DizajnDIZAJN

Vonkajšia kuchyňa: Čo všetko treba vedieť

Vonkajšia kuchyňa: Čo všetko treba vedieť . Vonkajšia kuchyňa ako si vyrobiť a námety ,rady a typy čo má obsahovať ,materiál na výrobu kuchyne .

 

Ak mate radi varenie/ grilovanie a chcete tráviť čas vonku, vonkajšia kuchyňa vám pomôže ľahšie spojiť oba záujmy. Či už máte veľkú záhradu alebo malý dvor, vonkajšia kuchyňa vám môže pomôcť tráviť čas vonku. Môžete variť a podávať jedlá , počas pekných dní s rodinou a priateľmi. Dizajn vašej vonkajšej kuchyne môže závisieť od dostupnosti priestoru, rozpočtu a typov častí , ktoré plánujete v takejto kuchyni mať .Vonkajšia kuchyňa.

 

varenie vo vonkajšej kuchyni

 

Pulty – Vonkajšia kuchyňa

 

Vonkajšia kuchyňa . Vaša vonkajšia kuchyňa potrebuje pracovnú dosku, kam môžete umiestniť prísady a podnosy na prípravu jedla, ktoré chcete podávať. Dosky zo žuly sú preferovanou voľbou pre vonkajšie kuchyne, pretože sú odolné a ťažko sa poškodia , navyše odolávajú UV lúčom a vlhkosti. Ľahko sa čistia a udržiavajú.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Grily – Vonkajšia kuchyňa

 

gril na vonkajšej zahrade

 

Pri príprave jedla vonku vám môžu pomôcť grily na plyn alebo drevené uhlie. Výber grilu bude závisieť od toho, či môžete do vonkajšej kuchyne vložiť plynovú bombu alebo či môžete zakladať oheň ktorý by mohol vadiť susedom .

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

Skladovanie – Vonkajšia kuchyňa

 

dizajn vonkajšej kuchyne Vonkajšia kuchyňa

 

Vonkajšia kuchyňa by mala mať aspoň nejaké úložné zariadenie. Takto si môžete v kuchyni uložiť základné prísady, príbory a taniere a ušetriť tak viacnásobné cesty späť do domu do kuchyne, kde nájdete potrebné veci. Dať si tam soľ, korenie, obrúsky a príbory, ako aj niekoľko omáčok a korenín vám ušetri veľa času , miesto toho aby ste behali stale do kuchyne máte všetko na jednom mieste . Je dobre si určiť čo kde budete mať a vždy pred naplanovanou akciou si všetko potrebné doplniť .Vonkajšia kuchyňa.

Drezy

 

kuchynska pracovna doska do zahrady Vonkajšia kuchyňa

 

Vonkajšia kuchyňa by mala mať tiež umývadlo a prívod vody. Aj keď je možné umývadlo nainštalovať ľahko, pre dodávku vody je potrebné položiť potrubie a získať stavebné povolenie. Keď sa však chcete venovať hosťom , umývadlo a vodovodná batéria vám pomôžu umyť si ruky, poháre a ďalší riad. To tiež pomôže pri urýchlení celého procesu čistenia. Použitý riad môžete umývať vo vonkajšom dreze a čistý riad si bez problémov môžete uložiť buď vonku alebo si ho odniesť dovnútra.

Chladnička

 

Pretože väčšina varenia a zábavy vonku sa koná v teplejších mesiacoch roka, chladnička zvýši pohodlie a hodnotu vašej vonkajšej kuchyne. V chladničke môžete uchovávať chladené nápoje a ľad, chladené šaláty, omáčky a dokonca aj zmrzlinu. Uľahčuje sa tak usporiadanie vonkajšej akcie, pretože hostia si počas čakania na podávanie jedla môžu jednoducho vziať chladný nápoj. Kompaktná chladnička, ktorá sa zmestí pod dosku, vám pomôže uložiť veci potrebné na párty po ruke a ušetrí vám tak starosti s uponáhľaním sa späť do domu zakaždým, keď niekto chce studený nápoj, trochu ľadu atď.

 

vonkajši chladiaci box Vonkajšia kuchyňa

 

Osvetlenie

 

svetla do zahradnej kuchyne Vonkajšia kuchyňa

 

Vonkajšia kuchyňa by mala mať dostatok osvetlenia hlavne nad pracovnou doskou a varnou zónou. To vám umožní využívať priestor aj večer a v noci. Či už plánujete usporiadať večierok pri bazéne v letných večerných hodinách alebo chcete tráviť čas vonku v letných večerných hodinách s rodinou, dostatočné osvetlenie pracovných plôch nad pracovnou doskou a oblasti na varením znamená, že môžete tráviť čas vonku aj pri príprave jedál a jedení aj keď už je vonku tma , ale dajte pozor na hmyz .

 

Sedenie

 

sedenie v kuchyni na zahrade Vonkajšia kuchyňa

 

Trvalé sedenie môžete pripevniť blízko vonkajšej kuchyne vo forme drevených alebo kovaných lavičiek a stolov, alebo môžete použiť rozkladacie a pohyblivé stoličky a stoly. Permanentné lavice a stoly znamenajú menej práce, keď organizujete zhromaždenie, pretože nemusíte usporiadať stoly a stoličky.

Ak však máte malú záhradu alebo chcete mať flexibilitu pri usporiadaní sedenia, mohli by ste investovať do skladacieho a rozkladacieho nábytku, ktorý je možné použiť vo viacerých častiach záhrady. Rovnakú sadu plastových stoličiek môžete použiť napríklad v blízkosti vonkajšej kuchyne, v blízkosti bazéna alebo na terase, podľa toho, kde chcete tráviť čas . Navyše, tento typ nábytku je možné skladovať v suteréne alebo podkroví, ak sa nepoužíva, alebo ak je veľmi horúce alebo studené počasie.

 

Zhrnutie

 

Správne naplánovaná vonkajšia kuchyňa je úžasný spôsob, ako predĺžiť čas strávený vonku. Jednoduchým presunom prípravy jedla a času jedla do exteriéru môžete tráviť viac času na čerstvom vzduchu . Trávenie času vonku vám pomôže relaxovať a odpočinúť si a psychicky sa pripraviť na deň alebo týždeň dopredu. Grilovanie vašich obľúbených jedál vonku zlepší chuť a spríjemní vám jedlo.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button