ElektrotechnikaTECHNOLÓGIA

Ako napísať zavináč na klávesnici

Ako napísať zavináč na klávesnici. Zavináč je špeciálny symbol, ktorý sa používa v e-mailovej adrese ako oddelovač medzi menom používateľa a názvom domény. Ak sa chystáte písať e-maily alebo inak pracovať s e-mailovými adresami, je dôležité vedieť, ako napísať zavináč na klávesnici.

Ako napísať zavináč na klávesnici

 

Ako napísať zavináč na klavesnici

Na klávesnici sa zavináč zvyčajne nachádza na klávese s označením ‚@‘. Väčšina klávesníc má túto klávesu umiestnenú na rovnakej pozícii. Ak používate klávesnicu s anglickým rozložením, zavináč nájdete na klávese s číslom 2.

 

Ak používate klávesnicu s iným rozložením alebo ak sa vám zdá ťažké nájsť zavináč na klávesnici, môžete skúsiť tieto možnosti:

 

1. Skúste si zapamätať umiestnenie zavináča na klávesnici.

2. Vyhľadajte si na internete obrázok klávesnice s vyznačeným umiestnením zavináča pre vaše rozloženie klávesnice.

3. Ak používate počítač s operačným systémom Windows, môžete si zobraziť virtuálnu klávesnicu, ktorá vám ukáže, kde sa zavináč nachádza. Stačí stlačiť klávesu Win + R a napísať „osk“ a potom stlačiť Enter. V zobrazenom okne si môžete zvoliť virtuálnu klávesnicu. Ako napísať zavináč na klávesnici.

4. Ak používate počítač s operačným systémom MacOS, môžete zobraziť zoznam špeciálnych znakov na klávesnici stlačením kombinácie kláves Command + Control + medzerník. V zozname nájdete aj zavináč. Zaujímavosti o Mongolsku – 21 úžasných faktov

Postup písania zavináča

Postup písania zavináča

Ak už ste našli zavináč na klávesnici, môžete ho napísať nasledovne:

 

1. Stlačte klávesu Shift a potom klávesu s označením ‚@‘.

2. Stlačte klávesu Alt Gr a potom klávesu s označením ‚2‘.

3. Na niektorých klávesniciach môžete nájsť zavináč aj pod kombináciou kláves Ctrl + Alt + Q.

Ako napísať zavináč na klavesnici

Je dôležité mať na pamäti, že niektoré jazykové rozloženia klávesnice môžu mať zavináč na inom mieste alebo ho môžu mať úplne vymenený za iný symbol. Preto je dobré si pozrieť umiestnenie zavináča na svojej konkrétnej klávesnici a zapamätať si ho. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

V prípade, že stále máte problémy s napísaním zavináča, môžete si skontrolovať, či ste klávesu stlačili dostatočne dlho a či vám nezostala zaseknutá klávesa Shift alebo Alt Gr. Ak máte stále problémy, môžete využiť virtuálnu klávesnicu alebo si vyhľadať na internete návod pre svoje konkrétne jazykové rozloženie klávesnice.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button