HRY A ZÁBAVAZábava

Najlepšie MMO a MMORPG hry na PC v roku 2023

Najlepšie MMO a MMORPG hry na PC v roku 2022. Aké je najlepšie MMO RPG na PC v roku 2022? Je to taká, v ktorej sa dajú používať kúzla a zabíjať démoni? Pracujete na ceste hviezdami ako baník alebo korporátny veľkostatkár? Riešenie starodávnych sprisahaní a boj s lovecraftovskými hrôzami? Možno je to všetko.

 

Ale hej, nepredbiehajme. Čo je to vlastne MMO? Tieto často používané písmená predstavujú slová Massively Multiplayer Online a označujú hry, v ktorých sa v jednom svete stretávajú stovky, ak nie tisíce hráčov. Hry MMORPG, ako napríklad World of Warcraft, ponúkajú nové krajiny, v ktorých môžete žiť a vymeniť svoj bežný život za život plný dobrodružstva, zisku a nebezpečenstva.

 

MMO a MMORPG hry

 

MMO a MMORPG hry

 

Tu je náš zoznam najlepších hier MMORPG na PC, ktorý začína niekoľkými najlepšími bezplatnými hrami MMO na PC. Určite nájdete niečo, čo vám pohltí celé dni v kuse – či už ide o najpopulárnejšiu MMORPG na svete, skrytý klenot s oddanou komunitou, alebo dokonca MMO založenú na populárnej knižnej sérii. Zberateľské vzácne 2 eurové mince v obehu

 

GUILD WARS 2

 

GUILD WARS 2 online hra

 

Zatiaľ čo World of Warcraft je tradičná MMO, Guild Wars 2 je jej zvláštnym, opačným príkladom. Jej dizajn možno považovať za pokus o opravu a zlepšenie každej nefunkčnej mechaniky, ktorú online hry vytrvalo presadzujú, a jej úspech v týchto oblastiach z nej robí jednu z najlepších MMORPG, aké si môžete zahrať.

Má len málo pravidelných úloh: namiesto toho sa hráči spájajú do skupín, aby bojovali v kolujúcich udalostiach – minipríbehoch, ktoré sa odohrávajú vo fázach v závislosti od toho, ako sa hráčom darí. Hráči pri nich organicky spolupracujú a majú tiež vplyv na región, v ktorom sa nachádzajú, a možno aspoň dočasne znižujú hrozbu potulujúcich sa skupín príšer. Obsah na konci hry sa neustále vyvíja prostredníctvom epizodických aktualizácií Living World, z ktorých najnovšia postaví hrdinov proti drakovi Jormagovi a jeho ľadovému krídlu. Ak sa na túto výzvu necítite, môžete si zahrať dobrodružstvá nižšej úrovne bez toho, aby ste minuli čo i len dolár, keďže základná hra je teraz úplne zadarmo.

NEVERWINTER

 

NEVERWINTER

 

Neverwinter je prekvapením. Tematicky je to Dungeons & Dragons, ktorý si berie miesta, triedy, kúzla a schopnosti zo stolovej hry a potom ich vtesná do jednej z najlepších MMORPG. Nemalo by to fungovať, ale nejako to funguje. Pomáha tomu aj úprimná láska k zdrojovému materiálu a každá úloha je taká, akú by ste si vedeli predstaviť, keď sedíte pri stole.

 

Od spustenia Neverwinteru pribudlo množstvo bezplatných rozšírení, ktoré obsahujú nové rasy a triedy, a ktoré hráčov zavedú ďaleko od bezpečia samotného Neverwinteru, do krajín ako Icewind Dale, kde sú barbari a nepríjemné teploty tým najmenším problémom.

Upozornenie: ak k hre nepristupujete náhodne, pravdepodobne budete musieť minúť peniaze. Najlepšie MMO a MMORPG hry na PC v roku 2022. Hrať zadarmo je čoraz ťažšie, aj keď určite nie nemožné.

STAR TREK ONLINE

 

STAR TREK ONLINE

Chýba vám Star Trek v televízii? Star Trek Online by vám mohol pomôcť, kým sa Discovery opäť objaví na Paramount Plus. Každá úloha v tejto MMO je ako epizóda seriálu a každá séria misií je oblúkom, doplnená o občasné výplňové epizódy.

