DizajnVZŤAHY

Zásnubný prsteň : Ako si vybrať zásnubný prsteň

10 nákupných rád, ktoré vám pomôžu nájsť dokonalý zásnubný prsteň

Je na čase kúpiť zásnubný prsteň ? Blahoželáme! Nákup zasnúbného prsteňa je vo vašom živote dosť veľká vec , určite sa neuponáhľajte pretože existuje veľmi veľa faktov na ktoré si treba dať pozor a na ktoré treba myslieť pri výbere toho správneho zásnubného prsteňa. Záleži na spravnej veľkosti , materiály , typu prsteňa a čo je najzákladnejšie záleži na cene .Aby ste mali čo najlepší prsteň za čo najlepšiu cenu
Či už budete spolu hľadať ten vyvolený prsteň alebo sa chystáte svoju polovičku prekvapiť , tento rozsiahly sprievodca je kľúčom k nájdeniu dokonalého zásnubného prsteňa pre vašu polovičku. zásnubný prsteň.

 

1. Zvážte, aký tvar diamantu chcete

 

ako vybrat zasnubny prsten

Ak viete , aký tvar by sa vašej polovičke páčil , máte plus . Možno si poviete však to je jedno aký má tvar . Ale každý tvar (tiež známy ako výrez) má inú cenu – a každý má inú cenu za karát. Okrúhly rez je najdrahší, zatiaľ čo hruška a štvorec je lacnejší . Ukaždého tvaru je aj iná cena za karát . Ak vám záleží na veľkosti , môžete si zvoliť menej karátov a tvar štvorca .Predtým, ako sa vydáte nakupovať zásnubný prsteň, preštudujte si tvary prsteňov a zvolte si jeden lebo dva tvary podľa ktorých sa budete riadiť . zásnubný prsteň.

 

2. Vyberte si kov

 

Zásnubné prstene (a tiež snubné prstene) sú tradične vyrobené zo žltého zlata, bieleho zlata, striebra alebo platiny – hoci v posledných rokoch sa stalo ružové zlato ako svieža moderná alternatíva. Aj keď platina môže vyzerať dosť podobne ako striebro, platina je podstatne drahšia, pretože má väčšiu hustotu (a je tiež vzácnejšia). Niektoré kovy sa škriabu ľahšie ako iné, takže predtým, ako sa rozhodnete, zoberte do úvahy životný štýl polovičky – a samozrejme rozpočet.Zásnubný prsteň.

 

3. Majte na pamäti veľkosť karátu

 

zasnubne prstene cena

 

Vaša polovička by si mohla myslieť, že vie, čo chce, pokiaľ ide o veľkosť alebo tvar, ale pri skúšaní prsteňov by mohla zistiť, že chce úplne niečo iné – vždy, keď vidíte prsteň na prste v reálnom živote, je to iné. Ak si zvolíte bežnú veľkosť karátu, môžete ušetriť významné peniaze. Ceny diamantov sa výrazne zvyšujú, ak vážia najžiadanejšie váhy: myslite na polovičné a celé karátové váhy (0,50, 1, 1,5 atď.). „Kúpte si diamant, ktorý sa len veľmi odlučuje od týchto bežných váh, a ušetríte tak peniaze a nikto nebude môcť povedať, že je to 0,92 karátu namiesto 1 karátu. Tiež si pozrite Prosím drž mi ruku navždy.

 

4. Kúpte správnu veľkosť

Spravne odmerajte polovičkynu veľkosť . Nechcete predsa prsteň, ktorý jej preruší krvný obeh, alebo čo je ešte horšie, taký voľný, že hrozí riziko vypadnutia. Mal by byť útulný, ale pohodlný. Ak spolu nenakupujete zásnubný prsteň, dôkladne si zistite veľkosť prsteňov , ktoré nosi vaša polovička .zásnubný prsteň.

 

5. Zvážte, ako bude váš zásnubný prsteň vyzerať

 

zasnubne prstene

Aj keď už kúpite dokonalý zásnubný prsteň . Vecte že to nie je ani jedna polovička toho čo vás čaká . Až vaša svadba je skutočný symbol manželstva .Určite majte na pamäti že aj svadba stojí dosť . Takže zásnubný prsteň nemusí byť až taký drahý .Ak financie nehrajú rolu môžete sa zamerať na zladenie , vyberte taký prsteň ku ktorému môžete potom dokúpiť aj náramok .

 

6. Vždy kupujte certifikovaný prsteň

Nákup zásnubného prsteňa je jedným z drahších nákupov v živote, takže si nájdite čas na inteligentné nakupovanie. Keď konečne nájdete vysnený prsteň, uistite sa, že kupujete certifikovaný kameň od akreditovaného laboratória . Diamanty certifikované niektorými laboratóriami môžu mať nafúknuté triedy, čo dáva zákazníkovi veľkú ilúziu, keď v skutočnosti dostal diamant nižšej kvality, . Je to vlastne najväčší trik, aký hrajú mnohé klenotníctva.zásnubný prsteň.

 

7. Uistite sa , aby sa certifikát zhodoval s diamantom

 

zasnubný prsteň

Väčšina diamantov je na páse označená laserom a to je možné skontrolovať pomocou klenotníckej lupy.Mnohé obsahujú inklúzie, takže sa môžete pozrieť na diamant a zistiť, či nedokonalosti súhlasia aj s mapou na certifikáte.

 

8. Buďte rozhodnutý v kvalite čistoty zásnubný prsteň

Určite ušetrite aj tak, keď kúpite tmavší diamant , ktorý aj tak bude pohľadom voľného oka vyzerať bezfarebne. Rozdiely medzi jednotlivými odtieňmi môžu byť obrovské. Na druhej strane, je to výbrus diamantu, ktorý mu dodáva tú nádhernú iskru, ktorú milujeme. Prečítajte si článok ako vyčistiť striebro. Existuje niekoľko spoľahlivých a praktických metód, ktorými sa vám môže podariť vyčistiť striebro do pôvodného stavu.

 

9. Vyjednávajte ako šéf ,zásnubný prsteň

 

Zasnubný prsten

Urobte si dokonalý prieskum a prehľad , skôr ako začnete vyjednávať . Niektoré prstene môžu byť predražené až 500 % . Dobrý klenotník bude ochotný vyberať v rámci vášho rozpočtu a ponúkne vám najlepšiu kvalitu, ktorá vyhovie vašim potrebám.

 

10. Choďte do veľkoobchodnej štvrte

 

Súkromný maloobchod je schopný spolupracovať so zákazníkom na individuálnom základe a vytvoriť prsteň špeciálne pre neho , čo ale stojí trošku viac . Vo veľkoobchode , pretože nemáme režijné náklady tradičných maloobchodníkov, môžeme ušetriť viac ako 30 percent a získať tak najlepšiu cenu .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button