CestovanieZAHRANIČIE

Najkrajšie mesto Top 10 najkrajších mest na svete

Ako by ste definovali krásu mesta? Pravdepodobne na základe umenia, architektúry, hôr, pláží … atď. Niektoré mestá, sú známe svojimi prírodnými zaujímavosťami, niektoré pre svoje atrakcie . Tu je zoznam 10 najkrajších mest na svete. Najkrajšie mesto:


10. Sydney, Austrália

Sydney Najkrajšie mesto

Sydney má viac ako 100 úžasných pláží a tiež domov architektonického zázraku – Opera v Sydney. Je to svetové dedičstvo a hostí viac ako 1500 predstavení ročne.

So stovkami kilometrov pobrežných a kultových budov je prístav Sydney príležitostne najkrajším prístavom na svete. Jedno z najlepších miest, kde sa môžete pozerať na veľkolepý novoročný ohňostroj. Na jednej strane Sydney je Opera House a druhej strane je to magický svet prírody s dramatickými horami, nádhernými plážami, nádhernými záhradami a národnými parkmi.Najkrajšie mesto.

9. New York, Spojené štáty

New York Najkrajšie mesto

Najkrajšie mesto New York, obchodné hlavné mesto USA. V súčasnosti je v New Yorku 237 mrakodrapov a väčšina z nich sa nachádza na ostrove Manhattan.  Socha slobody, ktorá sa nachádza na ostrove Liberty v New Yorku, je jednou z najznámejších pamiatok na svete. Je považovaná za ikonu slobody. Central Park v New Yorku je jedným z najväčších a najkrajších mestských parkov na svete. Tento park sa rozprestiera na rozlohe 3,5 km2.

Centrálny park je tiež najnavštevovanejším mestským parkom v USA.  New York má viac divadiel (420) ako každé iné mesto na svete. New York je domovom niektorých z najlepších múzeí na svete, vrátane metropolitného múzea umenia, amerického múzea prírodnej histórie, zbierky Frick a múzea Guggenheim.

8. Singapur, Singapur

Singapur

Domov najdrahšieho samostatného kasína – Marina Bay Sands. Náklady na výstavbu tohto strediska sa odhadujú na 5,5 miliardy dolárov. Marina Bay Sands má reštaurácie, divadlá, výstavné centrá a 15000 štvorcových metrov kasína. Infinitný bazén v 57. poschodí Marina Bay Sands v Singapure je jedným z najkrajších bazénom na svete.Najkrajšie mesto.

Mesto Singapur má veľa inšpiratívnych zelených plôch. Záhrada pri zálive v centre Singapuru je najlepší príklad. Tento fantastický park sa rozprestiera na ploche 101 hektárov a obsahuje viac ako 1 milión rastlín. Singapurská botanická záhrada, park východného pobrežia a parkový rezervoár MacRitchie sú ďalšie známe parky v Singapure.Singapur je jedno z najčistejších miest na svete.

7. Kapské Mesto, Južná Afrika

kapske mesto

Najkrajšie mesto.Toto nádherné mesto sa nachádza v južnej časti afrického kontinentu. Svetovo preslávená Mys dobrej nádeje a mora Agulhas sa nachádzajú v južnej časti tohto mesta. Plášť dobrej nádeje je súčasťou známej stolovej hory, ktorá prináša mimoriadny výhľad na pláže, hory a údolia. Cape Agulhas je južný vrchol afrického kontinentu.Victoria and Alfred water-front, ktorý sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu, tvoria obchody, reštaurácie, galérie a reštaurácie.

Ponúka úžasný výhľad na oceán a stolovú horu.Horská stolová hora s výhľadom na Kapské Mesto je rajom pre turistov. Táto krásna hora má výšku 1084 metrov. K dispozícii je lanovka na vrchol hory. Bo-kaap predmestí v centre Kapského mesta je jedno z najfarebnejších miest na svete. Zmiešané farebné domy v meste Bo-kaap majú gruzínske a holandské architektonické štýly. Tieto domy spolu s dobre udržiavanými dláždenými uličkami robia z nich rajom fotografa.

6. Rio de Janeiro, Brazília

Rio de Janeiro, Brazília

Najkrajšie mesto .Socha Krista Vykupiteľa, ktorá sa nachádza na 700 metrov vysokej hore Corcovado, je najznámejšou atrakciou mesta Rio de Janeiro a ikonou kresťanstva. Táto 30 metrov vysoká socha je jedným zo siedmich nových divov sveta. Rio Carnival je najväčším karnevalom na svete. Tento veľký festival začína 40 dní pred Veľkou nocou a trvá päť dní. T

ento festival priťahuje viac ako 2 milióny návštevníkov z celého sveta. Viac ako 200 škôl samby sa každoročne zúčastňuje prehliadky samby (brazílsky hudobný a tanečný žáner).Najkrajšie mesto .
S kilometrami bieleho piesku a tyrkysovo modrej vody Copacabana pláž Rio patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Les Tijuca je jedným z najväčších mestských lesov na svete.Pokrýva 12,4 štvorcových míľ. Chráni stovky rastlinného a živočíšneho života. Návštevníci si môžu vyskúšať park na najvyššom vrchole Pico da Tijuca (1021 m vysoký).

