OmaľovánkyOMAĽOVÁNKY A KRESLENIE

Omaľovánka vlk 15 krásnych omaľovaniek vlka

Omaľovánka vlk, známy aj ako vlk sivý alebo vlk sivý, je veľká psovitá šelma pochádzajúca z Eurázie a Severnej Ameriky. Bolo rozpoznaných viac ako tridsať poddruhov Omaľovánka vlk. pričom vlk sivý. Ako sa všeobecne chápe, zahŕňa nedomestikované/zdivočené poddruhy. Vlk je najväčším žijúcim členom čeľade Canidae. Od ostatných druhov Canis sa odlišuje aj menej špicatými ušami a ňufákom.

 

Omaľovánka vlk

 

Omaľovánka vlk

 

Omaľovánka vlk

 

Omaľovánka vlk

 

Ako aj kratším trupom a dlhším chvostom. Napriek tomu je Omaľovánka vlk dostatočne príbuzný s menšími druhmi Canis, ako sú kojot a šakal zlatý. S nimi mohol vytvárať plodné krížence. Pruhovaná srsť vlka je zvyčajne strakatá biela, hnedá. Sivá a čierna, hoci poddruhy v arktickej oblasti môžu byť takmer celé biele.

 

Zo všetkých členov rodu Canis je Omaľovánka vlk najviac špecializovaný na kooperatívny lov zveri. Sa prejavuje jeho fyzickými adaptáciami na zdolávanie veľkej koristi. Jeho sociálnejšou povahou a vysoko vyspelým expresívnym správaním vrátane individuálneho alebo skupinového vytia. Hedgehogs Coloring Pages: 9 Free Colorings Book

 

Najkrajšie omaľovanky vlka

 

Omaľovánka vlk

Omaľovánka vlk

Omaľovánka vlk

 

Pohybuje sa v nukleárnych rodinách pozostávajúcich zo spáreného páru. Ktorý sprevádzajú ich potomkovia. Potomkovia môžu odísť a vytvoriť vlastné svorky po dosiahnutí pohlavnej dospelosti a v reakcii na konkurenciu o potravu v rámci svorky. Vlky sú tiež teritoriálne a boje o územie patria medzi hlavné príčiny úmrtnosti vlkov.

 

Vlk je prevažne mäsožravec a živí sa veľkými voľne žijúcimi cicavcami s kopytami, ako aj menšími zvieratami, hospodárskymi zvieratami, zdochlinami a odpadkami. Jednotlivé vlky alebo spárené páry majú zvyčajne vyššiu úspešnosť lovu ako veľké svorky. Vlky môžu infikovať patogény a parazity, najmä vírus besnoty.

 

Omaľovánka vlk pre deti

 

Omaľovánka vlk pre deti

 

Celosvetová populácia vlka dravého sa v roku 2003 odhadovala na 300 000 jedincov a Medzinárodná únia na ochranu prírody (IUCN) ju považuje za najmenej ohrozenú Omaľovánka vlk. Vlci majú za sebou dlhú históriu interakcií s ľuďmi, pričom vo väčšine pastierskych spoločenstiev boli opovrhovaní a lovení kvôli útok.

 

Kreslený vlk

 

Omaľovánka vlk pre deti

 

Omaľovánka vlk pre deti

Omaľovánka vlk pre deti

 

Vlk sa tiež považuje za predka domáceho psa. Hoci strach z vlkov existuje v mnohých ľudských spoločnostiach, väčšina zaznamenaných Omaľovánka vlk útokov na ľudí sa pripisuje zvieratám trpiacim besnotou. Útoky vlkov na ľudí sú zriedkavé, pretože vlkov je pomerne málo, žijú ďaleko od ľudí a strach z ľudí si vypestovali na základe skúseností s poľovníkmi, rančermi a pastiermi. Žehlička na vlasy : Podľa čoho si vybrať.

 

 

Omaľovanka vlka

 

Omaľovánka vlk pre deti

Omaľovánka vlk pre deti

Omaľovánka vlk pre deti

Omaľovánka vlk pre deti

 

Vlk je najväčším žijúcim zástupcom čeľade psovitých a od kojotov a šakalov sa odlišuje širším ňufákom, kratšími ušami, kratším trupom a dlhším chvostom.Je štíhly a mohutne stavaný, s veľkým, hlboko klesajúcim hrudným košom, šikmým chrbtom a silne osvaleným krkom. Vlk má mierne dlhšie nohy ako iné psovité šelmy, čo mu umožňuje rýchly pohyb a prekonávanie hlbokého snehu, ktorý v zime pokrýva väčšinu jeho geografického areálu. Uši sú pomerne malé a trojuholníkové. Omaľovánka princezná – 50+ Omaľovánky princezná

 

Hlava vlka je veľká a ťažká, so širokým čelom, silnými čeľusťami a dlhou tupou papuľou. Lebka je dlhá 230 – 280 mm a široká 130 – 150 mm. Zuby sú ťažké a veľké. Omaľovánka vlk vďaka čomu sú vhodnejšie na drvenie kostí ako u iných psovitých šeliem. Nie sú však také špecializované ako u hyen.Jeho stoličky majú plochý žuvací povrch, ale nie v takom rozsahu ako u kojota, ktorého potrava obsahuje viac rastlinnej hmoty. Samice majú zvyčajne užšiu papuľu a čelo, tenší krk, o niečo kratšie nohy a menej mohutné plecia ako samce.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button