CestovanieZAHRANIČIE

Dovolenka Dubaj – 10 najkrajších miest

Dovolenka Dubaj. Dubaj je fascinujúce mesto na pobreží Arabského zálivu, ktoré sa stalo jedným z najvyhľadávanejších turistických miest na svete. Toto mesto ponúka návštevníkom nespočetné množstvo atrakcií a aktivít, ktoré im umožnia zažiť nezabudnuteľnú dovolenku. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších vecí, ktoré môžete robiť v Dubaji počas svojej dovolenky.

Dovolenka Dubaj

 

Dovolenka Dubaj - 10 najkrajších miest

 

Podívajme sa na to, čo všetko sa v Dubaji dá vidieť a zažiť. Ako vidíte, Dubaj ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých atrakcií a aktivít. Okrem toho je mesto známe svojou luxusnou atmosférou a modernou architektúrou, ktorá robí Dubaj jedným z najfascinujúcejších miest na svete.

 

1. Burj Khalifa

 

Burj Khalifa

 

Burj Khalifa je symbolom Dubaja a je to najvyššia budova na svete. Navštíviť vrchol tejto stavby je jedným z najpopulárnejších turistických atrakcií v meste. Z vrcholu budovy sa návštevníci môžu tešiť na nádherný výhľad na celé mesto a jeho okolie.

 

2. Palm Jumeirah

 

Palm Jumeirah

 

Palm Jumeirah je umelý ostrov v tvare palmy s množstvom luxusných hotelov, reštaurácií a obchodov. Návštevníci si môžu užiť prechádzku po nádherných plážach, navštíviť akvárium The Lost Chambers, zúčastniť sa jazdy na vodných skútroch alebo si užiť výhľad na mesto z helikoptéry. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

3. Dubai Mall – Dovolenka Dubaj

 

Dubai Mall - Dovolenka Dubaj

 

Dubai Mall je najväčšie nákupné centrum na svete a ponúka návštevníkom obrovské množstvo obchodov, reštaurácií a zábavných atrakcií, ako je napríklad krytá lyžiarska dráha.

 

4. Dubai Fountain

 

Dubai Fountain

 

Dubai Fountain je najväčší fontánový systém na svete a je umiestnený pred Burj Khalifou. Fontány sú osvetlené a tancujú na hudbu, čo vytvára krásny zážitok pre návštevníkov.

 

5. Desert Safari – Dovolenka Dubaj

 

Desert Safari - Dovolenka Dubaj

 

Desert Safari je jednou z najobľúbenejších aktivít pre turistov v Dubaji. Návštevníci si môžu vychutnať jazdu na koni alebo na štvorkolke po púšti, sledovať tradičné tanečné vystúpenia a ochutnať tradičnú arabskú kuchyňu. Táto aktivita je obzvlášť populárna v západnej časti mesta, kde sa nachádza veľa turistických táborov. Kedy ísť do Dubaja – Najlepšie počasie v roku

 

6. Burj Al Arab

 

Burj Al Arab

 

Burj Al Arab je jeden z najluxusnejších hotelov na svete a je považovaný za symbol Dubaja. Hotel je umiestnený na umelom ostrove a návštevníci si ho môžu vychutnať buď pri prechádzke po pláži alebo pri návšteve jednej z jeho reštaurácií.

 

7. Dubai Miracle Garden – Dovolenka Dubaj

 

Dubai Miracle Garden - Dovolenka Dubaj

 

Dubai Miracle Garden je jeden z najkrajších záhradných parkov na svete a ponúka návštevníkom množstvo kvetinových aranžmánov a iných dekoratívnych prvkov. Park je otvorený len počas zimy a jari, keď sú teploty v Dubaji príjemnejšie.

 

8. Dubai Aquarium and Underwater Zoo

 

Dubai Aquarium and Underwater Zoo sa nachádza v nákupnom centre Dubai Mall a ponúka návštevníkom možnosť vidieť množstvo morských živočíchov, vrátane žralokov, morských koníkov a rýb. Návštevníci si môžu dokonca vyskúšať plávanie s žralokmi, čo je nezabudnuteľný zážitok.

 

9. Global Village – Dovolenka Dubaj

 

Global Village je miesto, kde sa stretávajú kultúry z celého sveta. Návštevníci si môžu vychutnať tradičné jedlá, obdivovať rôzne druhy umenia a remesiel, alebo si užiť zábavné atrakcie a vystúpenia.

 

10. Dubai Creek

 

Dubai Creek je prístav, ktorý sa nachádza v historickej časti mesta. Návštevníci si môžu užiť prechádzku po nábrehu, navštíviť tradičné trhy a ochutnať tradičné jedlá.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button