VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZábava

Najsilnejší pokémon – 10 najsilnejších pokémonov

Najsilnejší pokémon – 10 najsilnejších pokémonov. Legendárni pokémoni sú vzácni, silní pokémoni, ktorí úzko súvisia s miestnymi povesťami o vzniku alebo zničení určitého regiónu. Na rozdiel od veľkého množstva Pikačov, ktorí sa vyskytujú v mange, hrách a anime Pokémon, sa na svete vyskytuje len jeden z nich. Legendári sa tiež nemôžu vyvíjať.

 

Najsilnejší pokémon – 10 najsilnejších pokémonov

 

Najsilnejší pokémon - 10 najsilnejších pokémonov

 

Legendárnych Pokémonov, ktorí sú často nepolapiteľní, je ťažké chytiť kvôli ich fyzickej sile, mentálnemu odhodlaniu a silným väzbám na oblasti, v ktorých sa nachádzajú. Mnohí hrdinskí tréneri Pokémonov sa dokonca rozhodnú tieto Legendárne príšery nechytiť kvôli ich vrodenej nezávislej vôli. Najsilnejší pokémon.

 

Ak však idete proti Legendárnemu pokušiteľovi, radšej sa pripravte. Musíte k nim pristupovať s rešpektom, plným, zdravým tímom a, áno, s množstvom Poké Ballov. Potrebujete tiež všetky aktuálne informácie o tom, koho by ste mohli mať šancu chytiť. Nižšie vám prinášame rebríček desiatich najsilnejších legendárnych Pokémonov – a vy sa môžete sami rozhodnúť, čo by mohlo byť potrebné na to, aby ste ich všetkých chytili.

 

10. CELEBI

 

CELEBI

 

Pokémon psychického/trávového typu Celebi je mýtický aj legendárny Pokémon, podobne ako Darkrai. Celebi sa objavuje v bujných lesoch a dokáže cestovať v čase. Nielenže môže cestovať medzi minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou, ale môže so sebou brať aj ľudí a iných Pokémonov. Celebi sa na tomto zozname nachádza preto, lebo je to jediný Pokémon okrem doslovného božstva času, ktorý má takéto schopnosti.

Táto mierumilovná, špritovi podobná bytosť z druhej generácie je zároveň silným bojovníkom. Je to jeden z mála typových kombinácií Pokémonov, ktorý má len maximálne sedem slabín, na rozdiel od typických ôsmich. Celebi tiež dokáže lietať, liečiť zranenia a posilňovať rast rastlín prenosom vlastnej energie. Celebiho prítomnosť naznačuje svetlú a nádejnú budúcnosť.

9. HO-OH

 

HO-OH

Najsilnejší pokémon. Ho-Oh je jedným z dvoch legendárnych vtáčích Duo Tower, druhým je Lugia. Ho-Oh je ohnivý/letiaci typ, ktorý sídli v meste Ecruteak ako „strážca oblohy“. Vyžaduje si trénera s čistým srdcom. Ho-Oh je jedným z najmocnejších legendárnych pokémonov, pretože jeho sila je spojená s cyklami života, smrti a reinkarnácie. Najsilnejší pokémon.

Najsilnejší pokémon. Ho-Oh napríklad priviedol k životu legendárne šelmy Raikou, Entei, Suicune po tom, čo traja neidentifikovaní nelegendárni pokémoni zahynuli pri tragickej nehode vo veži. Ho-Oh je ich trojnásobný majster. Okrem toho žiaden iný Pokémon neprejavil túto schopnosť oživovať a meniť živú alebo mŕtvu hmotu do novej podoby.

8. KYOGRE

 

KYOGRE

Kyogre je prvý legendárny Pokémon z trojice Weather, ktorým sa budeme zaoberať. Táto skupina superstarých Pokémonov pochádza z oblasti Hoenn a verí sa, že tento Pokémon podobný veľrybe vytvoril more. A hoci je Kyogre Legendárny a nedokáže sa vyvíjať v tradičnom zmysle slova, môže v boji podstúpiť Primal Reversion, čím si výrazne zvýši svoju silu, kedykoľvek má v ruke modrý orb.

Tento Pokémon vodného typu má schopnosť vytvárať obrovské dažďové mraky a spôsobovať prívalové dažde. Vytvoril more tým, že priniesol prílivové vlny na suchú zem, a zachránil ľudí pred suchom. Spí pod hladinou mora v morskej priekope a často sa označuje za stelesnenie samotného mora.  Najznámejšie anime – 10 najpopulárnejších anime

7. GROUDON – Najsilnejší pokémon

 

GROUDON - Najsilnejší pokémon

Legendárny Pokémon pozemného typu s názvom Groudon je Kyogreho súper a ďalší člen trojice Weather. Dokáže využívať teplo na odpudzovanie dažďa a spôsobuje sopečné erupcie, takže láva môže rozširovať kontinenty. V mytológii Hoennu sa Groudonovi pripisuje, že vytvoril krajinu, na ktorej teraz žijú ľudia.

Groudon je nesmierne silný Pokémon. Je to jediný známy Pokémon, ktorý sa dokáže naučiť bojový pohyb Precipice Blades. Podobne ako Kyogre sa nemôže vyvíjať, ale môže získať vylepšenie pomocou červeného orbu. Spí v magme pod zemou a vždy, keď sa prebudí, dochádza k zemetraseniam alebo sopečným erupciám.