 

Vydajte sa na výlet na Risu, navštívte DS9 v Star Trek Online, pristávajte na planétach a precvičujte si diplomaciu alebo sa pustite do napínavých vesmírnych bitiek s Cardassianmi, Romulanmi, Borgmi a kýmkoľvek, kto robí neplechu. Vesmírne súboje sú taktické, pričom sa odohrávajú v reálnom čase, pretože je kľúčové umiestniť svoju loď tak, aby ste čo najlepšie využili palebné oblúky. Pri akýchkoľvek vzdialených misiách, ktoré sa zvrhnú na boj, sa hra zmení na tímovú strieľačku z pohľadu tretej osoby, doplnenú o chladenie schopností.

Napriek ťažkým začiatkom sa STO rozrástla na obrovskú, presvedčivú a bezplatnú MMO a jednu z najlepších vesmírnych hier; často sa rozširuje o rozsiahle aktualizácie, ktoré pridávajú nové príbehové línie, a pred časom sa v nej objavili jedinečné misie a lode neutrálnej romulanskej frakcie.

 

Keď už hovoríme o lodiach, práve tie túto hru skutočne odlišujú od ostatných MMO. Nebudete len vybavovať a levelovať hrdinu, ale získate celú posádku a vesmírnu loď, ktorú môžete spravovať a prispôsobovať.

EVE ONLINE

 

EVE ONLINE

Je veľká pravdepodobnosť, že ste už počuli o jednom z mnohých príbehov temného bastardstva, ktoré sa odohrali v Novom raji Evy. Je to hra plná chladnokrvnej zrady, ťažby, ekonomiky, ďalšej zrady, ďalšej ťažby a občasných bitiek vesmírnych lodí s tisíckami ľudí.

 

Vďaka prístupu spoločnosti CCP, ktorá má voľné ruky, je vesmír New Eden jednou z najviac hráčmi riadených MMO hier. Vojny, ktoré trvajú týždne, ak nie mesiace, vo viacerých systémoch. Roky sprisahania a sabotáží s cieľom zničiť obrovské korporácie zvnútra. Najlepšie MMO a MMORPG hry na PC v roku 2022. Správy o obrovských stratách na lodiach a náklade, z ktorých niektoré dosahujú hodnotu tisícov dolárov v reálnom svete. Ako si viete predstaviť, naučiť sa túto hru nie je najľahšie na svete, ale to neznamená, že je to nemožné. Naša vlastná príručka pre začiatočníkov Eve Online vám ukáže, ako sa usadiť v jednej z najlepších MMO.

RIFT

 

RIFT

Rift viedol vlnu nových MMO na začiatku tohto desaťročia a ukázal sa ako najodolnejší z tejto skupiny. Nielenže si stále zachováva svoje pôvodné silné stránky – spontánne udalosti, v ktorých sa veľké skupiny hráčov spájajú proti invázii, a vysoko prispôsobiteľný systém tried – ale Rift sa za posledných niekoľko rokov zmenil na jednu z najlepších MMORPG.

 

Rift je stále aktualizovaný sezónnymi udalosťami, ktoré pridávajú radosti, ako je rozkošný mumifikovaný spoločník corgi na Halloween alebo Fae Yule počas sviatočného obdobia. Pri jednej z najnovších udalostí hráči získavajú motívy Chaosu dokončením špeciálnych denných úloh a Budgies sa triumfálne vracajú.

FINAL FANTASY XIV

 

FINAL FANTASY XIV

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn je príbehom hrejivého vykúpenia. Keď bola pôvodne vydaná, nebola veľmi dobrá. V skutočnosti bola hrozná. To podnietilo spoločnosť Square Enix, aby podnikla drastické kroky: opustila starý tím, najala nový tím a prerobila celú Final Fantasy XIV.

 

Výsledkom je A Realm Reborn. A je to dobré. Ak ste fanúšikmi Final Fantasy, budete Eorzeu zbožňovať. Je v nej všetko, čím je séria známa: epické príbehy o súboji dobra a zla, rozmanité, bolestne nádherné prostredia, prepracované postavy, efektné scény a množstvo chocobov. Je tiež šikovná: hráči majú veľkú flexibilitu pri výbere triedy. Hneď ako dosiahnete mizivú desiatu úroveň, získate možnosť prepnúť sa do ktorejkoľvek z ôsmich bojových tried hry jednoduchým prepnutím zbrane. Výhodou je, že hráči si nemusia vytvárať alty, aby si vyskúšali iné úlohy.

