VTÁCTVO A PAPAGÁJEVtáky

Papagáj červenokrídly – chov a cena

Papagáj červenokrídly. Ak hľadáte nového papagája na pridanie do svojej rodiny, možno by ste mali zvážiť papagája červenokrídleho. Títo krásni vtáci sú známi svojou živou farbou a inteligenciou. Ak ste zvedaví na chov papagája červenokrídleho a jeho cenu, ste na správnom mieste.

Papagáj červenokrídly

 

Papagáj červenokrídly

 

Pri chove papagája červenokrídleho je dôležité mať vhodné prostredie a dostatok miesta pre vtáka na lietanie. Vták potrebuje aj správnu stravu a starostlivosť, aby sa cítil zdravo a šťastne. Ak sa rozhodnete pre chov papagája červenokrídleho, mali by ste sa dobre informovať o jeho potrebách a správnej starostlivosti.

Cena papagája červenokrídleho sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, vrátane veku vtáka, pohlavia a DNA testovania. Je dôležité nájsť dôveryhodného predajcu a zistiť, čo je zahrnuté v cene vtáka. Ak plánujete chov, môže byť výhodnejšie kúpiť pár papagájov, ktorí už spolu žijú.

Charakteristika Papagája červenokrídleho

 

Charakteristika Papagája červenokrídleho

 

 

Papagáj červenokrídly (Aprosmictus erythropterus) je exotický vták, ktorý sa vyskytuje najmä v eukalyptových lesoch a na kukuričných poliach v Severovýchodnej časti Austrálie. Samec je pestrejšie sfarbený a má výraznejšiu kresbu ako samička. Hlava samčeka je sýto zelená a jeho krídla sú červené.

Tento vták má veľkosť 32 až 35 cm (vrátane chvosta) a jeho priemerná hmotnosť sa pohybuje okolo 120 gramov. Papagáj červenokrídly je známy svojou dlhou životnosťou, ktorá sa pohybuje okolo 30 až 50 rokov.

Samec a samička sa líšia nielen výraznejším sfarbením samca, ale aj veľkosťou a tvarom hlavy. Samička má väčšiu hlavu a jej krídla sú kratšie a širšie.

Papagáj červenokrídly je veľmi obľúbeným druhom medzi chovateľmi, pretože je pomerne nenáročný na chov a má krásne sfarbenie. Tento vták dokáže byť veľmi spoločenský, no zároveň potrebuje dostatok priestoru a stimulácie, aby sa cítil dobre.

V prírode sa papagáje červenokrídle živia najmä semenami, ovocím a rôznymi druhmi hmyzu. V zajatí sa im dá podávať kvalitné krmivo pre papagáje, ovocie a zelenina.

Cena papagája červenokrídleho sa môže líšiť v závislosti od veku, pohlavia a farby. V priemere sa cena pohybuje od 500 do 1500 eur. Je však dôležité si uvedomiť, že chov exotických vtákov si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj čas a starostlivosť.

Chov a odchov

 

Chov a odchov

 

Papagáj červenokrídly je exotický vták, ktorý sa dá úspešne odchovať v zajatí. Ak sa rozhodnete pre chov papagája červenokrídleho, musíte mať vhodné podmienky a správne vedomosti o správaní a potrebách tohto druhu.

Odchov pod rodičmi

Papagáj červenokrídly sa dá úspešne odchovať aj pod rodičmi. Ak sa rozhodnete pre tento spôsob, musíte mať k dispozícii vhodné hniezdo a zabezpečiť dostatok potravy pre rodičov aj mláďatá. Inkubačná doba trvá 24 dní a počet vajec je zvyčajne 3-5 ks. Mláďatá sa osamostatnia po približne 6 týždňoch.

Odchov vo voliére Papagáj červenokrídly

Ak sa rozhodnete pre odchov vo voliére, musíte mať k dispozícii dostatočne veľkú voliéru s minimálnymi rozmermi 4m x 1m x 2m. Papagáje červenokrídle môžu byť chované celoročne vo vonkajších voliérach bez prikurovania, ale vždy musia mať možnosť sa ukryť pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Pri odchove vo voliére je dôležité zabezpečiť dostatok potravy a pitnej vody pre papagáje. V strave by mali byť zahrnuté semiačka, ovocie a zelenina. Dôležité je tiež zabezpečiť vhodné prostredie pre hniezdenie a inkubáciu vajec.

