AUTO A MOTOZaujímavosti

Lacné pneumatiky – oplatí sa ich kupovať?

Lacné pneumatiky – oplatí sa ich kupovať? Je v poriadku kupovať lacné pneumatiky? Pneumatiky sú niečo, čo väčšina z nás kupuje opakovane, a pneumatiky stoja oveľa viac ako balenie sušienok. Napriek tomu sa na pneumatiky vzťahujú tie isté otázky, ktoré som si kládol pri sušienkach: Je v poriadku kupovať lacné pneumatiky? Ako veľmi súvisí cena s kvalitou? Oplatia sa drahšie pneumatiky? Pozrime sa na tieto otázky jednu po druhej.

 

Je v poriadku kupovať lacné pneumatiky?

 

Je v poriadku kupovať lacné pneumatiky

 

Rýchla odpoveď znie, že pri rozhodovaní o nákupe by sa mala riadiť kvalita, nie cena. Kvalita je dôležitejšia ako značka alebo cena.

 

Väčšina drahých značiek pneumatík má lacnejšiu dcérsku spoločnosť, ktorá sa stále považuje za podobnú kvalitu. Napríklad Riken je lacnejšia značka, ktorú predáva uznávaná značka Michelin. Riken nie je skalopevne lacný, takže v širšom pohľade na odvetvie pneumatík sa Riken považuje za strednú triedu. Najdrahšie auto na svete – 10 najdrahších aut

 

Lacnejšia pneumatika, napríklad Riken, od známej spoločnosti nie je nekvalitná pneumatika. Je lacnejšia, pretože technológia je o niečo staršia a pretože je menej zapojený marketing. Vzdelaní zamestnanci v predajni pneumatík by mali vedieť o takýchto súvislostiach značiek, ktoré by mohli nezasvätenému zákazníkovi uniknúť. Kde nájdete ďalšie možnosti úspory peňazí.

 

Ako rozpoznám kvalitnú pneumatiku?

 

Ako rozpoznám kvalitnú pneumatiku
Ako rozpoznám kvalitnú pneumatiku

 

Obráťte sa na dôveryhodného predajcu pneumatík, ako je napríklad Mechanik, ktorý predáva len kvalitné značky pneumatík. Ak by ste si ľahšie oddýchli, ak máte druhý názor, môžete si pozrieť aj internetové stránky s recenziami, ako napríklad TireRack.com. TireRack.com je obľúbená a uznávaná stránka s recenziami. Na stránkach s online recenziami sa uvádzajú záznamy o testovaní pneumatík aj recenzie zákazníkov. Na online stránkach sa uverejňujú recenzie rôznych značiek, ktoré môžete použiť na potvrdenie toho, čo ste počuli v pneuservise.

Možno si kladiete otázku, či kúpa lacnejšej pneumatiky znamená šetrenie na bezpečnosti. Nemá zmysel šetriť na pneumatikách, keď vás pri nehode alebo v zlom počasí udržia nažive. Najlacnejšie pneumatiky sú vyrobené z menej kvalitnej gumy, ktorá môže ovplyvniť brzdnú dráhu. Je samozrejmé, že nehoda vás nakoniec bude stáť viac, ako ste mohli ušetriť kúpou lacných pneumatík.

 

Znamená vyššia cena vyššiu kvalitu?

 

Znamená vyššia cena vyššiu kvalitu

 

Lacné pneumatiky sú z dlhodobého hľadiska drahšie, ak prispejú k dopravnej nehode. Preto zodpovedný obchod s pneumatikami nebude mať na sklade tie najlacnejšie pneumatiky na trhu. Pneumatika strednej triedy poskytne najlepšiu hodnotu pre nenáročných vodičov. Ktoré auto má najväčší kufor ? Top 14 aut

Peumatiky majú 3 hodnotenia (teplota, opotrebenie behúňa a trakcia), ktoré ovplyvňujú cenu. Priľnavosť môže byť dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, ak musíte napríklad v zime jazdiť v mokrom alebo zasneženom počasí, aby ste mohli dochádzať do práce. Hodnotenie trakcie môže byť dôležité najmä počas mokrej vozovky.

 

Okrem obáv o bezpečnosť poskytujú tie najlacnejšie pneumatiky aj slabú životnosť. Ak sú pneumatiky príliš lacné, nakoniec ich budete vymieňať tak často, že sa úspora nákladov stratí. Okrem toho lacné pneumatiky zvyšujú spotrebu paliva a produkujú viac hluku ako pneumatiky strednej a vyššej triedy. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Lacné pneumatiky

 

Lacné pneumatiky
Lacné pneumatiky

 

Pneumatiky strednej triedy vydržia dlho a poskytujú všetku trakciu, ktorú by ste potrebovali na jazdu po meste. Niekedy sú drahšie pneumatiky v pneuservise určené pre vysokovýkonné vozidlá jazdiace na cestách v kaňone alebo na pretekárskych tratiach. Drahé pneumatiky sú zriedkavo výhodné, čo znamená, že zaplatíte za viac, ako potrebujete. Ak napríklad neočakávate, že na svojom vozidle najazdíte veľa kilometrov, nemá veľkú hodnotu kupovať prémiové pneumatiky, aby ste dosiahli vysoký kilometrový výkon. Pneumatiky strednej triedy sa zvyčajne považujú za najvýhodnejšie pre nešpecializovaných vodičov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button