 

Rozšírenie Shadowbringers pridalo nové rasy, povolania a inštancie, spolu so zvýšením limitu úrovní a veľkou dávkou príbehu. Nadchádzajúci patch s názvom „Vows of Virtue, Deeds of Cruelty“ (Sľuby cnosti, skutky krutosti) umožní prostredníctvom služby New Game Plus opätovne prechádzať predchádzajúce úlohy s postavami na vysokých úrovniach. Predstaví tiež prvú zo série Neir: Automata. Len máloktorá MMO hra dostala toľko kvalitných aktualizácií a rozšírení ako FFXIV.

TROVE

 

TROVE

Trove je akčná MMO hra. Ktorá sa najčastejšie prirovnáva k hrám podobným Minecraftu a je jednou z najlepších budovateľských hier na PC. Najprv si budete musieť postaviť základňu, domov z domova. Kde si môžete vymodelovať najrôznejšie tvory, zbrane a predmety. Najlepšie MMO a MMORPG hry na PC v roku 2022. Po vybudovaní základne sa budete môcť presúvať medzi svetmi. Plieniť dungeony a vydávať sa na online výpravy s priateľmi alebo kamarátmi z cechu. Oddaná komunita Trove neustále aktualizuje a prináša do Trove tie najlepšie módy. Takže vždy je čo robiť, či už vylepšujete svoju základňu, alebo plienite s kamarátmi online.

 
SKYFORGE MMO a MMORPG hry

 

SKYFORGE MMO a MMORPG hry

Hra Skyforge vyniká ako jedna z najlepších MMO vďaka kombinácii unikátneho systému tried. Vynikajúceho začiatku hry a nádherného sveta. Podnecuje k experimentovaniu a osobnému skúmaniu. Môžete si vybrať medzi ľubovoľnou triedou, ktorú ste odomkli. Vám umožní v okamihu dramaticky zmeniť štýl hrania bez toho, aby ste museli absolvovať ďalších sto hodín prelevelovania. A to všetko sa odohráva v jednom z najpríťažlivejších herných svetov. S akým sme sa stretli, elegantnom mixe vysokej fantasy a absurdného sci-fi.

 

Začiatok hry je pestrý a zaujímavý, s mnohými možnosťami. Ako plniť úlohy, a množstvom odmien, ktoré vám umožnia vybrať si. Ako chcete hrať. Pravidelne sa prepína medzi oblasťami so sólovým prístupom. Ktoré rozprávajú lineárny príbeh. Široko otvorenými zónami, ktoré nabádajú k príležitostnému tímovému spojeniu v zažitom svete. A skupinovým obsahom, ktorý je ťažší. Ale ponúka lepšiu korisť. Hoci je limitovaný vaším číslom prestíže, je nepravdepodobné. Aby vám došli veci na robenie a museli ste ich ísť grindovať.

BLADE & SOUL

 

BLADE & SOUL mmo rpg hra

Blade & Soul je kórejská fantasy MMORPG s bojovými umeniami. A ak vám to nestačí na vzbudenie záujmu, úprimne povedané. Nevieme, čo vás zaujme. Možno vás presvedčí dômyselne navrhnutý svet hry – inšpirovaný vizuálnym štýlom umelca Hyung Tae Kima – štyri jedinečné rasy a desať presvedčivých tried.

 

Či už sa rozhodnete hrať za mocného Gona, všestranného Jina. Pána prírody Yuna alebo mystickú Lyn. Bojovať pomocou rýchleho, vysokooktánového bojového systému je vždy radosť. Rýchle kontry a reťazce komb sú nevyhnutné. Či už sa spojíte s priateľmi, aby ste zvládli širokú škálu dungeonov. Alebo si chcete urobiť virtuálny šrot v PvP. Nezabudnite si pozrieť naše tipy pre hru Blade & Soul predtým. Ako sa pustíte do svojej novej wushu výpravy.

 
ARCHEAGE MMO a MMORPG hry

 

ARCHEAGE MMO a MMORPG hry

ArcheAge môže byť veľmi tradičné MMO s úlohami, frakciami a úplne zabudnuteľným príbehom. Ale to, čo z nej robí jednu z najlepších MMORPG, je, že to všetko môžete ignorovať a vydať sa do mora.

