OKRASNÉ RASTLINYOkrasné rastliny

Exotické rastliny – 10 najkrajších do vašej záhrady

Exotické rastliny. 10 Najkrajších Exotických Rastlín, Ktoré Vám Očaria Záhradu. Exotické rastliny majú jedinečné a pôsobivé kvety, listy a tvarové tvary, ktoré okamžite pritiahnu pozornosť. Ich farebné kombinácie a vzory môžu zmeniť každý záhradný priestor na úchvatné a exotické miesto. Ak hľadáte niečo mimoriadne pre svoju záhradu, tu je zoznam 10 najkrajších exotických rastlín:

Exotické rastliny

 

Exotické rastliny

 

Týchto 10 najkrajších exotických rastlín vytvára ohromujúce a pôsobivé záhradné scény. Ich jedinečné tvary, žiarivé farby a nádherné kvety prilákajú pozornosť a dodajú vášmu exteriéru exotický a tropický vzhľad. Bez ohľadu na to, či ich pestujete v kvetinových záhonoch, kvetináčoch alebo skleníkoch, tieto rastliny vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok a potešenie zo záhradkárskej práce.

 

1. Orchidea Cattleya (Cattleya Orchid)

 

Orchidea Cattleya (Cattleya Orchid)

 

Táto krásna orchidea je známa svojimi veľkými a nápadnými kvetmi. Má rôzne farby a tvary, od bielej až po fialovú a ružovú.

 

2. Plumeria (Frangipani)

 

Plumeria (Frangipani)

 

Plumeria je strom alebo krík s nádhernými kvetmi, ktoré majú opojnú vôňu. Kvety sú často farebne rozmanité a môžu byť žlté, ružové, oranžové alebo bielo-žlté.

 

3. Strelítzia (Paradajkový strom) – Exotické rastliny

 

Strelítzia (Paradajkový strom) Exotické rastliny

 

Táto exotická rastlina je známa aj ako paradajkový strom alebo rajský vták. Má veľké, farebné kvety, ktoré pripomínajú vtáčie hlavy.

 

4. Heliconia (Helikónia)

 

Heliconia (Helikónia)
Exotické rastliny

 

Helikonie majú dlhé, farebné kvety, ktoré sú často v tvare papagájových hláv. Ich výrazné farby, ako sú červená, oranžová a žltá, pridajú do vášho záhradného priestoru šmrnc.

 

5. Protea (Protea)

 

Protea (Protea)

 

Protea je výnimočná rastlina s kvetmi v tvare výbuchu. Tieto kvety majú rôzne farby a tvoria pekné aranžmány.

 

6. Passiflora (Marakuja) – Exotické rastliny

 

Passiflora (Marakuja). Exotické rastliny

 

Marakuja je popredná exotická liana so šľachtickými kvetmi. Ich farebné okvetné lístky a zaujímavý stred prilákajú množstvo motýľov. Prečo mať skleník Top 10 dôvodov prečo Skleník

 

7. Strelícia kráľovská (Kríženec)

 

Strelícia kráľovská (Kríženec)

 

Táto rastlina je známa svojimi veľkými kvetmi, ktoré majú modro-fialovú farbu a výrazný tvar. Je považovaná za symbol kráľovskej elegancie a jej kvety sú skutočným pôžitkom pre oči.

 

8. Anthurium (Muškát) – Exotické rastliny

 

Anthurium (Muškát) Exotické rastliny

 

Anthurium je exotická rastlina so srdcovitými kvetmi, ktoré môžu mať rôzne farby vrátane červenej, ružovej, bielej a zelenej. Je to ideálna rastlina na zdobenie interiérov. Čo robiť s rednutim vlasov počas menopauzy

 

9. Bird of Paradise (Strelitzia reginae)

 

Bird of Paradise (Strelitzia reginae)

 

Táto rastlina získala svoje meno vďaka veľkým kvetom, ktoré pripomínajú vtáčie hlavy. Jej intenzívna oranžová a modrá farba dodáva záhrade exotický nádych.

 

10. Canna Lily (Kanna)

 

Canna Lily (Kanna) Exotické rastliny

 

Kanna je rastlina s veľkými a nápadnými kvetmi, ktoré môžu mať rôzne farby, ako napríklad červenú, žltú, oranžovú a ružovú. Je to skvelá voľba pre záhradu, ktorá potrebuje žiarivé farby a výrazné prvky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button