MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

3 dôvody, prečo mačky neznášajú vodu 

 

Prečo mačky neznášajú vodu . Mačky sú notoricky známe tým, že neznášajú vodu. Našťastie ich netreba tak často kúpať. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo vlastne neznášajú vodu? Existujú pravdepodobné logické a pravdepodobne biologické dôvody. 

 

kupanie mačky prečo mačky neznášajú vodu

 

Niektoré mačky majú vodu skutočne rady!

Mačky sú vtipné stvorenia, niektoré skutočne vodu milujú ! Nie je nezvyčajné, že niektorí majitelia spomínajú na zážitky svojej mačky spojené s tým ako sa ich mačky hrali vo vode. Niektoré plemená mačiek sú známe tým, že radi plávajú, napríklad Turecká van , ktorá sa z tohto dôvodu prezýva „plávajúca mačka“.

 

Tri dôvody, prečo väčšina mačiek nemá rada vodu

 

1. Mačky sú všeobecne menej tolerantné voči zmenám a novým zážitkom ako napríklad pes. Mačke, ktorá nikdy nebola vystavená vode, sa pravdepodobne nebude páčiť pocit, že ju do nej dáte . Mačka, ktorá bola pravidelne vystavovaná vode ako mačiatko, to môže akceptovať viac.Prečo mačky neznášajú vodu .

 

mačka sa nerada kupe

2. Mačky sú tiež veľmi vyberavé stvorenia. Trávia veľa času starostlivosťou o seba a pravdepodobne nie sú veľkými fanúšikmi toho, že majú na kožušine niečo, čo im nevonia „normálne“. V ich očiach im kúpaním spôsobite viac práce ako užitku .

 

mačka sa nerada kupe prečo mačky neznášajú vodu

 

3. Existujú pravdepodobne aj biologické dôvody. Napriek tomu, že veľa mačiek miluje chuť rýb, historicky nie sú tvormi žijúcimi pri oceánoch alebo riekach. Domestikované mačky sú potomkami mačiek, ktoré zvyčajne žijú v suchých oblastiach. Nikdy sa nenaučili plávať, pretože to nebolo evolučne potrebné. Toto správanie alebo jeho nedostatok sa zaseklo v našich moderných mačkách.

 

mačka vo vode

Mohlo by vás zaujímať  Desať dôvodov, prečo by ste si mali adoptovať mačku .

 

Tip, ak musíte mačku kúpať

Kúpanie je pre mačky zriedka potrebné. Ak sa vaša mačka musí zo zdravotných dôvodov kúpať alebo ak sa z nejakého dôvodu nadmerne zašpinila, existuje niekoľko spôsobov, ako ju trochu ukľudniť.

 

Naplňte najskôr vaňu, zvuk a striekajúca tečúca voda všetko zhoršia. Vaničku vyložte zloženým uterákom (ktorý samozrejme navlhne), aby mali pocit, že sa majú čoho chytiť. Klzká podlaha vane tiež spôsobí mačke väčší stres. Opatrne na ňu nalejte vodu nádobou nie sprchou . Na záver buďte naozaj opatrní v okolí tváre a očí!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button