Pri odchove papagája červenokrídleho je dôležité mať na pamäti, že je to druh, ktorý vyžaduje veľa pozornosti a starostlivosti. Ak sa mu však budete venovať s láskou a správne ho chovať, môžete sa tešiť z krásneho a zdravého vtáka.

Cena papagája červenokrídleho sa môže líšiť v závislosti od miesta a predajcu, ale zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí od 500 do 1000 eur. Vlasové hnojivo šampón

Určovanie pohlavia Papagáj červenokrídly

 

Určovanie pohlavia Papagáj červenokrídly

 

Pri chove papagája červenokrídleho je dôležité mať informácie o pohlaví vtáka. Existujú dva spôsoby určenia pohlavia – testom DNA a podľa krúžkov.

Testom DNA

Testom DNA je najpresnejší spôsob určenia pohlavia papagája červenokrídleho. Tento test sa vykonáva z krvi alebo peria. Testom DNA sa určí chromozóm Y, ktorý sa vyskytuje iba u samcov. Výsledok testu je spoľahlivý a presný.

Podľa krúžkov Papagáj červenokrídly

Určenie pohlavia podľa krúžkov je menej spoľahlivé ako testom DNA, ale je to menej invazívna metóda. Pri tejto metóde sa pozoruje farba a veľkosť krúžkov na nohách vtáka. Samec má väčšie a pevnejšie krúžky ako samica. Táto metóda však nie je stopercentne spoľahlivá, pretože krúžky sa môžu meniť v závislosti od veku a zdravotného stavu vtáka.

Pri chove papagája červenokrídleho je dôležité mať informácie o pohlaví vtáka, pretože cena samca a samice sa môže líšiť. Väčšinou sú samce drahšie ako samice. Ak chcete byť istí pohlavím vášho papagája červenokrídleho, odporúčame využiť test DNA. Chov papagájov: čo potrebujete vedieť

Cena a Predaj Papagáj červenokrídly

 

Cena a Predaj Papagáj červenokrídly

 

Cena Papagáj červenokrídly

Tak hodnota papagájov červenokrídlých sa môže líšiť v závislosti na mnohých faktoroch, vrátane veku, pohlavia, farby a miesta predaja. Všeobecne platí, že cena papagájov sa pohybuje od 30 € až po 150 €. V prípade, že hľadáte papagája červenokrídleho, môžete očakávať, že cena bude v rozmedzí od 50 € do 70 €.

Cena papagájov sa môže líšiť aj v závislosti na dohode medzi kupujúcim a predávajúcim. V niektorých prípadoch môžu byť ceny vyššie alebo nižšie v závislosti na dohode. Papagáj nádherný Baraband: Chov a cena

Predaj miest

Papagáje červenokrídle sa predávajú v rôznych mestách na Slovensku. Niektoré z týchto miest sú Žiar nad Hronom, Michalovce, Pezinok, Piešťany, Nové Mesto n. Váhom, Galanta, Šaľa, Senica, Žilina, Topoľčany, Púchov, Kysucké Nové Mesto, Prešov, Lučenec, Trnava a Vranov nad Topľou.

Ak hľadáte papagája červenokrídleho, môžete sa obrátiť na rôznych predajcov v týchto mestách a informovať sa o cenách a dostupnosti. V niektorých prípadoch môžete nájsť papagája aj na internete, napríklad na stránke Bazoš.sk.

Pri nákupe papagája červenokrídleho je dôležité zabezpečiť, aby bol papagáj zdravý a aby bol v súlade s legislatívou ohľadne chovu a predaja exotických vtákov.

Zdravie a starostlivosť

 

Pri chove papagája červenokrídleho je dôležité venovať pozornosť jeho zdraviu a starostlivosti. Zdravé papagáje sú šťastnejšie a žijú dlhšie. Tu sú niektoré tipy na to, ako sa postarať o zdravie svojho papagája červenokrídleho:

Zdravá strava

Jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich zdravie papagája je jeho strava. Papagáje červenokrídle majú radi ovocie, zeleninu a semená. Je dôležité, aby ich strava bola vyvážená a obsahovala všetky potrebné živiny. Zahrňte do ich stravy aj vitamíny a minerály, ktoré pomôžu udržať ich zdravie.

