VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Aký je rozsah zorného poľa oka horizontálne a vertikálne

Aký je rozsah zorného poľa oka. Ľudské oko je pôsobivý orgán, ktorý nám umožňuje vidieť svet okolo nás. Zorné pole oka sa odvíja od toho, koľko priestoru môžeme vidieť, keď sa pozrieme priamo pred seba. V zvislej polohe, teda keď hľadíme rovno dopredu, rozsah zorného poľa oka je približne 135 stupňov horizontálne a 160 stupňov vertikálne.

Aký je rozsah zorného poľa oka

 

Aký je rozsah zorného poľa oka

 

Avšak, tento rozsah zorného poľa nie je rovnomerne rozložený. Čím ďalej sa od stredu nášho zorného poľa pozrieme, tým menej detailov a farieb vidíme. Oko má centrálnu fóveu, ktorá sa nachádza v strede zorného poľa. Táto oblasť poskytuje najostrejší a najdetailnejší obraz, a preto sa používa pri čítaní, písaní a rozpoznávaní tvárí.

Okrem toho, zorné pole oka sa môže líšiť od osoby k osobe, v závislosti na faktoroch ako vek, genetika a zdravotný stav. Napríklad, starší ľudia môžu mať obmedzené zorné pole v dôsledku zhoršenia zraku a ochorenia očí, ako je napríklad šedý zákal.

Aký je rozsah zorného poľa oka v zvislej polohe

 

Aký je rozsah zorného poľa oka v zvislej polohe

 

V prípade, že chcete zistiť váš rozsah zorného poľa, môžete sa obrátiť na očného lekára, ktorý môže použiť rôzne testy na vyhodnotenie vašej zrakovej ostrosti a zorného poľa.

Celkovo je rozsah zorného poľa oka v zvislej polohe dôležitý pre mnohé aktivity, ako je napríklad vodičský výkon, športové aktivity alebo práca na počítači. Pri týchto činnostiach je potrebné mať dostatočný rozsah zorného poľa, aby sme mohli vidieť všetky dôležité objekty alebo informácie. Ako trénovať pamäť: 10 účinných spôsobov

 

Okrem toho, existujú rôzne ochorenia očí, ktoré môžu ovplyvniť rozsah zorného poľa. Napríklad, glaukóm, ktorý je charakterizovaný zvýšeným vnútorným tlakom v oku, môže spôsobiť stratu periférneho videnia. Diabetická retinopatia, ktorá sa vyskytuje u ľudí s diabetesom, môže tiež ovplyvniť zorné pole oka.

Aký je rozsah zorného poľa oka vo vodorovnej rovine

 

Aký je rozsah zorného poľa oka vo vodorovnej rovine

 

Významným faktorom ovplyvňujúcim rozsah zorného poľa je aj poloha očí. Pri pohľade do diaľky sú oči umiestnené rovnomerne v horizontálnej rovine. Avšak, pri čítaní alebo práci na počítači, oči sú naklonené smerom nadol, čo môže spôsobiť obmedzenie zorného poľa v horizontálnej rovine. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

V záverečnom zhrnutí, rozsah zorného poľa oka v zvislej polohe je približne 135 stupňov horizontálne a 160 stupňov vertikálne. Tento rozsah sa môže líšiť od osoby k osobe a môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, ako je vek, genetika a zdravotný stav.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button