 

Oceán je obrovský. Plavba z východu na západ na najrýchlejšej lodi v hre môže trvať od 45 minút do hodiny v závislosti od nebezpečenstiev, ako sú búrky, víry, morské príšery alebo piráti. V severnom oceáne dokonca sídli legendárny Kraken a na jeho poškriabanie je potrebný celý nájazd viac ako 40 hráčov a desať lodí veľkosti galeóny s horiacimi delami. Hlboko pod hladinou oceánu nájdete vraky lodí plné chutnej koristi, z ktorých najťažšie dosiahnutie si vyžaduje potápačský výstroj.

 

ArcheAge sa dá hrať zadarmo, pričom je k dispozícii prémiové predplatné, ktoré ponúka niekoľko výhod vrátane možnosti nárokovať si vlastný kúsok zeme – nie inštanciovaný, skutočne zaberajúci miesto v otvorenom svete.

 

 

ALBION ONLINE

 

ALBION ONLINE hra

Ak hľadáte MMO, kde si môžete sadnúť, relaxovať, trochu sa venovať craftingu, starať sa o farmu a občas si odskočiť do boja alebo na lov príšer, potom Albion Online nie je vaša hra.

Od začiatku je to PvP, a preto budete musieť byť vždy v strehu a na pozore. Systém dropovania plnej koristi môže byť mierne frustrujúci, ale Albion Online od hráčov vyžaduje taktiku a trpezlivosť. Je to veľká zábava a vyžaduje si to mozgovú kapacitu a vytrvalosť, aby ste svoj cech nasmerovali správnym smerom, ale je to rovnako odmeňujúce ako náročné.

TERA MMO a MMORPG hry

 

TERA MMO a MMORPG hry

Napriek tomu, že je TERA jednou zo starých hier v žánri MMO, v priebehu roka stále prináša nový obsah. V posledných rokoch sa hra dočkala množstva aktualizácií, ktoré vyvrcholili v hre Skywatch: Vzdušný ostrov, ktorý bol vydaný 15. októbra a v ktorom môžu hráči navštíviť predtým neprístupnú plávajúcu krajinu Exodor.

Aktualizácia prináša úplne nové vybavenie, kobky, úlohy a zberateľské karty, ktoré vám poskytujú bonusy – čo dokazuje, že fantasy MMO, ktorá bola prvýkrát vydaná v roku 2012, má stále niekoľko trikov v rukáve.

ELDER SCROLLS ONLINE

 

ELDER SCROLLS ONLINE hra

Napriek rozpačitému začiatku zostáva hra The Elder Scrolls Online silným titulom jednej z najlepších MMORPG na PC. Hry The Elder Scrolls patria k najlepším RPG hrám a teraz sa môžete ešte viac ponoriť do bohatého a živého sveta série hraním online s priateľmi alebo úplne cudzími ľuďmi.

 

Dej sa odohráva 1000 rokov pred Skyrimom a 800 rokov pred Morrowindom a Oblivionom. The Elder Scrolls Online začína vo väzení Coldharbour’s Wailing Prison. Kde je hráč, verný tradícii Elder Scrolls, väzňom. Po úteku môžete slobodne preskúmať kontinent Tamriel, bojovať s príšerami. Objavovať kobky a vyrábať zbrane s ostatnými dobrodruhmi alebo na vlastnú päsť. Vďaka hŕstke rozšírení, ktoré do hry prinášajú staré a nové regióny. Ako napríklad Murkmire a Summerset, nehovoriac o množstve plánovaných budúcich DLC. Sa univerzum Elder Scrolls Online neustále rozširuje a vytvára tak MMO, ktoré je vždy svieže.

RUNESCAPE MMO a MMORPG hry

 

RUNESCAPE MMO a MMORPG hry

Podobne ako World of Warcraft, aj Runescape je základom žánru MMORPG, odkedy si pamätáme. Ale namiesto toho, aby sa zmenšoval, Runescape stále rastie, čo sa týka hráčov aj obsahu. Nové úlohy a udalosti sa objavujú takmer každý týždeň. Takže veteráni majú vždy čo zažiť, zatiaľ čo noví hráči vstupujú do sveta. Ktorý je už desaťročie obohatený o príbeh a dobrodružstvá.

