ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Prečo si musím čistiť zuby – 10 dôvodov

Možno ste sa už pýtali prečo si musím čistiť zuby. Tu je 10 dôvodov, prečo si čistiť zuby. Zdravie ústnej dutiny je viac než len zdravé zuby. Ústa odrážajú vaše celkové zdravie a pohodu.

 

Prečo si musím čistiť zuby

 

Prečo si musím čistiť zuby

 

Toto je 10 najsilnejších dôvodov, prečo by ste si mali čistiť zuby:

 

  1. Majte zdravé dieťa

Je preukázané, že ochorenia ďasien zvyšujú pravdepodobnosť predčasného pôrodu a nízkej pôrodnej hmotnosti. Môže byť tiež jednou z mnohých príčin oneskoreného počatia a impotencie. Preto si najprv zabezpečte zdravé ústa a ďasná.

 

2. Zostaňte bozkávajúci

 

Zostaňte bozkávajúci

 

Kto by sa chcel bozkávať s niekým, kto má jedlo medzi zubami alebo mu smrdi z úst? Čistenie zubov je najlacnejší a najúčinnejší spôsob, ako odstrániť jedlo a baktérie.

 

3. Zubná pasta 

Zubná kefka je najlepší spôsob, ako aplikovať fluorid a iné desenzibilizujúce látky. Fluorid v zubných pastách sa stáva súčasťou povrchu zuba a chráni sklovinu pred kyselinou uvoľňovanou zubným povlakom.

 

 

4. Šetríte peniaze

 

Šetríte peniaze

Prevencia je lacnejšia ako liečba. Pravidelná každodenná starostlivosť o zuby a ďasná zabráni problémom v budúcnosti a zanechá vám nižšie účty za zuby.

 

5. Predchádzajte ochoreniam ďasien Prečo si musím čistiť zuby

 

Zápal ďasien (zápal ďasien a prvé štádium ochorenia ďasien) je spôsobený nahromadeným zubným povlakom okolo zubov, čo vedie k opuchnutým ďasnám a zubom, ktoré krvácajú, keď si ich čistíte. Zubný povlak je nahromadená potrava a baktérie, ktoré sa objavujú v ústach každého človeka.

 

6. Znížte pravdepodobnosť srdcového infarktu alebo mŕtvice Prečo si musím čistiť zuby

 

Znížte pravdepodobnosť srdcového infarktu alebo mŕtvice Prečo si musím čistiť zuby

 

Baktérie z úst sa môžu dostať do krvného obehu a zvýšiť pravdepodobnosť infarktu alebo mŕtvice.

 

7. Predchádzajte cukrovke alebo ju minimalizujte

 

Akékoľvek ochorenie ďasien môže sťažiť kontrolu hladiny glukózy v krvi. Vzťah medzi závažným ochorením ďasien a cukrovkou je obojstranný. Nielenže sú ľudia s cukrovkou náchylnejší na vážne ochorenia ďasien, ale vážne ochorenia ďasien môžu mať potenciál ovplyvniť kontrolu glukózy v krvi a prispieť k progresii cukrovky.

8. Svieži dych

 

Svieži dych

Vaše ústa začnú zapáchať, ak si ich pravidelne nečistíte. Každý večer vynášate odpadky, aspoň raz denne si vyčistite ústa. Zápach z úst – 9 ciest ako sa ho zbaviť.

 

 

9. Predchádzajte demencii Prečo si musím čistiť zuby

 

Zlé zdravie ústnej dutiny zvyšuje riziko vzniku demencie o tretinu.

 

10. Odstráňte škvrny Prečo si musím čistiť zuby

 

Odstráňte škvrny Prečo si musím čistiť zuby

 

V zubnej paste sa nachádzajú jemné abrazíva, ktoré odstraňujú nečistoty a povrchové škvrny. Medzi ne patria napríklad uhličitan vápenatý, dehydrované gély oxidu kremičitého. Hydratované oxidy hliníka, uhličitan horečnatý, fosforečnanové soli a kremičitany. Vypadávanie vlasov: 3 jednoduché domáce produkty na zabránenie rednutia vlasov.

 

Nezabudnite. Dve minúty čistenia zubov dvakrát denne vám môžu doslova zachrániť život.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button