6. RAYQUAZA

 

RAYQUAZA

 

Rayquaza je trojnásobným majstrom legendárneho počasia. Pokémon dračieho/letiaceho typu prebýva v atmosfére a je jedinou bytosťou schopnou upokojiť Kyogreho a Groudona pri ich boji. Rovnako ako jeho spoločníci z trojice má Rayquaza zakorenenú túžbu chrániť ľudí. Keďže má prirodzene za úlohu brániť Zem pred meteoritmi a inými atmosférickými hrozbami, môže sa voči iným silným Pokémonom javiť ako mimoriadne agresívny. Detské zimne topánky – Ako správne vybrať pre deti

Rayquaza sa samozrejme nevyvíja normálne. Môže sa však Mega vyvinúť po tom, čo sa naučí pohyb Dragon Ascent. Svoje územie bráni ostrými pazúrmi a zubami, kontrolovaným letom a impozantným správaním.

 

5. PALKIA – Najsilnejší pokémon

 

PALKIA - Najsilnejší pokémon

Podľa legendy Sinnoh, keď vznikol vesmír, Arceus vytvoril Pokémonov, aby vytvorili vesmír – Trio Stvorenia. Keď sa zrodil vodný/dračí typ Palkia, vesmír sa rozšíril. Fyzické a konceptuálne predstavy o priestoroch súvisia aj s blahobytom Palkie. Ak by Palkia ako taká zahynula, spôsobila by zánik vesmíru, ako ho poznáme. Palkia môže tiež deformovať priestor, ako aj vytvárať nové dimenzie. To jej dáva schopnosť žiť a cestovať v rôznych dimenziách.

4. DIALGA – Najsilnejší pokémon

 

DIALGA - Najsilnejší pokémon

Dialga sa zrodila ako strážkyňa a pôvodkyňa samotného času. Tento oceľový/dračí typ teda dokáže ovládať čas a cestovať podľa vlastnej vôle minulosťou a budúcnosťou. Jej špeciálna schopnosť, Tlak, spôsobuje, že jej protivník musí za každý vykonaný pohyb použiť dvakrát viac bodov sily. Keďže PP merajú, koľkokrát môže byť pohyb použitý, táto schopnosť zjavne súvisí s mytológiou Dialga. Napokon, tok času tiež priamo súvisí s tlkotom Dialgovho srdca.

3. GIRATINA – Najsilnejší pokémon

 

 GIRATINA - Najsilnejší pokémon

Giratinu vytvoril Arceus, aby ovládala antihmotu. Giratina, posledný člen Stvoriteľskej trojice, je Pokémon typu Duch/Drak s ohromujúcimi schopnosťami. Dokáže kontrolovať, kto vstúpi do Distortion World – sveta, ktorý existuje na odvrátenej strane toho nášho. Giratina sem bola pôvodne vykázaná pre svoj temperament, nekontrolovateľné násilie a záľubu v ničení. V Distortion World sa má Giratina pozerať na starý svet, keď sa naučí ovládať svoj hnev.

2. MEWTWO

 

MEWTWO

Pokémon psychického typu Mewtwo je človekom vytvorená, geneticky vylepšená verzia mýtického Pokémona Mewa. Mewtwo je jeden z najhrozivejších Pokémonov, aký kedy existoval. Dokáže používať sily typické pre svoj typ, ako aj telekinézu a telepatiu. A tieto schopnosti pôsobivo využíva. Telekinéza mu umožňuje lietať a telepatia mu pomáha prekladať pokémonský jazyk a komunikovať s ľuďmi. Panské zimne topánky – Ako si vybrať zimné topánky

Mewtwo je taký emocionálne komplexný, že ho často prirovnávajú k človeku. Tento pyšný Pokémon si je veľmi dobre vedomý svojej obrovskej sily, čo spôsobuje, že sa správa panovačne. Svoje schopnosti využije na to, aby zapôsobil, a dokonca zastrašoval. Kánonické udalosti potvrdzujú, že Mewtwo dokáže vydržať extrémne fyzické nátlaky, teleportovať sa na veľké vzdialenosti a učiť sa a prispôsobovať počas boja bez pomoci trénera alebo Pokémon majstra.

 

1. ARCEUS – Najsilnejší pokémon

 

ARCEUS - Najsilnejší pokémon

 

Arceus je bezpochyby najsilnejší legendárny Pokémon. Tento mýtický Pokémon normálneho typu je stvoriteľom vesmíru, a tak má svet Pokémonov najbližšie k bohu. Keď sa Arceus vyliahol z vajíčka, priniesol so sebou čas, priestor a antihmotu v podobe trojice Stvorenia. Neskôr vytvoril Strážcov jazera Uxieho, Mesprita a Azelfa. Títo traja sú v uvedenom poradí stelesnením a nositeľmi vedomostí, emócií a sily vôle.

Arceus má exkluzívnu schopnosť Multitype, ktorá mu umožňuje meniť svoj typ v závislosti od dosky alebo typovo špecifického Z-kryštálu, ktorý drží. Dokáže rozprávať pomocou telepatie a ľahko ovláda iných legendárov. Ako protivník aj spojenec je Arceus neprekonateľný.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button