 

Nemusíte sa obávať ani toho, že by ste sa v Runescape nevedeli zorientovať. Pretože jeho komunita patrí medzi najštedrejšie a najpriateľskejšie v rámci všetkých hier (alebo si môžete prečítať našu príručku Runescape pre začiatočníkov) – či už hľadáte radu na zložitú úlohu, alebo jednoducho túžite po chate. Pomoc je vždy po ruke. Runescape sa môže pochváliť nielen históriou. Ale aj veľkými rozšíreniami, mobilným vydaním a nespočetnými vedľajšími hrami – MMO od spoločnosti Jagex nevykazuje absolútne žiadne známky zastavenia.

LORD OF THE RINGS ONLINE MMO a MMORPG hry

 

LORD OF THE RINGS ONLINE MMO a MMORPG hry

Tolkienov svet Stredozeme je ideálnym prostredím pre MMO. Má skvelé postavy, obrovský svet na preskúmanie a všetci v ňom neustále bojujú.

 

Ľudia, elfovia, trpaslíci a hobiti – alias: dobráci – tvoria hrateľné rasy hry Pán prsteňov online a ako lovci, lupiči alebo jedna z ďalších tried sa vydáte na vlastné dobrodružstvo, napoly po stopách slávneho Spoločenstvo. Stretnete sa s Entmi, stratíte sa v Morii alebo sa vydáte na dlhú jazdu Rohanom.

 

Rozšírenia posúvajú príbeh vpred podľa kníh a s každým významným dejovým bodom prichádzajú nové mechaniky, ako napríklad pridanie boja na koni. Ak ste niekedy snívali o tom, že zažijete Tolkienov svet na vlastnej koži, táto MMORPG vám to umožní. A čo je najlepšie, je to free-to-play, takže je to perfektná RPG MMO, ktorú si môžete zahrať práve teraz.

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC

 

STAR WARS THE OLD REPUBLIC

Ďaleká galaxia je ideálnym miestom pre jednu z najlepších MMO, takže nie je prekvapením, že hra Star Wars: The Old Republic od spoločnosti BioWare je víťazom. Hrajte za jednu z ôsmich tried rozdelených medzi Impérium a Republiku. Každá z nich má podrobný, dramatický príbeh a sú dobré. Prekvapivo.

 

Môžete sa vžiť do úlohy imperiálneho agenta, ktorý pracuje pre dobro Impéria tým, že odstraňuje teroristov; rytiera Jedi, ktorý prisahal loviť Sithov a chrániť galaxiu; alebo dokonca otroka, ktorý sa stal inkvizítorom a hrá nebezpečnú politickú hru. Toto všetko môžete hrať zadarmo, ale ako predplatiteľ môžete rýchlejšie získavať úrovne a sústrediť sa výlučne na zaujímavé triedne a planetárne úlohy namiesto banálnych výplňových nezmyslov.

 

Niekoľko rozšírení udržuje pocit primeranej sviežosti, ale je to práve vynikajúce rozšírenie Knights of the Fallen Empire, ktoré si naozaj zaslúži, aby ste si ho zahrali. So svojou sieťou intríg, vzťahov a zameraním na hráčsku voľbu pôsobí ako riadne pokračovanie Knights of the Old Republic viac než čokoľvek, čo prišlo pred ním. SWTOR je bez problémov jednou z najlepších hier Star Wars vôbec.

SECRET WORLD LEGENDS MMO a MMORPG hry

 

SECRET WORLD LEGENDS MMO a MMORPG hry

Čo keby mýty, legendy a konšpirácie vôbec neboli fikciou? Legendy tajného sveta sa pýtajú presne na to. Je to akčná MMO odohrávajúca sa v modernom svete, lenže tento moderný svet je plný kultov, zombíkov, duchov, démonov a eldritických nočných môr.

 

Secret World Legends predstavuje cestu, ktorou sa MMO mohli vydať, ale bohužiaľ sa tak nestalo. Cestu, na ktorej boli úlohy viac než len zdrojom koristi a skúseností, pokúšali sa rozprávať pútavé príbehy a nútili hráčov zapojiť mozog. 

