RADY DO DOMÁCNOSTIZaujímavosti

Ako sušiť čerešne: jednoduchý postup

Ako sušiť čerešne: Sušené ovocie je skvelým spôsobom, ako si uchovať sezónne ovocie aj po jeho skončení. Ak máte radi čerešne a chcete si ich uchovať aj na dlhšie obdobie, sušenie je skvelou voľbou. V tomto článku vám predstavíme jednoduchý postup, ako sušiť čerešne, aby ste si mohli užívať ich sladkosť aj v zime.

 

Ako sušiť čerešne

 

Ako sušiť čerešne

 

V sušených čerešniach je zachovaná väčšina vitamínov a minerálov, ktoré obsahujú čerstvé čerešne. Sušené čerešne sú navyše bohaté na vlákninu a antioxidanty, ktoré prispievajú k zdraviu a dobrej kondícii organizmu.

1. Vyberte si kvalitné čerešne

 

Vyberte si kvalitné čerešne

 

Pri sušení ovocia je dôležité vybrať si kvalitné kusy ovocia. Pre sušenie čerešní zvoľte tie najzrelšie a najväčšie plody. Odstráňte z nich stonky a premyte ich pod tečúcou vodou.

 

2. Pripravte čerešne na sušenie

 

Na sušenie čerešní môžete použiť rôzne metódy. Najjednoduchšou z nich je sušenie na slnku. Rozložte čerešne na papier alebo plátno tak, aby boli v jednej vrstve a nekryli sa navzájom. Dajte ich na slnečné miesto a nechajte sušiť. Tento proces môže trvať niekoľko dní, v závislosti od počasia.

 

Inou možnosťou je sušenie v sušičke na ovocie. Postupujte podľa návodu na použitie sušičky a rozložte čerešne do jednej vrstvy na sieťovke. V závislosti od výkonu sušičky a počtu čerešní môže trvať sušenie od niekoľkých hodín až po niekoľko dní.

 

3. Skontrolujte, či sú čerešne dostatočne sušené

 

Skontrolujte, či sú čerešne dostatočne sušené

 

Aby boli vaše sušené čerešne trvanlivé a chutné, musia byť dostatočne sušené. Skontrolujte ich tým, že ich stlačíte prstom. Ak sú pevné a suché, sú hotové. Ak sú stále mäkké a šťavnaté, nechajte ich sušiť ďalej. Ako odkôstkovať čerešne – 6 zaujímavých typov

 

4. Uchovajte sušené čerešne – Ako sušiť čerešne

 

Uchovajte sušené čerešne - Ako sušiť čerešne

 

Po dokončení sušenia čerešne uchovajte v suchom a tmavom mieste. Môžete ich uložiť dosklenených nádob alebo do papierových vreckoviek. Dôležité je, aby boli skladované v suchu, aby sa nezvlhli a nezačali plesnivieť. Sušené čerešne môžete skladovať niekoľko mesiacov a použiť ich na prípravu rôznych jedál, ako sú koláče, müsli, smoothie či dezerty. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

5. Tipy na vylepšenie chuti sušených čerešní

 

Tipy na vylepšenie chuti sušených čerešní

 

Ak chcete zvýrazniť chuť sušených čerešní, môžete ich pred sušením namočiť do cukrovej vody alebo do alkoholu, ako je napríklad rum alebo brandy. Týmto spôsobom získajú čerešne ešte intenzívnejšiu chuť a arómu.

 

Ďalšou možnosťou je pridanie korenia, ako sú napríklad škorica, klinčeky alebo zázvor. Týmto spôsobom môžete vytvoriť originálnu chuťovú kombináciu a obohatiť tak vaše jedlá.

Ako sušiť čerešne

 

Ako sušiť čerešne

 

Sušenie čerešní je teda skvelým spôsobom, ako si uchovať chuť a vitamíny sezónneho ovocia aj po jeho skončení. Sledujte náš jednoduchý postup a vyskúšajte si sušenie čerešní aj vy. Vaše chuťové poháriky to určite ocenia!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button