5. Istanbul, Turecko Najkrajšie mesto

Istanbul, Turecko Najkrajšie mesto

Istanbul je jediné transcontinentálne mesto (ktoré sa nachádza na dvoch kontinentoch) na skontinentoch – Európa a Ázia. Istanbul je krajina architektonických zázrakov. Najznámejšia je Hagia Sofia – bývalý byzantský kostol a dnes múzeum. Bola postavená už v 4. storočí. Palác Topkapi, cisárska mešita Sultan Ahmet, veža Galata a Efez sú ďalšími slávnymi architektonickými zázrakmi Istanbulu.Z mesta je vidieť jeden z najkrájšich západov slnka na svete.

Československý vlčiak – kríženec Vlka a Nemeckého ovčiaka

Na jar môžu návštevníci vidieť viac ako 20 miliónov kvitnúcich tulipánov .S viac ako 4000 obchodmi je veľký bazár v Istanbule jedným z najväčších a najstarších pokrytých trhov na svete.

4. Florencia, Taliansko Najkrajšie mesto

Florencia, Taliansko Najkrajšie mesto

Florencia je najkrajšie mesto, kde si môžete vychutnať umelecké diela. Je zaujímavé, že asi tretina všetkých svetových umeleckých pokladov sa nachádza vo Florencii. Galérie Florence Uffizi je najnavštevovanejšou umeleckou galériou v Taliansku. Táto galéria obsahuje niektoré z najvýznamnejších umeleckých diel z talianskeho renesančného obdobia, vrátane ognissanti madonna Giotto, Doni Tonto od Michelangelo, Madona Goldfinch Raphaela a Zvestovania Simona Martiniho a Lippa Memmiho. Galleria dell’Accademia di Firenze vo Florencii ponúka jedno z najväčších majstrovských diel, ktoré boli kedy postavené – Michelangelo David. Florencia je prvé miesto v Európe, ktoré má vydláždené ulice.
Florencia katedrála, katedrála postavená v rokoch 1296 až 1436, je miestom svetového dedičstva a významnou turistickou atrakciou Florencie. Má najväčšou murovanou kupolu na svete.

3. Budapešť, Maďarsko Najkrajšie mesto

Budapešť, Maďarsko Najkrajšie mesto

Budapešť je skvelou destináciou, kde si môžete vychutnať skutočnú architektonickú krásu. Najlepším príkladom je hrad Buda, mohutný hrad z 18. storočia, ktorý sa nachádza na južnej časti hradu. Má barokový, stredný vek a moderné architektonické štýly.

Múzeum výtvarného umenia v Budapešti obsahuje viac ako 100000 kusov umeleckých diel s európskym pôvodom. Maďarský parlament, ktorý sa nachádza v Budapešti, je treťou najväčšou budovou parlamentu na svete. Táto budova je dlhá 268 metrov a šírka 123 metrov je najväčšou budovou v Maďarsku. Táto impozantná budova je tiež vynikajúcim príkladom novogotickéj architektúry.

Veľká synagóga v Budapešti je najväčšou synagógou v  Európe. Táto ohromujúca 75 metrov dlhá, 27 metrov široká synagóga zobrazuje maurské, byzantské a romantické architektonické štýly.

2. Paríž, Francúzsko Najkrajšie mesto

Paríž, Francúzsko Najkrajšie mesto

Ako viete, Paríž je považovaný za najromantickejší mesto na svete. Existuje veľa dôvodov – Krása mesta, lahodné jedlá, svetlá a samozrejme stena lásky. Le mur des je t’aime alebo stenu lásky, ktorá sa nachádza na kopci v Montmartre v Paríži, kde bola veta „Milujem ťa“ napísaná 311 krát v 250 jazykoch. Eiffelova veža v Paríži je jednou z najznámejších pamiatok na svete. Pomenovaná je podľa svojho inžiniera Gustava Eiffela, táto nádherná pamiatka má výšku 300 metrov.

Na vrchol veže sa môžete dostať výťahom alebo po schodoch . Odtiaľ si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na mesto Paríž.
Múzeum Louvre v Paríži je najväčšie múzeum na svete. Má zbierku viac ako 38000 objektov zo 6. storočia B.C do 21. storočia. Najslávnejším a najcennejším predmetom tejto zbierky je – Mona Lisa, portrétovaná maľba veľkého Leonarda Da Vinciho.

Mesto Paríž je nebom pre milovníkov jedál a nákupov.

1. Benátky, Taliansko Najkrajšie mesto

Benátky, Taliansko Najkrajšie mesto

Pozostáva z 118 malých ostrovov spojených mostami, Benátky sú jedným z najromantickejších a najkrajších miest na svete. Zaujímavé je, že v Benátkach nie sú cesty. To je to, čo robí toto mesto tak jedinečným. Vodné autobusy alebo gondoly (tradičné benátske veslové člny) sú hlavnými spôsobmi, ako sa dopraviť cez toto krásne mesto.

Žehička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

Gondola jazda v Grand Canal je najlepší spôsob, ako si vychutnať krásu Benátok. Grand Canal je kanál s priemerom 3,8 km, ktorý prechádza týmto veľkým mestom.Okrem kanálov a Gondol je Benátky známe svojimi jedinečnými architektonickými štýlmi. Začiatkom 14. storočia je benátska gotická architektúra najznámejším architektonickým štýlom, ktorý sa nachádza v Benátkach. Dogeho palác zobrazuje najlepší príklad tohto štýlu v meste.

Zo 139 kostolov je Bazilika svätého Marka najznámejším a najkrajším kostolom v Benátkach.Na stavbu tohto kostola bol použitý Byzantský a gotický umelecký . Veľkoleposť tohto kostola je definovaná použitím 85000 štvorcových stôp mozaiky a 500 stĺpov pre jeho konštrukciu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button