UŽITKOVÉ RASTLINYÚžitkové rastliny

Najlepšie stále rodiace jahody – 11 odrôd

Najlepšie stále rodiace jahody – 11 odrôd. Každý, kto pestuje jahody, chce získať čo najviac sladkých plodov! Nechceme mrhať časom, peniazmi ani miestom v záhrade na rastliny, ktoré produkujú len malé množstvo bobúľ. Ktoré odrody rodia najviac jahôd?

 

Najlepšie stále rodiace jahody

 

Najlepšie stále rodiace jahody - 11 odrôd

 

Najlepšie stále rodiace jahody. Hľadáte Najlepšie stále rodiace jahody? Pripravili sme pre vás 11 svetovo uznávaných odrôd ktoré vám prinesú tú najlepšiu úrodu. Kedy sadiť jahody? Najlepší čas na výsadbu

Honeoye

 

Honeoye

Honeoye je júnová odroda rodiaca v polovici sezóny, ktorá je mimoriadne mrazuvzdorná a mimoriadne produktívna. Najlepšie rastie v teple a je obzvlášť dobrou voľbou pre záhradkárov pestujúcich jahody na stredozápade, pretože chuť sa zvýrazňuje dozrievaním v miernych podmienkach.

 

Plody sú veľké a veľmi chutné, ale objavia sa až v druhej sezóne rastu. Potom bude vaša rastlina jahody Honeoye produkovať stabilne počas nasledujúcich 4 až 5 rokov.

 

Ozark Beauty

 

Ozark Beauty

 

Ozark Beauty je stále rodiaca odroda, ktorá je skutočne silným producentom.

Počiatočná úroda každej sezóny pozostáva z veľmi veľkých, nepravidelných, sladkých jahôd pričom v nasledujúcich úrodách počas celej sezóny sú bobule rovnomernejšie. Mnohí záhradníci považujú Ozark Beauty za celkovo najlepšiu zo všetkých stále rodiacich odrôd jahôd.

 

AC Wendy – Najlepšie stále rodiace jahody

 

AC Wendy - Najlepšie stále rodiace jahody

AC Wendy je skorá júnová odroda, ktorá poskytuje veľmi vysokú úrodu vysokokvalitných plodov. Podobne ako väčšina júnových odrôd očakávajte plody v druhom roku. Počas ich skorého obdobia kvitnutia buďte pripravení poskytnúť ochranu pred neočakávanými mrazmi.

Je stredne odolná voči múčnatke. Taktiež vytvára veľa omladkov, takže môžete každú sezónu zakladať ďalšie a ďalšie rastliny.

 

Alpine Alexandria

 

Alpine Alexandria

 

Alpine Alexandria je stále rodiaca odroda lesných jahôd, ktorá vytvára množstvo malýchjahôd. Táto jahoda nevytvára žiadne výbežky a je vynikajúcim pôdnym krytom. Čím viac priestoru týmto rastlinám poskytnete, tým hojnejšie budú plodiť.

Alpine Alexandria rodí veľmi malé jahody – majú menej ako pol centimetra, ale každý plod je plný chuti. Odrody jahôd Alpine produkujú najsladšie plody zo všetkých.

 

Alpine Yellow Wonder – Najlepšie stále rodiace jahody

 

Alpine Yellow Wonder je ďalšia stále rodiaca odroda lesných jahôd. Tieto rastliny produkujú malé, bledožlté jahody nepriťahujú toľko vtákov ako ich červené kolegyne.

Odrody jahôd Alpine prinášajú plody už v prvom roku výsadby. Dobre rodia v polotieni a nedarí sa im v horúcich oblastiach záhrady. Tieto drobné bobule dobre rastú v nádobách, skalkách, plných záhonoch a na okrajoch záhonov.

 

Sweet Charlie

 

Sweet Charlie

 

Sweet Charlie je skorá júnová odroda vyšľachtená na Floride. Bohaté plody sú veľmi sladké a majú pevnú dužinu. Veľké plody sa tvoria na začiatku sezóny, ale v niektorých ideálnych rokoch sa druhá úroda veľmi veľkých plodov vytvára na samom konci vegetačného obdobia.

 

Earliglow

 

Earliglow

Earliglow je najranejšou júnovou odrodou, ktorá rodí v skorom období. Po plodení vytvára bohatú úrodu. Bobule Earliglow sú veľké, šťavnaté, jasne červené a aromatické.

Odroda Earliglow je mimoriadne nenáročná na pestovanie. Bude sa jej dariť v riadkoch, na vyvýšenom záhone alebo v nádobe. Je odolná voči mnohým rôznym chorobám vrátane verticiliového vädnutia a červenej stélie.

 

Sweet Kiss – Najlepšie stále rodiace jahody

 

Sweet Kiss - Najlepšie stále rodiace jahody

 

Jahoda Sweet Kiss je stáleplodiaca odroda. Dobre rastie v pôde alebo v nádobách.

Ak chcete získať najvyššiu úrodu, v prvom roku rastu odštipnite prvú ružicu kvetov a bobule zbierajte neskôr počas sezóny. Plody zbierajte pravidelne, keď dozrievajú, aby ste podporili pokračovanie intenzívneho plodenia počas celej sezóny.

 

Chuť jahôd Sweet Kiss je veľmi sladká a plná a zvíťazila v mnohých slepých degustačných testoch. Veľké plody sú atraktívne pevné, klinovité a tmavočervené.

 

Evie-2

 

Evie-2

Evie-2 ponúka jednu z najvyšších úrod spomedzi všetkých odrôd s neutrálnou dennou teplotou. Je menej citlivá na vyššie letné teploty, ktoré ovplyvňujú denné neutrálne odrody.

Odroda Evie-2 v prvom roku rastu vytvára veľké, pevné, sladké, červené plody. Táto odroda je odolná voči mnohým listovým chorobám a darí sa jej na plnom slnku.

 

Flavorfest

 

Flavorfest je stredne skorá júnová odroda. Jahoda Flavorfest je odolná voči červenej stéle a väčšine chorôb stonky a listov. Má nižšiu náchylnosť na botrytídovú hnilobu plodov ako iné stredne skoré odrody, takže môžete počítať s väčšou úrodou bohatých plodov. Kedy sadiť jahody? Najlepší čas na výsadbu

Uvádza sa, že chuť jahôd Flavorfest je takmer taká dobrá ako Earliglow so 4-krát väčšími plodmi. Bobule sú jasne červené, bacuľaté a mimoriadne atraktívne.

 

Seascape – Najlepšie stále rodiace jahody

 

Seascape - Najlepšie stále rodiace jahody

Seascape je odroda s dennou neutralitou. Hojne rodí kedykoľvek, keď sa teplota pohybuje v rozmedzí 20 – 25 stupňov. Okrem vysokej produkcie je Seascape odolná voči teplu a chorobám.

Veľké kužeľovité jahody odrody Seascape sú jasne červené. Chuť je ovocná a lahodná. Táto odroda rastie obzvlášť dobre na juhu a v bezmrazých zónach je vždyzelená.

 

Záver

V závislosti od odrody môžu jahody každú sezónu priniesť až 3 kilogramy plodov na rastlinu. Vyberte si odrodu, ktorá má túto schopnosť a dobre rastie vo vašom pásme. Potom postupujte podľa návodu, aby ste jahodám poskytli najlepšiu možnú starostlivosť. Šťastné pestovanie jahôd!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button