MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Prečo vlastniť mačku : Top 5 dôvodov

Prečo vlastniť mačku . Dôvody prečo si kúpiť mačku . Prečo mať mačku a k čomu je dobrá do našich životov . Mačka v našej domácnosti .Mačky sú jedným z najlepších domácich miláčikov, akého môžete mať. Ak váhate, nad domácim maznáčikom , mali by ste sa znova pozrieť na výhody, ktoré má mačka. Sú milé, tiché a nezávislé a keď začujete mačacie mňaukanie , môže to roztopiť vaše srdce. Tu je päť najdôležitejších dôvodov, prečo by ste mali mať mačku .

 

 

mačiatka prečo si kupiť mačku

 

1. Mačky sa môžu kúpať samy – Prečo vlastniť mačku

Mačky sú čisté takmer stopercentne. To znamená, že si nikdy nebudete musieť oddýchnuť od svojho dňa a vykonávať tak trochu starostlivú úlohu pri umývaní a starostlivosti o mačku.

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

 

2. Mačky udržia váš dom a dvor bez hlodavcov – Prečo vlastniť mačku

Pokiaľ nie ste fanúšikmi potkanov, chipmunk, hrabošov alebo myší, vlastníctvo mačky sa o to ihneď postará. Vaša mačka vám možno prinesie cenu, aby ste boli na ňu hrdí!

 

mačky starostlivosť o mačku

 

3. Mačky nenáročné na ústarostlivosť a nezávislé

Ak si myslíte, že nemáte čas ani energiu na vlastníctvo domáceho maznáčika, potom by pre vás mohla byť dokonalá mačka. Starostlivosť o mačku si vyžaduje menšiu zodpovednosť ako niektoré iné zvieratá. Tí, ktorí majú zamestnanie na plný úväzok, môžu byť pokojní, pretože vedia, že ich mačiatko sa o seba dokáže väčšinou postarať. A keď budete mať čas navyše, maznaním sa s vašou mačkou sa budete cítiť lepšie ako kedykoľvek predtým.

 

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

4. Mačky sú ekologickou voľbou pre domácich miláčikov

Žiť „zeleným“ životným štýlom môže byť ťažké, ale mačka je skvelou voľbou pre potenciálnych majiteľov domácich miláčikov, ktorí chcú zostať ekologickí. Štúdie ukazujú, že celoživotné zdroje potrebné na kŕmenie a starostlivosť o mačku majú menšiu uhlíkovú stopu ako pre iné zvieratá. Väčšina mačiek navyše uprednostňuje ryby pred hovädzím alebo kukuričným, čo je lepšie pre životné prostredie.

 

mačky proti stresu

5. Mačky môžu pomôcť znížiť stres

Všetci sme raz za čas vystresovaní a máme veľa rôznych spôsobov, ako svoj stres zmierniť. Majitelia mačiek môžu znížiť napätie iba hladením po chlpatej kamarátke. Pri maznaní s mačkou sa do mozgu uvoľňujú endorfíny, vďaka čomu budete šťastnejší. Tiež mačky majú najjemnejšiu kožušinu!

Existuje oveľa viac dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať mačku, aby naplnila váš domov láskou. V miestnom útulku nájdete mačiatko, ktoré skutočne potrebuje domov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button