VÝZORZdravie

Čo jesť pri chudnutí – 10 druhov potravín

Čo jesť pri chudnutí – 10 druhov potravín. Pri chudnutí je dôležité dodržiavať zdravý a vyvážený stravovací režim. To znamená, že by ste mali konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté na živiny a vitamíny, ale sú zároveň nízkokalorické a neobsahujú veľa tukov a cukrov. V tomto článku sa pozrieme na niektoré potraviny, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička, ak chcete schudnúť.

Čo jesť pri chudnutí

 

Čo jesť pri chudnutí

 

Ak chcete schudnúť, mali by ste sa snažiť zahrnúť do svojho jedálnička zeleninu, ovocie, bielkoviny, celozrnné potraviny, zdravé tuky a dostatok vody. Taktiež by ste sa mali snažiť minimalizovať príjem cukru, rafinovaných sacharidov a procesovaných potravín. Dôležité je tiež jesť v malých porciách a pravidelne cvičiť.

1. Zelenina

 

Zelenina by mala tvoriť základ vášho jedálnička. Obsahuje veľa vlákniny, vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité pre zdravie. Zelenina je navyše nízkokalorická a môžete ju konzumovať vo veľkom množstve bez toho, aby ste sa museli obávať nárastu hmotnosti. Zahrňte do svojho jedálnička zeleninu ako špenát, brokolica, mrkva, cuketa, uhorka, paradajky a paprika.

 

2. Ovocie

 

Ovocie

 

Čo jesť pri chudnutí? Ovocie je ďalšou dôležitou súčasťou stravy pri chudnutí. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie a znižujú riziko chorôb. Avšak, niektoré druhy ovocia môžu byť bohaté na cukor, a tak by ste mali jesť ovocie s mierou. Medzi nízkokalorické ovocie patria jablká, hrušky, broskyne, jahody, maliny, čierny ríbezle a grapefruity. Prečo jesť uhorky – 7 zdravotných výhod

 

3. Bielkoviny – Čo jesť pri chudnutí

 

Dobré bielkoviny sú dôležité pre rast a opravu svalov, a tak sú veľmi dôležité pre tých, ktorí chcú schudnúť. Bielkoviny navyše znižujú chuť na jedlo a zvyšujú pocit sýtosti. Konzumujte bielkoviny ako kuracie mäso, ryby, vajcia, fazuľa, hrach, sójové výrobky a orechy.

 

4. Celozrnné potraviny

 

Celozrnné potraviny sú bohaté na vlákninu, ktorá znižuje chuť na jedlo a zvyšuje pocit sýtosti. Vyskúšajte celozrnný chlieb,celozrnné cestoviny, hnedú ryžu, ovocie a zeleninu s vlákninou, ovsené vločky a quinou. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

5. Zdravé tuky – Čo jesť pri chudnutí

 

Zdravé tuky - Čo jesť pri chudnutí

Niektoré tuky sú pre telo dôležité a môžu pomôcť pri chudnutí. Zahrňte do svojho jedálnička zdravé tuky ako avokádo, olivový olej, orechy, semená a lososa. Tieto potraviny obsahujú zdravé tuky, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie srdca a znižovať zápal v tele.

 

6. Voda

Voda je kľúčová pre udržanie správnej hydratácie a metabolizmu v tele. Je dôležité piť dostatok vody počas dňa, aby sa telo mohlo správne funkčne.

 

7. Menej cukru a rafinovaných sacharidov

 

Menej cukru a rafinovaných sacharidov

Pri chudnutí je dôležité obmedziť príjem cukru a rafinovaných sacharidov, ako sú biely chlieb, cestoviny a ryža. Tieto potraviny môžu viesť k rýchlemu nárastu hladiny cukru v krvi a následne k nárastu hmotnosti.

 

8. Menej procesovaných potravín – Čo jesť pri chudnutí

Potraviny, ktoré sú silne procesované, ako sú fast foody, sladkosti, chipsy, krekry a iné balené jedlá, obsahujú často veľa kalórií, tuku a cukru. Tieto potraviny navyše obsahujú často veľa umelých prísad a konzervantov, ktoré nie sú pre telo prospešné. Snažte sa tieto potraviny obmedziť alebo úplne vyradiť z jedálnička.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button