BLACK DESERT ONLINE

 

BLACK DESERT ONLINE

Hra Black Desert Online sa v roku 2018 dočkala grafického vylepšenia. Ktoré pôvodnú (a už aj tak nádhernú) MMO hru zrekonštruovalo a vdýchlo jej nový život. To, čo jej chýba na vybrúsených dialógoch. Určite vynahrádza jedným z najlepších tvorcov postáv a nádherným fantasy svetom. V ktorom sa budete chcieť túlať celé hodiny.

 

Len sa príliš neuspokojte, pretože je tu veľa bojov a grindovania. Takže ak hľadáte oddychovú MMO, toto možno nebude hra pre vás. Keďže Black Desert Online nie je priemerná MMO. Môže byť zložité zorientovať sa v nových systémoch, najmä v tom, ako funguje boj. Obchod, diplomacia a zdroje. Ak sa chcete pustiť do tejto MMO plnej súbojov s mečmi a ohnivého chaosu. Pozrite si nášho sprievodcu hrou Black Desert Online pre začiatočníkov.

WORLD OF WARCRAFT MMO a MMORPG hry

 

WORLD OF WARCRAFT MMO a MMORPG hry

World of Warcraft je viac ako desať rokov stará a stále najpopulárnejšia MMORPG hra na svete. Počas svojej dlhej vlády sa WoW veľmi zmenil. Nové triedy, rasy, prepracovaná grafika, celé nové kontinenty… hráči dokonca môžu cestovať späť v čase. Hra je obrovská, až zarážajúco, a teraz ju môžete prechádzať tak rýchlo, že sa ľahko stane, že prehliadnete niektoré z prekvapivo vynikajúcich príbehových úloh, ktoré sa vyrojili. Recenzia Spacebase Startopia – čo je na hre zaujímavé.

 

Občas pôsobí tradične, čo neprekvapuje vzhľadom na to, že ide o MMO, ktoré definovalo moderný štýl tohto žánru, ale Blizzard stále mieša veci. Vezmite si napríklad posádky: vašu operačnú základňu v Draenore, kde velíte svojim verným jednotkám Hordy alebo Aliancie. Hýria vecami na robenie, klikaním a plienením, a dokonca aj NPC nasledovníkmi, ktorých môžete poslať na vlastné dobrodružstvá.

WORLD OF WARCRAFT CLASSIC

 

WORLD OF WARCRAFT CLASSIC

Tisíce veteránov World of Warcraft nostalgicky túžia po šarme a výzve vanilla hry a vydanie WoW Classic splnilo ich želanie. WoW Classic vychádza zo stavu hry v roku 2006. Pred rozšírením Burning Crusade, a je domovom veteránov aj nováčikov. Ktorí si užívajú pocit komunity, ktorý vzniká z nutnosti. Keď odstránite vyhľadávače dungeonov a označovače úloh.

Prístup do hry je súčasťou štandardného predplatného World of Warcraft. Aj keď poznáte modernú hru, bude potrebné značné prispôsobenie, aby ste prežili notoricky náročné levelovanie v hre Classic. Hoci niektorí zarytí fanúšikovia môžu tvrdiť, že stráviť hodiny v dungeone WoW Classic len preto. Aby ste sa zotreli so záverečným bossom, bežali späť a zistili, že sa despawnoval a nedá sa znovu privolať. Je súčasťou dobrodružstva, pravdepodobne len chcú, aby ste trpeli ako oni. Hry pre psy – čo hrať so svojim psom.

 

Namiesto toho sa poučte z ich chýb a dôkladne sa pripravte pomocou našich tipov pre nových hráčov WoW Classic. Máme pre vás aj návody na rasy WoW Classic a závideniahodné legendárne zbrane WoW Classic, ktoré môžete získať. S trochou šťastia by sme sa mali čoskoro dozvedieť o rozšírení Burning Crusade a o tom, ako to celé funguje.

 

A tým náš zoznam najlepších MMORPG, ktoré si môžete zahrať na PC, končí. Do akého sveta sa ponoríte ďalej, je len na vás. Vyberiete si niektorú z bezplatných MMO hier, alebo budete utrácať za predplatné? Bez ohľadu na váš výber vedzte. Najlepšie hry pre viacerých hráčov sú vstupenkou k novým priateľom a, samozrejme, novým nepriateľom. Vyberte si svoje bitky, vytvorte si klany a vydajte sa za novým dobrodružstvom. Veľa šťastia!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button