Zdravé kusy

Pri výbere nových kusov pre svojho papagája červenokrídleho, je dôležité zvoliť zdravého jedinca. Zdravý papagáj by mal mať jasný a živý farebný odtieň, žiadne zápachy a zdravé perie. Pred kúpou papagája by ste mali dôkladne skontrolovať, či nie je napadnutý parazitmi alebo chorobami.

Starostlivosť

Papagáje červenokrídle si vyžadujú pravidelnú starostlivosť, aby zostali zdraví. Dôležitou súčasťou starostlivosti o papagája je pravidelná kúpa a ošetrovanie peria. Je tiež dôležité, aby bol papagáj červenokrídly pravidelne odčervený a očkovaný. Ak máte akékoľvek obavy o zdravie svojho papagája, obráťte sa na veterinára.

Venujte svojmu papagájovi červenokrídlému dostatok pozornosti a starostlivosti a uistite sa, že má zdravú stravu a dostatok cvičenia. Týmto spôsobom budete mať zdravého a šťastného papagája. Papagájec vlnkovaný: Chov a starostlivosť

Rôzne druhy papagájov

 

 

Rôzne druhy papagájov

 

Pri chove papagájov sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi, ktoré sa líšia veľkosťou, farbou aj správaním. Medzi najobľúbenejšie druhy patria rozela, alexandrov, kráľovský, barabandy, papagáj spevavý, agapornis fisher, papagáj kráľovský, rosela rubino, rosela lutino a papagáj nádherný.

Rozela sú papagáje, ktoré sú známe svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Patria medzi menšie druhy papagájov a sú vhodné na chov v bytových podmienkach.

Alexandrov je väčší druh papagája, ktorý sa vyznačuje svojou inteligenciou a schopnosťou učiť sa. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa radi hrnú do rozhovorov so svojimi majiteľmi.

Kráľovský papagáj je jeden z najväčších druhov papagájov, ktorý sa vyznačuje svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi inteligentné vtáky, ktoré si vyžadujú veľa pozornosti a starostlivosti.

Barabandy sú menšie druhy papagájov, ktoré sa vyznačujú svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa radi hrnú do rozhovorov so svojimi majiteľmi.

Papagáj spevavý je menší druh papagája, ktorý sa vyznačuje svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa radi hrnú do rozhovorov so svojimi majiteľmi.

Agapornis fisher je menší druh papagája, ktorý sa vyznačuje svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa radi hrnú do rozhovorov so svojimi majiteľmi.

Papagáj kráľovský je jeden z najväčších druhov papagájov, ktorý sa vyznačuje svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi inteligentné vtáky, ktoré si vyžadujú veľa pozornosti a starostlivosti.

Rosela rubino je menší druh papagája, ktorý sa vyznačuje svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa radi hrnú do rozhovorov so svojimi majiteľmi.

Rosela lutino je menší druh papagája, ktorý sa vyznačuje svojou nádhernou farebnosťou a schopnosťou napodobňovať zvuky. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa radi hrnú do rozhovorov so svoj

Záver

 

V tomto článku sme sa dozvedeli o chove Papagájov červenokrídlych. Títo exotickí vtáci sú pôvodom z Austrálie a sú veľmi populárni medzi chovateľmi. Ak sa rozhodnete pre chov týchto vtákov, mali by ste sa zamerať na to, aby ste poskytli optimálne podmienky pre ich život a rozmnožovanie.

Pri chove Papagájov červenokrídlych je dôležité mať dostatok miesta a správnu stravu. Mladé vtáky sú veľmi citlivé, preto je potrebné venovať im dostatočnú pozornosť a starostlivosť. Inkubačná doba vajec je 21 dní a mláďatá sa osamostatňujú po 5-6 týždňoch.

Cena Papagájov červenokrídlych sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, ako je vek, pohlavie a DNA test. Na Bazoš.sk sa dajú nájsť ponuky na chovné páry alebo jednotlivé mláďatá za ceny od 60€ do 150€.

Ak máte záujem o chov Papagájov červenokrídlych, odporúčame vám získať dostatok informácií a skúseností. Títo vtáci sú krásni a zaujímaví, ale vyžadujú si veľa starostlivosti a pozornosti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button