RECEPTYRecepty

Ako pripraviť červenú kapustu – 10 naj receptov

Ako pripraviť červenú kapustu .Top 10 receptov na červenú kapustu. Hlávka sezónnej kapusty je veľmi dobrá. Naučte sa pripravovať a variť červenú kapustu podľa jedného z našich chutných receptov. Červená kapusta (známa aj ako fialová kapusta) patrí do rodu kapustovitých a je obľúbenou súčasťou mnohých štedrovečerných nátierok. Táto zelenina s vysokým obsahom živín je plná vitamínov, minerálov a antioxidantov a svoju fialovú farbu získava vďaka flavonoidu zvanému antokyanín.

 

Ako pripraviť červenú kapustu

Ako pripraviť červenú kapustu

Červená kapusta sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi, ale najčastejšie sa dusí alebo nakladá, ako aj smaží. Pripravili sme pre vás niekoľko nápadov na recepty s červenou kapustou, od slávnostných príloh až po samostatné jedlá, a tiež informácie o zdravotných prínosoch červenej kapusty.

 

Ako variť červenú kapustu

Ako variť červenú kapustu

Pozrite si recepty nášho kuchárskeho tímu, ako pripraviť červenú kapustu s jablkami a aromatickým korením. Je to dokonalá príloha k pečenej večeri. Pozrite si, ako ju pripraviť, v našom krok za krokom.

 

Ako pripraviť červenú kapustu

  1. Vyberte si tú najlepšiu červenú kapustu, ktorá je ťažká, svetlá a má chrumkavé listy. Vyhnite sa všetkým, ktoré majú nafúknuté listy alebo odstránené vonkajšie vrstvy.
  2. Červená kapusta sa ľahko pripravuje. Odstráňte vonkajšie listy, umyte ich, potom nakrájajte na štvrťky, z každej vyrežte tvrdé stredové jadro a potom ju nakrájajte alebo naklepte.
  3. Pri varení červenej kapusty vo vode si zachovajte farbu pridaním trochy octu. Vďaka tomu sa krásny sýtofialový odtieň nestratí.
  4. S červenou kapustou to nepreháňajte. Jej mdlá povesť pochádza z toho, že sa príliš naklepáva alebo varí celý rok. Hoci je to odolná zelenina, nie je neporaziteľná…
  5. Choďte na surovú kapustu. Kapustu konzumujte tepelne neupravenú v šalátoch, aby ste do seba dostali živiny. Len sa uistite, že ju krájate veľmi jemne.

 

1. Nakladaná červená kapusta

Nakladaná červená kapusta

Nakladaná červená kapusta kúpená v obchode môže byť niekedy príliš ostrá a octová. Naša domáca verzia používa menej abrazívny jablčný ocot. Keďže vydrží mesiac, je pekným doplnkom vianočného koša. Recept tu.

 

2. Čínska dusená červená kapusta – Ako pripraviť červenú kapustu

Čínska dusená červená kapusta - Ako pripraviť červenú kapustu

Červená kapusta znesie ťažké chute. Táto dusená príloha ju spája s badyánom, sójovou omáčkou a zázvorom. Je to skvelé alternatívne jedlo na štedrovečerný stôl. Recept tu.

Bobkový list: Pestovanie a starostlivosť

3. Varená červená kapusta s klementínkami

Varená červená kapusta s klementínkami

V tejto teplej prílohe si vychutnáte všetky chute obľúbeného sviatočného nápoja. Počas varenia vmiešajte do kapusty klementínku s klinčekmi, aby ste získali skutočné zimné teplo. Recept tu.

 

4. Sviatočný červený šalát – Ako pripraviť červenú kapustu

Sviatočný červený šalát - Ako pripraviť červenú kapustu

Táto živá príloha si nevyžaduje žiadne varenie. Obzvlášť dobre sa hodí na bufetový stôl vedľa domácej šunky. Recept tu.

 

5. Červená kapusta s jablkami a badyánom

Červená kapusta s jablkami a badyánom

Jablká a červená kapusta sú dokonalí partneri. Tento dusený pokrm je navyše okorenený škoricou a bobkovým listom. Recept tu.

 

6. Kapusta dusená v jablčnom cideri

Kapusta dusená v jablčnom cideri

Tieto kapustové kliny dusené v cideri si pripravte až tri dni vopred, aby ste si vianočnú večeru pripravili bez stresu. Toto jedlo je ideálnou prílohou k sviatočnému moriakovi. Recept tu.

 

7. Nakladaná červená kapusta s vlašskými orechmi a jablkami

Nakladaná červená kapusta s vlašskými orechmi a jablkami

Túto sviatočnú nakladanú červenú kapustu podávajte s údeninami a klobásami. Je to aj fantastická príloha na Štedrý deň. Recept tu.

 

8. Dusená červená kapusta – Ako pripraviť červenú kapustu

Dusená červená kapusta - Ako pripraviť červenú kapustu

Táto nízkotučná vianočná príloha je dokonalou sladko-slanou kombináciou. Alebo vyskúšajte jednu z našich jednoduchých úprav s použitím konzervovaného citróna, zázvorového vína a slaniny. Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať

Recept tu.

 

9. Červená kapusta s portským, sušenými slivkami a pomarančom

Červená kapusta s portským, sušenými slivkami a pomarančom

Červenú kapustu ochuťte portským, sušenými slivkami a pomarančom, aby ste získali poctivú sviatočnú prílohu, ktorá vám dodá dve z vašich 5 denných dávok. Môžete si ju pripraviť vopred a zmraziť až na tri mesiace. Recept tu.

 

10. Kapusta na pomalom varení so zázvorovým pivom

Kapusta na pomalom varení so zázvorovým pivom

Vychutnajte si na Vianoce túto zázvorovú kapustu na pomalom varení. Vďaka sladkosti a korenistosti je ideálnou prílohou k pečenej šunke. Recept tu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button