OKRASNÉ RASTLINYOkrasné rastliny

Najlepšie kvety na priame slnko: Top 10 kvetov

Najlepšie kvety na priame slnko: Top 10 kvetov na slnečné záhony. Každá záhrada má svoje slnečné miesta, kde sa rastliny v priebehu dňa dostanú do kontaktu s priamym slnečným žiarením. Pre niektoré rastliny môže byť priame slnko zničujúce, pre iné je to životne dôležité. Ak chcete svoju záhradu oživiť krásou a farbou, vyberte si z týchto 10 najlepších kvetov, ktoré prosperujú na priamom slnku.

Najlepšie kvety na priame slnko

 

Najlepšie kvety na priame slnko

 

Týchto 10 najlepších kvetov na priame slnko sú ideálnou voľbou pre záhradkárov, ktorí chcú svoje slnečné záhony oživiť krásou a farbou. Tieto rastliny nielenže prosperujú na slnečných miestach, ale pritiahnu aj opylovače a oživia vašu záhradu. Nezáleží na tom, či hľadáte kvety pre záhony, nádoby alebo závesné koše, s týmito rastlinami určite nesklamete.

1. Gaillardia (Gaillardia x grandiflora)

 

Gaillardia (Gaillardia x grandiflora)

 

 

Najlepšie kvety na priame slnko. Žiarivá krása pre slnečné záhony. Gaillardia, tiež známa ako šľachaticový kruh, je trváca rastlina, ktorá miluje slnko a dobre znáša suché podmienky. S úžasnými oranžovými a žltými farbami prinesie do vašej záhrady žiarivú krásu. Gaillardia kvitne od skorej zimy až do jesene, čo z nej robí ideálny výber pre dlhotrvajúci záhon.

 

2. Slnečnica (Helianthus annuus)

 

Slnečnica (Helianthus annuus)

 

Symbol leta a slnečných dní. Slnečnice sú jedným z najznámejších kvetov milujúcich slnko. S výškou od 30 cm do niekoľkých metrov sú výraznou a krásnou prírodou záhrady. Slnečnice sú okrem toho veľmi jednoduché na pestovanie a ich obrovské kvety poskytujú veľké množstvá nektáru pre opylovače.

 

3. Levanduľa (Lavandula angustifolia) – Najlepšie kvety na priame slnko

 

Levanduľa (Lavandula angustifolia) - Najlepšie kvety na priame slnko

 

Vôňa záhrad a ukludňujúce pôsobenie. Levanduľa je nielen krásna rastlina s fialovými kvetmi a výraznou vôňou, ale tiež výnimočne odolná voči suchu a slnečnému žiareniu. Táto trváca rastlina sa hodí nielen do záhonov, ale aj ako okrasný prvok na terasy a balkóny. Levanduľa pestovanie

 

4. Portulaka (Portulaca grandiflora)

 

Portulaka (Portulaca grandiflora)

 

Pestrá a nenáročná rastlina pre slnečné miesta. Portulaka, známa aj ako žerucha, je jednoročná rastlina ponúkajúca množstvo farieb, ako sú ružová, oranžová, žltá a červená. Táto nenáročná rastlina miluje slnko a dobre znáša suché podmienky. Je ideálna pre záhony, skalky a nádoby, kde sa jej sukulentné listy a jasné kvety môžu vynímať. Ako pestovať kaktusy v dome alebo byte

 

5. Kosatec (Iris spp.) – Najlepšie kvety na priame slnko

 

Kosatec (Iris spp.) - Najlepšie kvety na priame slnko

 

Krása a elegancia pre vašu záhradu. Kosatec je trváca rastlina s veľkým množstvom druhov a hybridov, ktoré ponúkajú širokú škálu farieb a tvarov. Miluje slnečné miesta, ale dobre znáša aj polotieň. Jeho veľké, nápadné kvety dodajú záhrade eleganciu a jedinečný šarm.

 

6. Kúpalnica (Coreopsis spp.)

 

Kúpalnica (Coreopsis spp.)

 

Žlté a oranžové hviezdy vo vašej záhrade. Kúpalnica je ďalšou trvácou rastlinou, ktorá miluje slnko a kvitne v nádherných odtieňoch žltej a oranžovej. Jej jemné lístie a jasné kvety sú ideálnou voľbou pre hranice, skalky a dokonca aj závesné nádoby. Kúpalnica je tiež veľmi atraktívna pre opylovače, ako sú včely a motýle.

 

7. Rudbekia (Rudbeckia spp.)

 

Rudbekia (Rudbeckia spp.)

 

Slnkom zaliate kvety pre veselú záhradu. Rudbekia, často nazývaná aj slnečný klobúk, je ďalšou trvácou rastlinou, ktorá miluje slnečné miesta. Jej veľké, žiarivé kvety s tmavým stredom kvitnú od leta do jesene, čím prinášajú veselú atmosféru do každej záhrady. Rudbekia je tiež odolná voči suchu a veľmi lákavá pre opylovače. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

8. Agastache (Agastache spp.)

 

Agastache (Agastache spp.)

 

Najlepšie kvety na priame slnko. Vôňa a farba pre váš slnečný záhon. Agastache, známa aj ako anízová metlika, je trváca rastlina s výraznou vôňou a krásnym farbeným kvetením. Táto rastlina miluje slnko, je odolná voči suchu a ponúka kvety v odtieňoch modrej, purpurovej, ružovej a oranžovej. Agastache je ideálna pre slnečné záhony a výborná pre opylovače, ako sú včely, motýle a kolibríky.

 

9. Verbena (Verbena spp.) – Najlepšie kvety na priame slnko

 

Verbena (Verbena spp.) - Najlepšie kvety na priame slnko

 

Jemné kvety s dlhou dobou kvitnutia. Verbena je rod rastlín, ktorý zahŕňa jednoročné aj trvalé druhy, ktoré všetky milujú slnko. Kvety verbény sú jemné a nápadné, kvitnú v rôznych odtieňoch ružovej, fialovej, červenej a bielu. Verbena je ideálnym doplnkom pre slnečné záhony, nádoby alebo závesné koše a je veľmi atraktívna pre opylovače. Verbena: Pestovanie a starostlivosť

 

10. Jalovec (Salvia spp.)

 

Jalovec (Salvia spp.)

 

Najlepšie kvety na priame slnko. Aromatická rastlina s bohatým kvetením. Jalovec je veľmi rozmanitá skupina rastlín, ktorá zahŕňa jednoročné aj trvalé druhy. Väčšina druhov jalovca miluje slnečné podmienky a kvitne v rôznych farbách, ako sú modrá, purpurová, ružová, červená a biela. Jalovec je známy svojimi aromatickými listami a je veľmi obľúbený medzi opylovačmi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button