Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Kriminálne filmy Top 10 kriminálnych filmov

Kriminálne filmy Top 10 kriminálnych filmov . Pozrite si najlepšie kriminálne filmy na svete . Ak máte radi kriminálky čítajte . Krimi filmy .

Mate radi zápletky , detektívky a pátrania ? Určite si pozrite týchto top 10 kriminálnych filmov . Ak máte film ktorý stojí za zmienku zanechajte nám komentár pod článkom .

10. Mafiáni – Kriminálne filmy

 

10.Mafiáni Kriminálne filmy

Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sníva o tom, že sa stane gangstrom. vykonáva drobné služby pre miestnych mafiánov a keď je zadržaný políciou kvôli pašovaniu cigariet, odmieta vypovedať, čo mu vynesie priazeň kmotra Paula Cicera, ktorý ho prijme do svojich služieb … 1963. Henry spolu s Jimmym Conway a Tommym DeVitom vykoná úspešnú lúpež na letisku . Ostrieľaní Jimmy sa stáva mladíkovým priateľom a mentorom. Henry sa ožení so stredoškolskou židovskou dievčaťom Karen a navonok žije pokojným a usadlým životom. Jeho žena po svadbe zistí skutočný prameň Henryho príjmov a prijme to ako nezvratný fakt …

1970. Henry opustí svoju ženu po žiardlivej scéne, ktorú mu Karen ztropí kvôli jeho milenke. Na Cicerovo naliehanie však ďalej udržuje zdanie fungujúceho manželstva. Za surové zmlátenie jedného dlžníka sú Henry s Jimmym odsúdení na desať rokov. Vo väzení sa Henry zapletie do distribúcie drog, pretože má strach, že jeho rodina zostane bez prostriedkov. Keď je po štyroch rokoch podmienečne prepustený, sľubuje Cicero, že drogy nechá … 1980. Henry, Jimmy a Tommy vykonajú ďalšie lúpež na letisku, ktorá vynesie 6 miliónov dolárov. Na ich stopu sa však dostáva FBI. Cicero sa rozhodne odstrániť slabý článok, ktorým je zabijak Tommy. Henry zisťuje, že ďalší na rade bude on a rozhodne sa prihlásiť sa ako dobrovoľný svedok, aby získal ochranu federálnych úradov, ktoré mu zariadi zmenu totožnosti.

9. Hidden – Kriminálne filmy

 

9.Hidden Kriminálne filmy

Hidden je postapokalyptický film o manželoch s malou roztomilou dcérkou. Po náhlom vypuknutí nákazy sa rodine na úteku podarí nájsť nepoužívaný protiatomový kryt. Tento úkryt im poskytuje všetky nutné vybavenie pre prežitie, ale ako dlho sú schopní vydržať a čo na nich vlastne číha vonku?

8. Pulp Fiction: Historky z podsvetia

 

8.Pulp Fiction: Historky z podsvetia Kriminálne filmy


Nejkultovnejšia z kultových filmov 90. rokov je autorskou Bibliou Quentina Tarantina, ktorá v tomto opusu definovala základné prvky svojej režisérskej poetiky a vytvoril dielo roznecujúce náročné kritiky na festivale v Cannes. Pulp Fiction je multižánrovým opus, ktorý preteká fetišistickými detaily a popkultúrnymi odkazy a zároveň dokonale funguje ako zvrchovane napínavý film rozvrhnutý do inovatívne príbehovej štruktúry. Chcete vidieť homosexuálne znásilnenie zbližujúce dvoch nepriateľov na život a na smrť?

7. Chyťte Cartera – Kriminálne filmy

 

7.Chyťte Cartera Kriminálne filmy

Poštvať proti sebe skúseného zabijaka, to nie je nikdy dobrý nápad.
Surový londýnsky gangster Jack Carter (Michael Caine) odíde do rodného Newcastlu, aby objasnil tragickú smrť svojho brata Franka. Ten údajne zomrel pri autonehode, keď riadil opitý. Jack má však od začiatku podozrenie, že mladíka niekto zavraždil. Frank totiž nikdy nepil. Carter teda začne obchádzať ľudí z miestneho podsvetia, s ktorými sa ostatne dobre pozná z minulosti. Spočiatku mu tunajší gangstri dajú len najavo, že by mal všetko nechať a odísť. Lenže to rozhodne nie je Jackov štýl. A s tým, ako muž postupne odhaľuje súvislosti Frankovej smrti, stáva sa ešte brutálnejším … Britská snímka režiséra Mikea Hodgesa je adaptáciou kriminálneho románu Teda Lewisa. Českým divákom je možná známejší z amerického remaku Zložte Cartera, v ktorom titulného hrdinu stvárnil Sylvester Stallone.

6. Poistka smrti – Kriminálne filmy

 

6.Poistka smrti Kriminálne filmy

Vypočítavá Phyllis Dietrichsonová (Barbara Stanwyck) a jej milenec – úlisný poisťovací agent (Fred McMurray) donúti pána Dietrichsona uzavrieť životnú poistku na dvojnásobné odškodnenie. Phyllisin manžel netuší, že podpisom poistnej zmluvy na svoj život spečatil svoj ďalší osud. Obaja sprisahanci naplánujú dokonalý zločin a po Dietrichsonovej smrti sa chystajú vyinkasovať poistku.

 

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Vražda je zdanlivo perfektná, lenže nekompromisný vyšetrovateľ poisťovne (Edward G. Robinson) cíti zradu. Napätá atmosféra ešte zhustne, keď doterajší milenci a doterajší komplicmi zistí, že si navzájom nemôžu dôverovať.Temný thriller podľa skutočnej udalosti patrí k majstrovským dielam režiséra Billyho Wildera. Film získal šesť nominácií na Cenu Akadémie vrátane kategórie Najlepší film a Najlepšia herečka pre Barbaru Stanwyck.

