DOBRÉ RADY K VARENIURecepty

Čím zahustiť guláš – najlepšie spôsoby zahustenia

Čím zahustiť guláš. Guláš je tradičné jedlo, ktoré sa vyskytuje v mnohých kuchyniach po celom svete. Je to hustá polievka alebo jedlo, ktoré sa často podáva s chlebom alebo knedľami. Ak máte radi silnejšiu konzistenciu a chutnejší guláš, existuje niekoľko spôsobov, ako ho zahustiť. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako zahustiť guláš.

Čím zahustiť guláš

 

Čím zahustiť guláš

 

Zahustenie guláša môže byť veľmi jednoduché a závisí od vašich preferencií. Môžete použiť múku, zemiakovú múku, paradajkovú pastu, smotanu alebo fazuľu na zahustenie guláša. Všetky tieto ingrediencie pridávajú chuť a zvyšujú výživu gulášu. Vyskúšajte niekoľko rôznych spôsobov a zistite, ktorý z nich sa najviac páči vašim chuťovým pohárikom.

1. Použite múku

 

Jedným zo spôsobov, ako zahustiť guláš, je použiť múku. Akonáhle je guláš uvarený, stačí doň pridať lyžicu múky a premiešať, aby sa zmes rovnomerne rozpustila. Múka absorbuje tekutinu a zahusťuje guláš. Ak je guláš príliš hustý, môžete pridať viac tekutiny, ako je voda alebo vývar.

 

2. Použite zemiakovú múku

 

Použite zemiakovú múku

 

Zemiaková múka je ďalšou možnosťou na zahustenie guláša. Zemiaková múka má vysoký obsah škrobu, čo pomáha zahusťovať polievky a omáčky. Stačí pridať lyžicu zemiakovej múky do guláša a nechať ho variť pár minút, kým sa nezahusí. Zemiaková múka tiež pridáva chuť a arómu gulášu. Čo na obed – 70 najlepších typov na obed

 

3. Použite paradajkovú pastu – Čím zahustiť guláš

 

Použite paradajkovú pastu - Čím zahustiť guláš

 

Paradajková pasta je ďalšou možnosťou na zahustenie guláša. Stačí pridať lyžicu alebo dve paradajkovej pasty do guláša a nechať ho variť, kým sa zmes nezahusí. Paradajková pasta tiež pridáva chuť a farbu gulášu.

 

4. Použite smotanu

 

Použite smotanu

 

Smotana je ďalšou možnosťou na zahustenie guláša. Akonáhle je guláš uvarený, stačí pridať lyžicu alebo dve smotany a nechať ho variť, kým sa smotana nezmieša s gulášom. Smotana pridáva kremovú chuť a zjemňuje chuť gulášu. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

5. Použite fazuľu – Čím zahustiť guláš

 

Fazuľa je ďalšou možnosťou na zahustenie guláša. Stačí pridať do guláša konzervovanú fazuľu a nechať ju variť spolu s gulášom, kým sa nezahusťuje. Fazuľa tiež pridáva výživu a chuť gulášu.

 

Tipy na zahustenie guláša

 

Tipy na zahustenie guláša

 

– Ak používate múku alebo zemiakovú múku na zahustenie guláša, nezabudnite premiešať zmes, aby sa rovnomerne rozpustila.

– Ak používate paradajkovú pastu na zahustenie guláša, môžete pridať aj trochu cukru, aby sa zmiernila kyslosť paradajok.

– Ak používate smotanu na zahustenie guláša, pridajte ju až na konci, aby sa nezakysla.

– Ak používate fazuľu na zahustenie guláša, nezabudnite ju opláchnuť a odsedenúť, aby sa zlepšila chuť gulášu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button