ReceptyRECEPTY

Grilážky najlepšie aké poznám postup

Grilážky najlepšie aké poznám postup. Dokonalá sladká pochúťka. Grilážky sú sladká pochúťka, ktorá sa dá pripraviť rýchlo a jednoducho. Sú to tenké plátky mandlí, ktoré sú polepené karamelom a potom ochladené na krehké a chrumkavé grilážky. Grilážky sú skvelým doplnkom k zmrzline, ovocu alebo ako jednoduchá sladká pochúťka na dezert. Nižšie nájdete krok za krokom postup na prípravu grilážok.

Grilážky najlepšie aké poznám postup

 

Grilážky najlepšie aké poznám postup

 

Grilážky sú lahodnou sladkou pochúťkou, ktorá sa dá pripraviť rýchlo a jednoducho. Ich príprava nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a suroviny potrebné na ich prípravu sú dostupné v každej väčšej potravine. Grilážky sú tiež skvelým nápadom na darček alebo na ozdobenie dezertov pri špeciálnych príležitostiach.

 

Potrebné suroviny

 

– 200 g mandlí

– 200 g cukru

– 100 ml vody

– 1 lyžica masla

 

Pripravte si plech na pečenie

 

Pred začatím prípravy si pripravte plech na pečenie. Plech vysteľte papierom na pečenie, aby sa grilážky nedržali na plechu.

 

Opražte mandle – Grilážky najlepšie aké poznám postup

 

Mandle vysypte na suchú panvicu a opražte ich do zlatista. Potom ich nechajte vychladnúť.

 

Urobte karamel

 

Do hrnca nalejte cukor a vodu a nechajte zmes variť na strednom ohni. Počkajte, kým sa cukor úplne nerozpustí a zmes sa začne variť. Potom znížte teplotu a nechajte zmes variť bez miešania, až kým sa nezmení na zlatohnedú farbu.

 

Pridajte maslo a mandle

 

Keď je karamel hotový, pridajte do neho maslo a opražené mandle. Premiešajte všetko dobre a zmes nalejte na pripravený plech na pečenie.

 

Nechajte vychladnúť – Grilážky najlepšie aké poznám postup

 

Nechajte grilážky na plechu vychladnúť, kým sa úplne nevychladnú a stvrdnú. Potom ich môžete ľahko odlúpnúť od papiera na pečenie. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Podávajte

 

Grilážky môžete podávať samostatne alebo ako doplnok k zmrzline alebo ovociu. Skúste si ich aj namočiť do čokolády alebo posypať práškovým cukrom pre dokonalý zážitok.

 

Záver

 

Grilážky najlepšie aké poznám postup. Ak sa chcete pokúsiť o prípravu grilážok, dôležité je dodržať správny postup a použiť kvalitné suroviny. Nezabudnite tiež na opatrnosť pri príprave karamelu, pretože horký karamel môže spôsobiť popáleniny. Ako vyčistiť koberec – 10 spôsobov na každý typ koberca

Vyskúšajte si tento jednoduchý recept na grilážky a užite si dokonalú sladkú pochúťku kedykoľvek budete mať chuť na niečo sladké.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button