5. Rašómon

 

5.Rašómon Kriminálne filmy

Mnohými medzinárodnými cenami ovenčený film režiséra Akira Kurosawa je jedným z najznámejších japonských filmov vôbec. Príbeh o vražde a znásilnení, ktorý je opísaný z niekoľkých rôznych pohľadov niekoľkými rôznymi a navzájom si protirečiacimi ľuďmi, je priamo ukážkovým príkladom nespoľahlivého rozprávania.

4. Zapadákov

 

4.Zapadákov

Dej je zasadený do malého aljašského mestečka Cicely, kam prichádza mladý doktor Joel Fleischman z New Yorku, aby tu odpracoval svoje vysokoškolské štipendium. Na začiatku sa len ťažko vyrovnáva s miestnym životným štýlom a dostáva sa do všemožných, mnohokrát dosť absurdných a úsmevných situácií, v ktorých narazí na svojrázne charaktery miestnych obyvateľov.Kriminálne filmy .

3. Vertigo

 

3. Vertigo

Majstrovské dielo o posadnutosti, ktorá viedla až za hrob. James Stewart a Kim Novaková v hlavných úlohách klasického amerického filmu.
Päťdesiate roky predstavujú v Hitchcockovom tvorbe vrcholné obdobie. Po prvej dekáde v Hollywoode, keď striedal kvalitné snímky s tými menej podarenými a snažil sa nájsť svoje miesto v prísne organizovanom systéme štúdiovej výroby, bol už etablovaným a komerčne úspešným tvorcom, ktorého filmy niesli osobitú pečať svojho režiséra a boli ľahko rozoznateľné od produkcie jeho kolegov a konkurentov. K najviac ceneným Hitchcocovým snímkam patrí Vertigo (1958), psychologickú drámu bývalého policajta Fergusona, ktorý sa zamiluje do ženy, ktorú má sledovať, a až postupne zisťuje, že sa stal obeťou rafinované hry. Kriminálne filmy .

Bojové filmy – Top 10 bojových filmov na svete

Hitchcock vyšiel z románu známej francúzskej dvojice Pierre Boileau-Thomas Narcejac, nazvaného Medzi mŕtvymi (1954; slovensky nevyšiel), avšak prispôsobil si ho, ako ostatne bolo jeho zvykom, svojim vlastným potrebám. Dej zasadil do malebného prostredia San Francisca (román sa odohráva v Paríži), ktorého kopcovitý reliéf umocnil zásadný rys hrdinovej osobnosti, chorobný strach z výšok, a spletitý príbeh vyšperkoval vlastnými postupami (najmä meditáciou o pretvorení ženy v dokonalú ženu). Ideálneho predstaviteľa Scottieho Fergusona našiel v Jamesovi Stewartovi, s ktorým spolupracoval už predtým, predovšetkým na povraze (1948) a Okno do dvora (1954), a do ťažké role tajomnej Madeleine nakoniec obsadil Kim Novaková. Vertigo bolo v čase svojho prvého uvedenia považované v rámci Hitchcockovho diela za sklamanie (nominované iba na dva Oscary – výprava, zvuk), avšak časom sa vďaka svojej mnohovrstevnatosti stalo jedným z jeho jednoznačných triumfov. V pravidelnej ankete britského mesačníka Sight & Sound bol v roku 2002 vyhlásené druhým najlepším filmom všetkých čias .

2. Dotyk zla

 

2. Dotyk zla

Do mestečka ležiaceho v blízkosti mexicko-americkej hranice prichádza policajt a drogový špecialista Vargas s manželkou Susan, v rovnakej dobe sa tu objavuje šerif Hank Quinlan. Krajina tu doslova horí pod nohami. Členovia mafiánskej rodiny Grandio sa pokúsia Vargasovu manželku obratne zatiahnuť do drogovej aféry, ktorá má ohroziť jej kariéru. Pritom je zrejmé, že šerif je podvodník, ktorý v minulosti, rovnako ako tentoraz upravuje prešetrované prípady podľa vlastných predstáv …

Kriminálne filmy . Film, ktorý vznikol podľa románu Temné znamenie spisovateľa Whita Mastersona, natočil preslávený, kontroverzný tvorca Orson Welles, ktorý tu tiež stvárnil postavu bezcharakterného zástupcu zákona (Hanka Quinlan). Svojim precíznym a osobitým poňatím, šokujúcim už v prvých minútach príbehu, sa veľa vzdialil od pôvodne „bežnej kriminálky“, svojej postave vtlačil osobitu chladnú tvár amorálnosti i tragiky a ako režisér sa zaradil medzi klasiky žánrov „filmu noir“.

1. Čínska štvrť – Kriminálne filmy

 

1.Čínska štvrť

Film Romana Polanského Čínska štvrť vytvoril významný míľnik vo filmovej histórii a čoskoro sa stal pre priaznivcov detektívneho žánru kultovým. Jack Nicholson vo filme stelesňuje súkromného detektíva Jake Gittesa žijúceho v temnom morálnom klímy preslnenej predvojnovej južnej Kalifornie.

Kriminálne filmy .Gittes je najatý krásnou dámou (Faye Dunaway) na vypátranie nevery jej manžela. Počas vyšetrovania je však zapletený do víru zabudnutých podvodov a krívd, ktoré odhaľujú spletitú sieť osobných a politických škandálov do jednej, nezabudnuteľné noci v Čínskej štvrti. Vo vedľajšej úlohe si zahral legendárny John Huston a film získal Oscara za scenár napísaný Robertom Townom. Čínska štvrť je film zachytávajúci stratenú éru precízne vytváraných filmov, ktoré za sebou nechávajú stály odkaz.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button