ReceptyRECEPTY

Cesto na langoše: najchutnejší recept

Cesto na langoše. Langoše sú jedným z najobľúbenejších jedál na trhoviskách a pouličných predajoch po celom svete. Táto klasická pochúťka pochádza z Maďarska a má rôzne varianty v závislosti od krajiny. Väčšinou sa jedná o kruhový, placky z cesta, ktoré sa vyprážajú vo vývarovej oleji a potom sa posypú soľou alebo cukrom. V tomto článku vám ponúkame tipy a triky pre prípravu perfektného cesta na langoše.

Cesto na langoše

 

Cesto na langoše

 

Cesto na langoš sa zvyčajne vyrába z múky, droždia, mlieka, oleja a soli. Niektoré recepty môžu obsahovať aj vajcia alebo cukor. Cesto sa nechá postúpiť a potom sa rozvaľuje na tenký plát, z ktorého sa vystrihávajú kruhy alebo obdĺžniky. Potom sa langoše vyprážajú v oleji, až kým nezískajú zlatistú farbu.

 

Po vyprážaní sa langoše môžu posypať soľou alebo cukrom, česnekovou omáčkou, korením, syrom alebo inými pochutinami podľa chuti. Langoše sa zvyčajne podávajú teplé a môžu byť jednoduchým občerstvením alebo hlavným jedlom.

 

Základný postup na prípravu cesta na langoš

 

Základný postup na prípravu cesta na langoš

 

Potrebujete:
– 500 g múky
– 1 lyžičku soli
–  lyžičku cukru
– 1 balíček suchého droždia (7 g)
– 300 ml mlieka
– 2 lyžice oleja

Postup:

 

1. V miske zmiešajte múku, soľ, cukor a suché droždie.

2. Pridajte mlieko a olej a miešajte, kým sa všetko nespojí a nevytvorí sa hladké cesto.

3. Cesto nechajte odstáť na teplom mieste asi 30-60 minút, kým sa zdvojnásobí objem.

4. Po vykysnutí cesto premiešajte a rozdeľte na menšie kusy.

5. Každý kus cesta rozvaľkajte na tenký plát.

6. Z plátu vystrihnite kruhy alebo obdĺžniky podľa veľkosti langošov, ktoré chcete pripraviť.

7. V hrnci zohrejte olej na stredne vysokú teplotu.

8. Langoše vložte do oleja a opekajte na oboch stranách, kým nezískajú zlatistú farbu.

9. Vyndajte langoše z oleja a nechajte odkvapkať na papierových utierkach.

10. Podávajte teplé langoše s rôznymi prísadami podľa chuti.

Poznámka: Keďže recepty sa môžu líšiť v závislosti od regiónu a kuchynskej tradície, môžete prispôsobiť tento základný postup podľa svojich preferencií. Čo na obed cez týždeň

 

Použite kvalitné suroviny

 

Použite kvalitné suroviny

 

Ako pri väčšine receptov, aj pri príprave cesta na langoše je dôležité použiť len kvalitné suroviny. Použite čerstvé kvasnice, múku najvyššej kvality a čistú vodu. Dobrá múka je kľúčová pre dokonalý výsledok, pretože určuje štruktúru cesta a jeho chuť. Japonské palacinky – najlepší a najchutnejší recept

 

Dajte cestu čas na kysnutie – Cesto na langoše

 

Dajte cestu čas na kysnutie - Cesto na langoše

 

Langoše potrebujú čas na kysnutie, aby boli dokonale nadýchané a mäkké. Preto nezabudnite cesto nechať kysnúť v teple aspoň 30 minút až hodinu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Môžete pridať zemiaky

 

Niektoré recepty na langoše obsahujú zemiaky, ktoré dodávajú cestu mäkčie a vlhkejšie textúru. Ak sa rozhodnete pridať zemiaky, nezabudnite ich dobre uviesť do cesta až po tom, čo ich ošúpeme a nakrájame na malé kúsky.

 

Použite vývarový olej – Cesto na langoše

 

Pre dokonalé výsledky pri vyprážaní langošov použite vývarový olej. Ten má nižší bod varu ako iné oleje, čo znamená, že langoše sa pekne zlatisto opečú a nebudú mastné.

 

 Nesmiete zabúdať na správne teploty

 

Dôležité je mať správne teploty pri príprave cesta aj pri vyprážaní. Cesto by malo byť teplé, ale nie horúce, inak by sa mohlo zrútiť. Cesto na langoše. Pri vyprážaní použite teplotu oleja okolo 170 -180 °C, aby sa langoše pekne opečené vonku a mäkké vnútri. Ak je teplota oleja príliš nízka, langoše sa budú v oleji príliš viniť a budú mastné. Ak je teplota príliš vysoká, langoše sa budú rýchlo opekať vonku, ale budú suššie vnútri.

 

Experimentujte s rôznymi náplňami – Cesto na langoše

 

Langoše sa dajú podávať s rôznymi náplňami. Tradične sa posypú soľou alebo cukrom a môžu sa podávať aj s cesnakovou omáčkou, kyslou smotanou, syrom, slaninou, paradajkami a ďalšími prísadami. Experimentujte a vyskúšajte rôzne kombinácie, kým nenájdete svoju obľúbenú.

 

Dajte svojmu cestu osobnú príchuť

 

Ak chcete svoje langoše oživiť, môžete pridať do cesta rôzne prísady, ktoré dodajú osobitú príchuť. Napríklad môžete pridať čerstvé bylinky, čierny korenie, kurkumu, alebo papriku. Experimentujte a vyskúšajte rôzne kombinácie, ktoré vám budú najviac chutiť.

 

Nebojte sa variť s priateľmi – Cesto na langoše

 

Nebojte sa variť s priateľmi - Cesto na langoše

 

Langoše môžu byť skvelou aktivitou na večernom grilovaní alebo priateľskom stretnutí. Pripravte viac cesta a nechajte každého vytvoriť svoje vlastné langoše s rôznymi náplňami. Bude to vynikajúca príležitosť na spoločné varenie a testovanie nových chutí.

 

Cesto na langoše. Vyskúšajte tieto tipy a triky pri príprave cesta na langoše a užite si dokonalé, nadýchané a mäkké langoše. Svoje langoše si môžete prispôsobiť svojmu osobnému vkusu a užiť si ich s priateľmi a rodinou. Bon appétit!

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button