, ktoré ľudský mozog vymyslel. Existuje veľa ľudí, ktorí ho stále milujú. Pre nás ostatných je však Tasco divne vyzerajúce auto.

 

Tasco bol prototypom amerického športového vozidla po druhej svetovej vojne a bol vybavený ovládacími prvkami inšpirovanými lietadlom, ktoré navrhol Gordon Buehrig. Bolo to tiež prvé auto na svete so strechou v tvare T.

 

3. General Motors Firebird I, II a III

 

3. General Motors Firebird I, II a III Najdivnejšie auto na svete - 10 najdivnejších aut z celého sveta . Divné auta na ktorých sa jazdilo . Najdivnejšie auto na svete  .Divné auto .

Automobily Firebird boli prototypy automobilov vyrobených spoločnosťou General Motors, ktoré boli primárne určené na autosalóny v rokoch 1953, 1956 a 1959 Motorama. Všetky tri autá sa jednoznačne inšpirovali prúdovým lietadlom. A každé auto, ktoré postavili, bolo čudnejšie ako to predtým.

 

2. 1955 Chrysler (Ghia) Streamline X “Gilda”

 

2. 1955 Chrysler (Ghia) Streamline X “Gilda” Najdivnejšie auto na svete - 10 najdivnejších aut z celého sveta . Divné auta na ktorých sa jazdilo . Najdivnejšie auto na svete  .Divné auto .

Zdá sa že dizajn auta bol inšpirovaný nejakou vesmírnou loďou . Vývojári ho všk navrhli tak aby malo lepšiu airodynamiku .

 

Najdivnejšie auto na svete

Tiež si pozrite : Najrýchlejšie auto na svete – top 10 najrýchlejšie autá .

Vypadávanie vlasov u mužov 

1. Ferrari 512S Modulo

 

1. Ferrari 512S Modulo Najdivnejšie auto na svete - 10 najdivnejších aut z celého sveta . Divné auta na ktorých sa jazdilo . Najdivnejšie auto na svete  .Divné auto .

 

Nie, nejde o nijaký vtip, jedná sa o skutočné Ferrari, vozidlo navrhnuté Paolom Martinom a predstavené na autosalóne v Ženeve v roku 1970. Musíme uznať, že toto auto vyzerá veľmi podobne ako vesmírna loď z lacného sci-fi filmu. Nezáleží na tom, z akého uhla sa na toto vozidlo pozeráte, stále by to bolo najdivnejšie vyzerajúce auto, aké bolo kedy vyrobené.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button