DOBRÉ RADY K VARENIURecepty

Ako zohriať tortilu: 5 jednoduchých spôsobov

Ako zohriať tortilu: 5 jednoduchých spôsobov. Tortily sú jedným z najobľúbenejších príloh na celom svete. Sú vynikajúcim doplnkom ku každému jedlu, od mexických jedál až po grilované kurča. Avšak, ak sa nezahrejú správne, môžu byť gumové, suché a ťažké na trávenie. Tu je niekoľko tipov, ako zohriať tortilu a udržať jej chuť a konzistenciu.

Ako zohriať tortilu

 

Ako zohriať tortilu

 

Zohrievanie tortily nie je nič ťažké. S týmito jednoduchými spôsobmi ju môžete zohriať rýchlo a ľahko. Pamätajte si, že správne zohriatie tortily je kľúčom k zachovaniu jej chuti a konzistencie. Snažte sa zohrievať tortilu rovnomerne a nezohrievajte ju príliš dlho, aby ste zabránili tomu, aby sa stala gumovou a ťažkou na trávenie.

Mikrovlnná rúra

 

Mikrovlnná rúra

 

Najjednoduchší spôsob, ako zohriať tortilu, je použitie mikrovlnnej rúry. Stačí položiť tortilu na mikrovlnnú misku alebo tanier, zakryť ju uterákom alebo papierovou utierkou a zohriať ju na plnej výkonnosti po dobu 10-15 sekúnd. Ak sa tortila ešte stále necíti teplá, opakujte proces ešte raz.

 

Rúra

 

Ak máte čas a chcete dosiahnuť rovnomerné zohriatie, môžete použiť rúru. Predhrejte rúru na 180 stupňov C. Tortilu položte na plech na pečenie a zohrievajte ju 3-5 minút, kým nie je teplá a mäkká. Ak máte radi skôr chrupavú tortilu, môžete ju pred zohriatím navlhčiť vodou.

 

Panvica – Ako zohriať tortilu

 

Panvica - Ako zohriať tortilu

 

Ak chcete dosiahnuť vynikajúcu chuť tortily, môžete ju zohriať na suchej panvici. Rozohrejte panvicu na strednom plameni a položte tortilu na panvicu. Zohrievajte ju asi 15-20 sekúnd na každej strane, kým nie je teplá a mäkká. Ak chcete, môžete tortilu pred zohriatím navlhčiť vodou alebo olejom. Vypadávanie vlasov

 

Gril

 

Ak máte vonkajší gril, môžete použiť tento spôsob na zohriatie tortily. Rozhrejte gril na stredne vysokú teplotu a položte tortilu na mriežku. Zohrievajte ju asi 10-15 sekúnd na každej strane, kým nie je pekná a teplá. Ak máte radi mierne opečenú tortilu, môžete ju pred zohriatím potrieť olejom alebo maslom.

 

Dampovanie – Ako zohriať tortilu

 

Dampovanie je ideálny spôsob na zohriatie väčšieho množstva tortíl naraz. Vezmite hrniec s vodou a nechajte ho variť. Položte sitko na hrniec tak, aby sa nedotýkalo vody. Položte tortily na sitko a zakryte ich uterákom alebo viečkom. Nechajte tortily v dymke asi 1-2 minúty, kým nie sú teplé a mäkké. Kedy sadiť cibuľu? Výsadba, pestovanie a zber cibule

 

Tipy a triky

 

Tipy a triky

 

– Ak zohrievate väčšie množstvo tortíl naraz, môžete použiť hromadné zohrievanie v mikrovlnnej rúre alebo dampovanie.

– Ak používate mikrovlnnú rúru, použite papierovú utierku alebo uterák na zakrytie tortily a zabránenie vysušeniu.

– Pred zohriatím tortily môžete ju navlhčiť vodou alebo olejom, aby bola mäkšia a chrumkavejšia.

– Ak zohrievate tortilu na panvici alebo grile, môžete ju opekať s rôznymi druhmi korení, aby bola chuťová skúsenosť ešte lepšia.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button